Προς το περιεχόμενο

SIM ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ


vlasis666

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καπου ειχα διαβασει οτι στη Γερμανια οι καρτες sim για κινητα  δε θελουν ανανεωση καθε 2 μηνες οπως οι δικοι μας απατεωνες και ισως μπορεις να αγορασεις απο κει μια καρτα και να την φερεις εδω Ελλαδα για να δεχεσαι μονο κλησεις .

Επεξ/σία από vlasis666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vlasis666 είπε

Καπου ειχα διαβασει οτι στη Γερμανια οι καρτες sim για κινητα  δε θελουν ανανεωση καθε 2 μηνες οπως οι δικοι μας απατεωνες και ισως μπορεις να αγορασεις απο κει μια καρτα και να την φερεις εδω Ελλαδα για να δεχεσαι μονο κλησεις .

Και ποιος θα σε καλεί σε γερμανικό νουμερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vlasis666 είπε

Εγω θα καλω τον πατερα μου που εχει Αλτσχαιμερ

Και οι δύο Ελλάδα;

Τότε πάρε και μια γερμανική σιμ για εσένα να καλείς απο εκεί.Αν ισχύουν τα περί μη μπλοκαρίσματος ροαμινγκ κλπ.

Το έχω κάνει με αγγλική σιμ ,την έχω αφήσει στην σύζυγο στην Ελλάδα και καλώ εγω απο το δικό μου αγγλικό νούμερο που έχω απεριόριστα.Δεν σου προτείνω την ίδια λύση γιατί με το brexit οι νέοι αριθμοί έχουν 2 μήνες μονο roaming.Εμείς κοντεύουμε τα 4 χρόνια έτσι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ θα βρεις πληροφορίες για όλες τις χώρες  https://prepaid-data-sim-card.fandom.com/wiki/Germany

Απο όσο βλέπω για να δηλώσεις την κάρτα πρέπει να έχεις διεύθυνσή εκεί  και έχουν ισχύ για ένα χρόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...