Προς το περιεχόμενο

Ακουστικά για τον ύπνο


Κελεπούρι

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να με πάρει ο ύπνος βάζω κάνα βίντεο στο youtube που να μιλάνε σε ακουστικά πάντα γιατί δεν είμαι μόνος να μην ενοχλώ .. Αλλά συνέχεια μου χαλάει το αριστερό ακουστικό μιας και κοιμάμαι πλάγια απ την αριστερή πλευρά οπότε αυτό πιέζω κυρίως ..

Έχετε ρε παιδιά να προτείνετε καμία λύση γιατί είναι κρίμα κάθε μήνα να δίνω 7 - 8 ευρώ για καινούργιο ζευγάρι .. κάτι ενσύρματο υπάρχει ? Γιατί τραβάω καλώδιο απ το pc που δεν έχει bluetooth γιατί απ το κινητό με τις διαφημίσεις δεν γίνεται συν ότι θα του καίω και τη μπαταρία που το έχω φορτισμένο έτοιμο για την υπόλοιπη μέρα στη δουλειά ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρωτα από ολα για αυτή τη δουλειά θα χρησιμοποιούσα κινητό ή tablet. Youtube μπορείς μια χαρά να έχεις χωρίς διαφημίσεις με 2 τροπους (android):

1. Youtube Revanced. Υπάρχει οδηγός και στο forum εδώ για να το φτιαξεις.

2. Με Firefox browser μπορείς να εχεις adblock addon στο κινητό + εαν κάνεις τη σελίδα "desktop version" μπορείς να αλλάξεις παράθυρο, να ελαχιστοποιησεις την εφαρμογή, να κλείσεις την οθόνη και θα παιζει.

Για τα ακουστικά τώρα: επειδή κάνω ακριβώς ίδια χρήση με εσένα, θα πρότεινα τα ακουστικά ψείρες της samsung (samsung hands free 3.5 mm ψάχνεις - οχι τα πολύ φτηνά αλλά εκείνα που κάνουν 10-15  ευρώ). Προφανώς αφού κοιμάσαι με αυτά δεν πας σε άλλο είδος. Επίσης το καλώδιό τους δεν είναι απλό - εχει ένα τύπο επένδυσης σαν σκληρό ύφασμα. Προσωπικά μου έχουν αντέξει πάνω από χρόνο.

Αυτά τα ακουστικά + tablet = η καλύτερη επιλογή κατά τη γνώμη μου.

Επεξ/σία από Engimek
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εμενα τα δικα μου χαλασαν και ψαχνω κατι με καλα μπασα και για μουσικη (κυριως μεταλ) και για θεατρικα εργα απο youtube

αυτα βλεπω εχουν καλες κριτικες 

https://www.skroutz.gr/s/21795447/1More-Piston-Fit-In-ear-Handsfree-με-Βύσμα-3-5mm-Γκρι.html#reviews

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/5/2023 στις 4:30 ΜΜ, Κελεπούρι είπε

Για να με πάρει ο ύπνος βάζω κάνα βίντεο  ....

εχεις προβλημα και δεν το ξερεις. Η λυση αυτη ειναι λαθος

- οταν οργανικα ενα σωμα ειναι κουρασμενο, αναγκαστικα θα δωσει εντολη ο εγκεφαλος για υπνο

- υπαρχουν στο φαρμακιο λυσεις για "τεχνητο" υπνο

- υπαρχει και η λυση του παθολογου γιατρου να ψαξει να βρει που ακριβως υπαρχει προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lneam είπε

εχεις προβλημα και δεν το ξερεις

Δεν είναι απαραίτητο αυτό. Πολύς κόσμος διαβάζει ή ακούει κάτι για να κοιμηθεί χωρίς να έχει πρόβλημα. Ή μπορεί να θέλει να απομόνωσει τους θορύβους που τυχόν υπάρχουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/6/2023 στις 8:59 ΠΜ, adi32 είπε

κι εμενα τα δικα μου χαλασαν και ψαχνω κατι με καλα μπασα και για μουσικη (κυριως μεταλ) και για θεατρικα εργα απο youtube

αυτα βλεπω εχουν καλες κριτικες 

https://www.skroutz.gr/s/21795447/1More-Piston-Fit-In-ear-Handsfree-με-Βύσμα-3-5mm-Γκρι.html#reviews

Άμα θες μπάσο πάρε  τα JVC ΗΑ-FX103 ή ακόμα καλύτερα τα JVC ΗΑ-FX1Χ τα οποία έχουν 10mm μαγνήτη νεοδυμίου σε σχέση με τα 8,5mm του FX103.Απλά τα FX1X δεν είναι handsfree.Αν τα πάρεις θα με θυμηθείς.Απλά δεν ξέρω αν τα βρεις Ελλάδα.Εγώ τα είχα πάρει από ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, tarantules είπε

Άμα θες μπάσο πάρε  τα JVC ΗΑ-FX103 ή ακόμα καλύτερα τα JVC ΗΑ-FX1Χ τα οποία έχουν 10mm μαγνήτη νεοδυμίου σε σχέση με τα 8,5mm του FX103.Απλά τα FX1X δεν είναι handsfree.Αν τα πάρεις θα με θυμηθείς.Απλά δεν ξέρω αν τα βρεις Ελλάδα.Εγώ τα είχα πάρει από ebay.

Τα είχα πριν πολλά χρόνια αυτά https://www.easytechnology.gr/eikona-ekhos/mp3-ipod/akoustika-ekheia/jvc-hafx1x-xtreme-xplosives-in-ear-canal-akoustika

Και ήταν ότι καλύτερο έχω ακούσει σε μπάσα 

Νομιζα θα εχει βγει κατι καλυτερο εδω και τοσα χρονια

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...