Προς το περιεχόμενο

ZTE H288A (Nova)


Davanelo15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω και μια εβδομαδα εχω το εξης θεμα.σε καποια site εχω προσβαση ενω σε καποια οχι ακομα και οταν συνδεω την τηλεοραση με το WI-FI δεν μπαινει ουτε νετφλιξ ουτε spotify.

το ρουτερ που εχω ειναι  ΖΤΕ Η288Α ΤΗΣ ΝΟΒΑ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 04/06/2023 at 10:42, Davanelo15 said:

Εδω και μια εβδομαδα εχω το εξης θεμα.σε καποια site εχω προσβαση ενω σε καποια οχι ακομα και οταν συνδεω την τηλεοραση με το WI-FI δεν μπαινει ουτε νετφλιξ ουτε spotify.

το ρουτερ που εχω ειναι  ΖΤΕ Η288Α ΤΗΣ ΝΟΒΑ.

 

hard reset και αστο να παρει μονο του τα στοιχεια.επισης ποιο firmware φοραει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 06/06/2023 at 22:41, Davanelo15 said:

Και με hard reset το ίδιο κάνει 

εχει παρει κανονικα τα στοιχεια σου το router? αν μπεις μεσα βλεπεις κανονικα μεσα to username σου πχ  [email protected]

δοκιμασε και με ethernet.σιγουρεψου οτι οι ρυθμισεις Ip και dns ειναι στο αυτοματο στις συσκευες. αλλο router για δοκιμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Davanelo15 said:

εχω δοκιμασει 2 διαφορετικα ρουτερ ολα κανουν το ιδιο.

ηρθε ο τεχνικος ειπε ειναι κατι σε μια καρτα το ΑΚ

αν δεν ειναι κατι σε σενα ναι τοτε θα παει στο αστικο κεντρο να κανει δοκιμη πανω στο dslam κατευθειαν.αν και εκει δεν παιξει καλα συνηθως αλλαζεται η data card. ή θα γινει αλλαγη οριου.το ιδιο και αμα πεφτεις σε cabin αν εχεις vdsl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Davanelo15 said:

Γενικά πολυ ταλαιπωρία εδω και εναν μηνα το τραβαω αυτο..απο τοτε που εγινε συνενώσει Wind Nova ενα χαλι

γενικως ναι προεκυψαν αρκετα προβληματα με την ενωση. δυστυχως δεν ειναι τοσο ευκολο να ενωσεις 2 εταιρειες αυτου του μεγεθους.ειδικα αν βιαζεσαι να το κανεις. αν και το δικο σου θεμα αν ειναι καρτα δεν ειναι τιποτα δυσκολο.

εκτος αν μετα δεν ειναι καρτα και ειναι θεμα ρυθμισεων.καποια λαθος παραμετροποιηση κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 18/06/2023 at 13:55, Davanelo15 said:

Τελικά ούτε τώρα διορθώθηκε ..υποτίθεται έφτιαξαν το πρόβλημα με την κάρτα αλλά τίποτα 

και τι σου ειπαν τωρα οτι θα κανουν? εκτος αν ειναι καποιο θεμα με το Username.θελει δοκιμες.σε αλλη πορτα σε αλλη καρτα ή με αλλο username.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 21/06/2023 at 17:06, Davanelo15 said:

Τι εννοείς με το username .? Μέσα από το ρουτερ .?τι θα μπορούσα να βάλω πχ..?

δεν μπορεις να βαλεις κατι αλλο εκτος αν σου δωσουν καποιο Demo.το λεω μηπως για καποιο λογο κατι ειναι λαθος με το Username Οχι σαν username αλλα με τις ρυθμισεις του πισω απο αυτο (μεσα στον παροχο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...