Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη router


Alex-V

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαι σε vodafone vsdl 50 με τον δικο τους router. Ολα αψογα και σφαιρατα με μηδενικα προβληματα ουτε στο ιντερνετ ουτε στο τηλεφωνο χτυπαω 50αρια.

Πειραζει να αλλαξω router με ενα δικο μου της αγορας η θα εχω καποιο θεμα? Ειναι δηλαδη υποχρεωτικο να εχω τον δικο τους για καποια συγκεκριμενη λειτουργεια?

Θα μου πει καποιος γιατι να το αλλαξεις αφου δεν εχεις καποιο προβλημα. Απλα για την γνωση. Πχ να εχω πολυ πιο ισχυρο wifi με ενα αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Τηλεφωνία έχεις πάνω στο ρουτερ η στη πρίζα ;

Αν έχεις πάνω στο ρουτερ το λεγόμενο voip θα πρέπει να πάρεις τους κωδικούς και να τους περάσεις στο δικό σου 

Αν δεν έχεις πάνω στο ρουτερ η δεν σε νοιάζει ολα οκ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, bill2015 είπε

Καλησπέρα

Τηλεφωνία έχεις πάνω στο ρουτερ η στη πρίζα ;

Αν έχεις πάνω στο ρουτερ το λεγόμενο voip θα πρέπει να πάρεις τους κωδικούς και να τους περάσεις στο δικό σου 

Αν δεν έχεις πάνω στο ρουτερ η δεν σε νοιάζει ολα οκ 

 

Σε ευχαριστω. Ναι voip ειμαι το εχω πανω στον router το τηλεφωνο. Ποιους κωδικους ακριβως και που μπορω να τους βρω? O router ειναι ο vodafone h300s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Alex-V said:

Σε ευχαριστω. Ναι voip ειμαι το εχω πανω στον router το τηλεφωνο. Ποιους κωδικους ακριβως και που μπορω να τους βρω? O router ειναι ο vodafone h300s

απο το h300 μπορεις να παρεις Θεωρητικα τους κωδικους voip και να τους περασεις σε ενα fritzbox. πιο γρηγορο wifi ναι μπορεις νς βρεις.πιο δυνατο οχι.τα mw ειναι  standard. μετα πας σε access points,repeaters αν δεν καλυπτεις τον χωρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 06/06/2023 at 09:47, bill2015 said:

Καλημέρα

Έχει εδώ μέσα πολλά άρθρα που αναφέρουν πώς παίρνεις τους κωδικούς απο το h300s 

 

αν και αν θυμαμαι καλα καποιο προβλημα αντιμετωπισαν με το να παρουν τους κωδικους απο το h300s αν εχει γινει το τελευταιο firmware update.

για τον Ts

https://www.insomnia.gr/forums/topic/763179-routerhak-το-απόλυτο-tool-για-να-ξεκλειδώσεις-το-router-σου/page/18/#comment-59775190

https://www.insomnia.gr/forums/topic/750707-h300s-νέο-πρόγραμμα-backup-voip-ρυθμίσεων/page/30/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...