Προς το περιεχόμενο

Διατήρηση ενεργών εφαρμογών στο παρασκήνιο


MauroPaltoudias
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από MauroPaltoudias,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας,

Έχοντας αποκτήσει iPhone σχετικά πρόσφατα (εδώ και περίπου έξι μήνες), έχω την εξής απορία : πώς θα μπορούσα να διατηρήσω μια εφαρμογή, ενεργή στο παρασκήνιο; Παρόλο που υπάρχει εκεί ανοιχτή, δείχνει να μην είναι ενεργή.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Γειά σας,

Έχοντας αποκτήσει iPhone σχετικά πρόσφατα (εδώ και περίπου έξι μήνες), έχω την εξής απορία : πώς θα μπορούσα να διατηρήσω μια εφαρμογή, ενεργή στο παρασκήνιο; Παρόλο που υπάρχει εκεί ανοιχτή, δείχνει να μην είναι ενεργή.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Όσες είναι στο παρασκήνιο είναι ενεργές.
Δύο εκδοχές μπορώ να σκεφτώ... ή δεν έχεις δώσει τα απαιτούμενα δικαιώματα ή υπάρχει κάποια ασυμβατότητα με το iOS.
Θα πρότεινα να ρίξεις μια ματιά στα σχόλια της εφαρμογής στο App store...


Μφχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, kormos είπε

Όσες είναι στο παρασκήνιο είναι ενεργές.
Δύο εκδοχές μπορώ να σκεφτώ... ή δεν έχεις δώσει τα απαιτούμενα δικαιώματα ή υπάρχει κάποια ασυμβατότητα με το iOS.
Θα πρότεινα να ρίξεις μια ματιά στα σχόλια της εφαρμογής στο App store...


Μφχ

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Τα δικαιώματα θεωρώ ότι έχουν δοθεί σωστά, τα δε σχόλια στο Apple store δεν μνημονεύουν κάτι συγκεκριμένο. Απλώς λένε ότι εφόσον είναι στο παρασκήνιο,   όλα είναι εντάξει.

Το πρόβλημα εστιάζεται στο γεγονός ότι πρέπει κάθε λίγο και λιγάκι, να γίνεται ένα refresh στην εφαρμογή,   προκειμένου αυτή να αποστέλλει τις πληροφορίες που πρέπει (καιρός, δεδομένα κίνησης κ.λπ.).

Για να γίνω λίγο πιο συγκεκριμένος (λανθασμένα δεν το ανέφερα στην αρχική ανάρτηση), πρόκειται για την εφαρμογή Huawei health, ένα smartwatch Huawei gt2 pro, καθώς και το iPhone 13 pro (με τη πιο πρόσφατη αναβάθμιση iOS).

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MauroPaltoudias είπε

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Τα δικαιώματα θεωρώ ότι έχουν δοθεί σωστά, τα δε σχόλια στο Apple store δεν μνημονεύουν κάτι συγκεκριμένο. Απλώς λένε ότι εφόσον είναι στο παρασκήνιο,   όλα είναι εντάξει.

Το πρόβλημα εστιάζεται στο γεγονός ότι πρέπει κάθε λίγο και λιγάκι, να γίνεται ένα refresh στην εφαρμογή,   προκειμένου αυτή να αποστέλλει τις πληροφορίες που πρέπει (καιρός, δεδομένα κίνησης κ.λπ.).

Για να γίνω λίγο πιο συγκεκριμένος (λανθασμένα δεν το ανέφερα στην αρχική ανάρτηση), πρόκειται για την εφαρμογή Huawei health, ένα smartwatch Huawei gt2 pro, καθώς και το iPhone 13 pro (με τη πιο πρόσφατη αναβάθμιση iOS).

Ε πες το έτσι.... :)

Έχω γνωστό μου που έχει iPhone 11 αλλά μάταια έχουμε αφιερώσει χρόνο για να δουλέψει σωστά το ρολόι (δεν θυμάμαι αν είναι το pro)... 

Δεν ξέρω αν υπάρχει οριστική λύση στο θέμα αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, kormos είπε

Δεν ξέρω αν υπάρχει οριστική λύση στο θέμα αυτό...

Εντάξει, σας ευχαριστώ και πάλι.

Αφήνω ανοικτό το ερώτημα, μήπως και κάποιος άλλος γνωρίζει κάτι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

martwatch Huawei gt2

επειδή το έχω και εγώ με android , μετά τον "αποκλεισμό ως επικίνδυνης" της HUAWAI , έχει περιορισμένη "συνδεσιμότητα-διαλειτουργικότητα" και με το ANDROID και IOS , μόνο αν βρεις παλιά έκδοση της εφαρμογής (προ 3ετίας) θα σου λειτουργήσει

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
5 ώρες πριν, jgeorgiou είπε

επειδή το έχω και εγώ με android , μετά τον "αποκλεισμό ως επικίνδυνης" της HUAWAI , έχει περιορισμένη "συνδεσιμότητα-διαλειτουργικότητα" και με το ANDROID και IOS , μόνο αν βρεις παλιά έκδοση της εφαρμογής (προ 3ετίας) θα σου λειτουργήσει

Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...