Προς το περιεχόμενο

Total War: PHARAOH [Οκτ 2023]


comfuzio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδω ολοι αναμένουμε 10 χρόνια το Medieval 3 και αυτοι μας τρολαρουν με Φαραο;; Πανε καλα;;

Εν το μεταξυ οπου postαρει η Total War απο κατω ζητανε ολοι Med 3 και αυτοι έχουν κολλήσει στο warhammer και τωρα τους ηρθε να βγαλουν φαραο..

Κατι πινουν εκεί στην Creative Assembly οι devs δεν εξηγειται αλλιως, με αυτες τις αποφασεις..

Επεξ/σία από Tablet
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλώς ή κακώς τα κέρδη που έχουν δει τα τελευταία χρόνια με τα Warhammer, δεν τα βλέπουν ούτε με κιάλια τα ιστορικά. Ένα Medieval 3 θα το ήθελα και εγώ πιο πολύ απ' όλα, αλλά κρατάω μικρό καλάθι με τα έως τώρα δεδομένα. Πιο πιθανό βλέπω ένα ακόμη fantasy για το επόμενο "μεγάλο" παιχνίδι στη σειρά..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Medieval και Shogun ήταν top για μένα, αλλα μετά τα Warhammer δεν παίζονται τα αλλα για μένα. Προσωπικά θα προτιμούσα να συνεχίσουν με το franchise και δεν το βρίσκω απίθανο να πάνε σε 40K. Το Pharaoh με ενδιαφέρει, αλλα δεν με τρελαίνει κιόλας το time period. Aμα είναι κλασσικό TW τότε θα ασχοληθώ, αλλα άμα είναι σαν τα Saga η το Three Kingdoms τότε απλά θα το προσπεράσω. Από καινούργιο Medieval θα προτιμούσα κάνα GOT η κάνα LOTR tbh.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Medieval και Shogun ήταν top για μένα, αλλα μετά τα Warhammer δεν παίζονται τα αλλα για μένα. Προσωπικά θα προτιμούσα να συνεχίσουν με το franchise και δεν το βρίσκω απίθανο να πάνε σε 40K. Το Pharaoh με ενδιαφέρει, αλλα δεν με τρελαίνει κιόλας το time period. Aμα είναι κλασσικό TW τότε θα ασχοληθώ, αλλα άμα είναι σαν τα Saga η το Three Kingdoms τότε απλά θα το προσπεράσω. Από καινούργιο Medieval θα προτιμούσα κάνα GOT η κάνα LOTR tbh.

Εγω παιζω τα LOTR mods του medieval 2. Αναμονη για τη v5 του Divide and Conquer. Πολυ αξιολογα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο σε μένα δεν άρεσαν τα Warhammer;

Η ρεαλιστικοτητα των total wars είναι που με τράβηξε σε αυτά τα παιχνιδια και τα Warhammer δεν το είχαν αυτό. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε λεω, να βγαλουν και ενα φάνταζι τίτλο, αλλα το παραέκαναν μου φαινεται.. τα τελευταια χρονια μόνο με αυτο ασχολούνται..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/5/2023 στις 11:04 ΜΜ, bonorov είπε

Ξεκίνα ένα medieval 2.

Εγώ από εκεί ερωτευτηκα τα total war. 

Αν δεν θες κάτι τόσο παλιό θα σου πρότεινα το Rome 2.

Για κάποιον που ξεκινάει τώρα σε καμία περίπτωση Medieval 2 θεωρώ. Rome 2.

Στις 23/5/2023 στις 10:46 ΜΜ, wargasm είπε

Ποιο απο όλα θα προτείνατε σε κάποιον που δεν έχει επαφή με strategy? 

Σε γενικές γραμμές πάντως αν δεν έχεις καθόλου επαφή με strategy ακόμη και το πιο απλοϊκό total war ενδεχομένως να σου φανεί κάπως χαοτικό στην αρχή. Αλλά θα μπεις στο κλίμα σταδιακά.

Στις 26/5/2023 στις 3:28 ΜΜ, bonorov είπε

Μόνο σε μένα δεν άρεσαν τα Warhammer;

Η ρεαλιστικοτητα των total wars είναι που με τράβηξε σε αυτά τα παιχνιδια και τα Warhammer δεν το είχαν αυτό. 

Η ατμόσφαιρα είναι θέμα γούστου. Επίσης αντικειμενικά το πρώτο ήταν λειψό και πολύ πιο απλοϊκό από ότι συνήθως έχουμε συνηθίσει. Σταδιακά προστέθηκαν factions, mechanics και γενικά επιπλέον παράγοντες σε βαθμό που πλέον θεωρώ το 2ο και το 3ο ενδεχομένως από τα πιο polished total war. Είναι fantasy φυσικά, οπότε not everyone's cup of tea. 

Επεξ/σία από Gilmaru
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, comfuzio είπε

image.png.571766c4ab632481048f0deea2c66f52.pngΓια να δούμε τι θα δούμε

image.png.3ffbf5e02a3433a0b400dabd658eb40c.pngκαι η χρονική περίοδος - κάπως δεν κολλάνε οι "φυλές" με τις χρονικές περιόδους 

Τι δεν σου ταιριάζει με την χρονολογία;
Όλοι ήταν εκεί γύρο στην 19η δυναστεία των φαραό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, comfuzio είπε

image.png.571766c4ab632481048f0deea2c66f52.pngΓια να δούμε τι θα δούμε

image.png.3ffbf5e02a3433a0b400dabd658eb40c.pngκαι η χρονική περίοδος - κάπως δεν κολλάνε οι "φυλές" με τις χρονικές περιόδους 

Καλά...Τέρμα αδιάφορο. Η υπέρτατη ξενέρα. Από τα screenshots φαίνεται αντιγραφή του Troy. Hard pass...

Ας βγάλουν κάνα Medieval II Remastered τουλάχιστον μπας και το σώσουν.

4 λεπτά πριν, bonorov είπε

Να δω τι καινουργιο θα έχει σε σχέση με το Troy. 

Πιστεύω τίποτα, τα γραφικά τουλάχιστον φαίνονται ίδια. Μπούρδα μου μυρίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GjokerR είπε

Τι δεν σου ταιριάζει με την χρονολογία;
Όλοι ήταν εκεί γύρο στην 19η δυναστεία των φαραό

στο χρονοδιάγραμμα επάνω έχουν αρκετά χρόνια διαφορά και δεν έχουν την ίδια αφετηρία. Στο παιχνίδι μένει να δούμε πως θα ξεκινάνε.
Απλά για ιστορικό παιχνίδι...ξεκινάει κάπως μη ιστορικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως είναι "ιστορικό".

Έχω μείνει πίσω στη σειρά, στο Warhammer II. Το ΙΙΙ δε το έχω βάλει καν.

Δε ξέρω αν έχει κορεστεί κιόλας με τους συνεχόμενους τίτλους.

Ένα Medieval II χρειάζεται. Ένα καλό Medieval II όμως...

To Rome II κλείνει δεκαετία. 😮 Και αυτό θέλει Rome III όπου ναναι! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Ίσως είναι "ιστορικό".

Έχω μείνει πίσω στη σειρά, στο Warhammer II. Το ΙΙΙ δε το έχω βάλει καν.

Δε ξέρω αν έχει κορεστεί κιόλας με τους συνεχόμενους τίτλους.

Ένα Medieval II χρειάζεται. Ένα καλό Medieval II όμως...

To Rome II κλείνει δεκαετία. 😮 Και αυτό θέλει Rome III όπου ναναι! :P

 

Τα λες εσύ και οι υπόλοιποι fans αλλά μας γράφουν κανονικά. Ο κόσμος φώναζε για Medieval III αλλά δεν ίδρωσε το αυτί τους. Ελπίζω να τους προσγειώσουν απότομα οι πωλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, comfuzio είπε

στο χρονοδιάγραμμα επάνω έχουν αρκετά χρόνια διαφορά και δεν έχουν την ίδια αφετηρία. Στο παιχνίδι μένει να δούμε πως θα ξεκινάνε.
Απλά για ιστορικό παιχνίδι...ξεκινάει κάπως μη ιστορικά

Οι φαραώ στο χρονοδιάγραμμα ταιριάζουν ακριβώς με το πότε υπολογίζουμε ότι βασίλευσαν (σύμφωνα με το wikipaidia) και οι χαρακτήρες από καννανήτες και χιτίτες συνυπήρξαν χρονικά μαζί τους και είχαν εμπλοκές μαζί τους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...