Προς το περιεχόμενο

Laptop Mac H Windows


stratos997

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, θέλω να πάρω καινούριο laptop για καθημερινές απλές εργασίες μέχρι και πιο δύσκολες όπως photoshop games video editing κλπ βασικό μου κριτήριο ειναι όμως η ΜΠΑΤΑΡΙΑ και  οι ώρες χρήσης.  
Παρατηρώ ότι χρήστες που έχουν γυρίσει σε mac είναι πολύ ικανοποιημένοι. Έχω χειριστεί ipad iphone κλπ και έχω μια εικόνα για το πως λειτουργεί. Το θέμα μου είναι ότι όλα τα χρόνια λειτουργώ μονο windows και φοβάμαι οτι θα κάνω αγορά σε mac και θα το πετάξω αμέσως γιατί δεν θα ξέρω να το χρησιμοποιώ. 

Εδώ λοιπόν θέλω και την βοήθεια σας. Προτάσεις σε άλλα laptop όπου η μπαταρία κρατάει 8+ ώρες οπως τα mac. 
Σχόλια απο χρείστες macbook για έναν νεό υποψήφιο χρήστη. 
Αξίζει η αγορά και η χρήση ;

 

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δουλεύεις windows 11 έχεις εξοικειωθεί σε ένα βαθμό με το περιβάλλον του Mac OS. Τα MacBook με Μ επεξεργαστή είναι που κάνουν την διαφορά. Έχουν δυνατότητα να κρατάνε τις επιδόσεις τους εκτός πρίζας . Απλά θα πρέπει να κανείς κάποιες υποχωρήσεις στον αριθμό παιχνιδιών που παίζεις και σε θέματα συμβατότητας με κάποιες εφαρμογές- hardware. Για παράδειγμα σκληρούς με ntfs φορματ θα πρέπει να έχεις driver για να τους επεξεργαστείς. Θέλει λίγο ευλιξια όπως κάθε τι καινούργιο στη ζωή. Με λίγα λόγια δεν είναι για στόκους, τα Mac…

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...