Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα στην μητρική του iphone 11 μετά από πτωση


chazy_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την βοήθεια σας!!!μετά από πτώση σε πάτωμα έσπασε η πλάτη από το iphone 11 και στραβωσε το σασί.πλεον δεν με αφήνει να κάνω restore μέσω iTunes και δεν μπορώ γενικότερα να μπω στο μενού της συσκευής.στο restore σταματάει περίπου στο 80% και μου βγάζει μνμ unknown error (-1).με αρκετό ψάξιμο βρήκα πως φταίει το baseband chip της μητρικής το οποίο έχει πάρει μάλλον μέντα από την πτώση.γνωριζει κάποιος να το επισκευάσει καθώς δεν έχω τις απαραίτητες γνώσεις για microsoldering ή να γνωρίζουμε κάποιο κατάστημα να αναλαμβάνει σε λογικές τιμές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chazy_g είπε

Την βοήθεια σας!!!μετά από πτώση σε πάτωμα έσπασε η πλάτη από το iphone 11 και στραβωσε το σασί.πλεον δεν με αφήνει να κάνω restore μέσω iTunes και δεν μπορώ γενικότερα να μπω στο μενού της συσκευής.στο restore σταματάει περίπου στο 80% και μου βγάζει μνμ unknown error (-1).με αρκετό ψάξιμο βρήκα πως φταίει το baseband chip της μητρικής το οποίο έχει πάρει μάλλον μέντα από την πτώση.γνωριζει κάποιος να το επισκευάσει καθώς δεν έχω τις απαραίτητες γνώσεις για microsoldering ή να γνωρίζουμε κάποιο κατάστημα να αναλαμβάνει σε λογικές τιμές?

Με βάση την περιγραφή που κάνεις, καμιά τέτοια επισκευή δεν θα είναι σε λογική τιμή. Θεωρώ πως το κόστος αν δεν το ξεπεράσει θα αγγίξει την αγορά ενός καινούργιου.

Μφχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, chazy_g είπε

Την βοήθεια σας!!!μετά από πτώση σε πάτωμα έσπασε η πλάτη από το iphone 11 και στραβωσε το σασί.πλεον δεν με αφήνει να κάνω restore μέσω iTunes και δεν μπορώ γενικότερα να μπω στο μενού της συσκευής.στο restore σταματάει περίπου στο 80% και μου βγάζει μνμ unknown error (-1).με αρκετό ψάξιμο βρήκα πως φταίει το baseband chip της μητρικής το οποίο έχει πάρει μάλλον μέντα από την πτώση.γνωριζει κάποιος να το επισκευάσει καθώς δεν έχω τις απαραίτητες γνώσεις για microsoldering ή να γνωρίζουμε κάποιο κατάστημα να αναλαμβάνει σε λογικές τιμές?

Να ζήσεις να το θυμάσαι …….. κατεβάσεις το backup από iCloud σε νέα συσκευή .

8 λεπτά πριν, Drake27 είπε

To irepair δινει επισκευη μητρικης σε iphone 11 στα 137€.

Παρτους ενα τηλ και ρωτα τους.

Με στραβό σασί μάλλον από φαναρτζήδες θα ξεκινήσει και όχι από irepair. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dinos1973 είπε

Να ζήσεις να το θυμάσαι …….. κατεβάσεις το backup από iCloud σε νέα συσκευή .

Με στραβό σασί μάλλον από φαναρτζήδες θα ξεκινήσει και όχι από irepair. 

Μπορει να του δωσουν μια καλη συνδιαστικη τιμη στο καταστημα,δεν εχει να χασει κατι αν ρωτησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπακι έχω παραγγείλει να αλλάξω,backup δεν με ενδιαφέρει καθώς έχω αλλάξει συσκευή και το ήθελα για δεύτερο να υπάρχει.ειναι κρίμα γιατί δεν δούλεψε ούτε μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον εχει εξοπλισμο και γνωσεις microsoldering δεν ειναι κατι δυσκολο. Η μητρική είναι σαν sandwich και αποτελείται απο 2 κομμάτια ενωμένα μεταξύ τους. Λογικά λόγω πτωσης θέλει reballing. Το baseband chip το βλεπεις στην πορεια αν θελει reballing/αντικατασταση (no imei, no service, no activation)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...