Προς το περιεχόμενο

μεταχειρισμένο


elenalt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 minutes ago, elenalt said:

το βρήκα στα 795€ όμως υγείας μπαταρία 89

Τι χωρητικότητα; Δεν είναι και το σούπερ κελεπούρι θεωρω η τιμή. Στον μέσο όρο. Η μπαταρία υπολόγισε αλλά 99€ σε επίσημο 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, elenalt είπε

το βρήκα στα 795€ όμως υγείας μπαταρία 89

Η μπαταρία καλά είναι. Δεν θα χρειαστείς αλλαγή για τον επόμενο χρόνο. Η τιμή είναι ψηλά. Γύρω στα 700€ το πολύ να δώσεις. Εννοείται να ειναι σε άριστη κατάσταση χωρίς τίποτα αλλαγμενο κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Να ρωτήσω και εγώ, βρήκα το iphone se 2020 μεταχειρισμένο στα 179€. Η υγεία μπαταρίας όμως βρισκεται στα 85%, πράγμα που με προβληματίζει καθώς ήδη είναι μικρή η χωρητικότητά της. Τι λέτε, αξίζει η αγορά του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Giorgos9004 είπε

Να ρωτήσω και εγώ, βρήκα το iphone se 2020 μεταχειρισμένο στα 179€. Η υγεία μπαταρίας όμως βρισκεται στα 85%, πράγμα που με προβληματίζει καθώς ήδη είναι μικρή η χωρητικότητά της. Τι λέτε, αξίζει η αγορά του?

Η αγορά κρίνεται ανάλογα τις δικές σου ανάγκες.

Προσπαθήστε να αποβάλλετε την έννοια μπαταρία που σας έχουν κάνει όλοι πλύση εγκεφάλου και το έχετε ως βασικό δεδομένο.

 

Μφχ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Giorgos9004 είπε

Να ρωτήσω και εγώ, βρήκα το iphone se 2020 μεταχειρισμένο στα 179€. Η υγεία μπαταρίας όμως βρισκεται στα 85%, πράγμα που με προβληματίζει καθώς ήδη είναι μικρή η χωρητικότητά της. Τι λέτε, αξίζει η αγορά του?

Δε νομίζω ότι αξίζει η συγκεκριμένη έκδοση. Με μία γρήγορη αναζήτηση θα δεις ότι παίζουν στα 150-200€. Τι χωρητικότητα είναι; Πολύ βασικό είναι για τι χρήση προορίζεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, M A T R I X είπε

Δε νομίζω ότι αξίζει η συγκεκριμένη έκδοση. Με μία γρήγορη αναζήτηση θα δεις ότι παίζουν στα 150-200€. Τι χωρητικότητα είναι; Πολύ βασικό είναι για τι χρήση προορίζεται.

Κυρίως social media, browsing και κάνα βιντεάκι στο YouTube 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Giorgos9004 είπε

Να ρωτήσω και εγώ, βρήκα το iphone se 2020 μεταχειρισμένο στα 179€. Η υγεία μπαταρίας όμως βρισκεται στα 85%, πράγμα που με προβληματίζει καθώς ήδη είναι μικρή η χωρητικότητά της. Τι λέτε, αξίζει η αγορά του?

 

1 ώρα πριν, Giorgos9004 είπε

Κυρίως social media, browsing και κάνα βιντεάκι στο YouTube 

Τίμιο για αυτά που αναφέρεις και το κόστος του.

Φρόντισε να ζητήσεις παραστατικό αγοράς (τυπικό)

Από ιδιώτη ή κατάστημα; (σε καταστήματα κυμαίνεται συνήθως στα ~200)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Giorgos9004 είπε

Να ρωτήσω και εγώ, βρήκα το iphone se 2020 μεταχειρισμένο στα 179€. Η υγεία μπαταρίας όμως βρισκεται στα 85%, πράγμα που με προβληματίζει καθώς ήδη είναι μικρή η χωρητικότητά της. Τι λέτε, αξίζει η αγορά του?

Μαλλον δεν αξιζει αλλα εφοσον ειναι εφικτο ελεγχος απο κοντα αφου για τα used η καθε περιπτωση ειναι διαφορετική αναλογα τη χρηση/φθορες/συσκευασία/μπαταρία κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aces είπε

Μαλλον δεν αξιζει αλλα εφοσον ειναι εφικτο ελεγχος απο κοντα αφου για τα used η καθε περιπτωση ειναι διαφορετική αναλογα τη χρηση/φθορες/συσκευασία/μπαταρία κλπ.

Δηλαδή με τα ίδια κριτήρια θα άξιζε περισσότερο πχ το iphone x, xr? Λόγω αυτονομίας περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Giorgos9004 είπε

Δηλαδή με τα ίδια κριτήρια θα άξιζε περισσότερο πχ το iphone x, xr? Λόγω αυτονομίας περισσότερο.

Πιθανον με τα μεταχειρισμενα δεν υπαρχει κατι στανταρ ή κατι συγκεκριμενο ουτε σωστο 'η λαθος αφου η καθε συσκευη/αγγελια/πωλητης εχει τα δικα της δεδομένα (χρηση/φθορες/υπολοιπο εγγυησης/συσκευασία) κλπ. Η καθε περιπτωση (για επιλογη σε used) ειναι ξεχωριστη και ειναι αναλογα την κατασταση της καθε συσκευης και την προηγ.χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Giorgos9004 είπε

Δηλαδή με τα ίδια κριτήρια θα άξιζε περισσότερο πχ το iphone x, xr? Λόγω αυτονομίας περισσότερο.

Αν έχεις τη δυνατότητα να πας σε iPhone X (τιμές κυμαίνονται από εμπόρους ~290-300, ακόμα καλύτερα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...