Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το iOS 17 με Stickers, Namedrop, Journal app και προσωποποιημένες οθόνες επαφών


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, TrialKid είπε

Είναι 10 και απλά παίρνει update ? 
ή είναι λειτουργικό που βασίζεται στο 10 με άλλο look ? 

Λειτουργικό που βασίζεται στο 10 με έξτρα χαρακτηριστικά και παίρνει update. Εμένα στο δικό μου έχουν σταματήσει. 

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Πραγματικά βρε παιδιά τι συζητάμε τώρα?

Έχει Android 10* και νομίζει ότι είναι σε καλύτερη μοίρα από όσους έχουν iPhone…

Μόνο εδώ μέσα θα το πεις και θα σε πιστέψουν…

 

* το οποίο έρχεται σε αντίθεση με όλη την ιστορία περί aosp και δεν δικαιολογεί γιατί έχει μείνει σε αυτή…

Ειναι σε πολύ πολύ πολύ πολύ πολύ πολύ καλύτερη μοίρα από το iphone X. Ένα τηλέφωνο που για κεντρική χρήση δεν κρατάει η μπαταρία του πάνω από 5 ώρες κολλάει και βράζεις αυγά. Δες με τι χαρακτηριστικά βγήκε το ένα και τι το άλλο και συζητάμε ποιο κρατάει καλύτερα στο χρόνο. Το Χ είναι άχρηστο από το ios 16 ήδη. 

Επισης το γέλιο ήταν ότι βγήκε νέο ios και πέρα από το χαρακτηριστικό που γίνεται ρολόι ύπνου. Για άλλη μια φορά δεν είδαμε κανένα χαρακτηριστικό σοβαρό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, hellghan είπε

Λειτουργικό που βασίζεται στο 10 με έξτρα χαρακτηριστικά και παίρνει update. Εμένα στο δικό μου έχουν σταματήσει. 

Ειναι σε πολύ πολύ πολύ πολύ πολύ πολύ καλύτερη μοίρα από το iphone X. Ένα τηλέφωνο που για κεντρική χρήση δεν κρατάει η μπαταρία του πάνω από 5 ώρες κολλάει και βράζεις αυγά. Δες με τι χαρακτηριστικά βγήκε το ένα και τι το άλλο και συζητάμε ποιο κρατάει καλύτερα στο χρόνο. Το Χ είναι άχρηστο από το ios 16 ήδη. 

Επισης το γέλιο ήταν ότι βγήκε νέο ios και πέρα από το χαρακτηριστικό που γίνεται ρολόι ύπνου. Για άλλη μια φορά δεν είδαμε κανένα χαρακτηριστικό σοβαρό 

Έχει ένα Χ η μάνα μου και τρέχει 16.5, και πάει ΟΚ. 
Για μπαταρία δεν ξέρω ποσό της τρώει αλλά μια φορά την μέρα το φορτίζει. 
Το XS Max της γυναίκας παίζει και αυτό. 

Το κολλάει που αναφέρεσαι ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, hellghan είπε

Λειτουργικό που βασίζεται στο 10 με έξτρα χαρακτηριστικά και παίρνει update. Εμένα στο δικό μου έχουν σταματήσει. 

Ειναι σε πολύ πολύ πολύ πολύ πολύ πολύ καλύτερη μοίρα από το iphone X. Ένα τηλέφωνο που για κεντρική χρήση δεν κρατάει η μπαταρία του πάνω από 5 ώρες κολλάει και βράζεις αυγά. Δες με τι χαρακτηριστικά βγήκε το ένα και τι το άλλο και συζητάμε ποιο κρατάει καλύτερα στο χρόνο. Το Χ είναι άχρηστο από το ios 16 ήδη. 

Επισης το γέλιο ήταν ότι βγήκε νέο ios και πέρα από το χαρακτηριστικό που γίνεται ρολόι ύπνου. Για άλλη μια φορά δεν είδαμε κανένα χαρακτηριστικό σοβαρό 

Επειδή δεν ξέρεις για τι πράγμα γράφεις και ψεύδεσαι το σταματάω εδώ…

πραγματικά δεν γίνεται να συνεχίσω σοβαρή συζήτηση με κάποιον που συνεχίζει να λέει το το X έχει αχρηστευθεί με το iOS 16, όταν τρέχει νεράκι σε 8…

οπότε συνέχισε να απολαμβάνεις όπως μόνο εσύ διατυπώνεις το απροβλημάτιστο mate 20 pro και άσε τους υπόλοιπους εκατοντάδες χιλιάδες χρήστες με Χ να ζουν μια κόλαση…

🙂 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, great είπε

δεν ειναι του ιος θεμα λεμε. του android

Κάνεις λάθος ψάξου καλύτερα

Έχει να κάνει με αυτόν που στέλνει, όχι αυτόν που λαμβάνει. Αν κάνεις το κόλπο που ανέφερε ένας φίλος βάζοντας emoji, το αναγκάζεις να στείλει unicode (utf-16) και πάει σε android σωστά

https://stackoverflow.com/questions/4614439/what-encoding-is-used-in-sms-of-iphone
https://discussions.apple.com/thread/2667293

Στα android είναι λυμένο το θέμα, ορίζεις utf-16 για τα sms που στέλνεις και τελειώνει η υπόθεση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TrialKid είπε

Έχει ένα Χ η μάνα μου και τρέχει 16.5, και πάει ΟΚ. 
Για μπαταρία δεν ξέρω ποσό της τρώει αλλά μια φορά την μέρα το φορτίζει. 
Το XS Max της γυναίκας παίζει και αυτό. 

Το κολλάει που αναφέρεσαι ; 

Ανάλογα την χρήση που κάνει η μάνα σου. Ένα άνθρωπος που παίζει παιχνίδια έχει τις εφαρμογές του μιλάει στο κινητό και δουλεύει και θέλει και ένα 5ωρο 6ωρο screen on time ολα ανοιχτά Δεν θα την παλέψει το τηλέφωνο όπως και δεν την παλεύει και το xs max σιγά σιγά και αυτό θα τα βρει σκούρα στο 17.

Αν κάνεις όλα τα παραπάνω το τηλέφωνο κολλάει και ζεσταίνετε αρκετά 

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Επειδή δεν ξέρεις για τι πράγμα γράφεις και ψεύδεσαι το σταματάω εδώ…

πραγματικά δεν γίνεται να συνεχίσω σοβαρή συζήτηση με κάποιον που συνεχίζει να λέει το το X έχει αχρηστευθεί με το iOS 16, όταν τρέχει νεράκι σε 8…

οπότε συνέχισε να απολαμβάνεις όπως μόνο εσύ διατυπώνεις το απροβλημάτιστο mate 20 pro και άσε τους υπόλοιπους εκατοντάδες χιλιάδες χρήστες με Χ να ζουν μια κόλαση…

🙂

Δεν μπορείς να κάνεις με έναν άνθρωπο συζήτηση που είναι η δουλειά του και ζει από αυτό. 

Οι υπόλοιπο εκατοντάδες χιλιάδες χρήστες με Χ δεν είναι πλέον γιατί ο περισσότερος κόσμος τα έχει ήδη αλλάξει. Νομίζω ότι το άτομο που έχει Χ ξέρει καλύτερα και από εσένα και από εμένα αν θέλει αναβάθμιση το κινητό του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, hellghan είπε

Ποία ίδια; άλλη μάρκα το Huawei άλλη η Samsung άλλη η Xiaomi.

Μεταξύ τους προφανώς έχουν διαφορές. Τα κινητά των ίδιων εταιρειών είναι ΙΔΙΑ όσο αφορά το λογισμικό

αλλα μου γραφεις παλι για να υποστηρίξεις αυτο που ειναι λαθος.

 

11 ώρες πριν, hellghan είπε

Ειναι σε πολύ πολύ πολύ πολύ πολύ πολύ καλύτερη μοίρα από το iphone X. Ένα τηλέφωνο που για κεντρική χρήση δεν κρατάει η μπαταρία του πάνω από 5 ώρες κολλάει και βράζεις αυγά. Δες με τι χαρακτηριστικά βγήκε το ένα και τι το άλλο και συζητάμε ποιο κρατάει καλύτερα στο χρόνο. Το Χ είναι άχρηστο από το ios 16 ήδη.

Σε ποιον πλανήτη τα βλέπεις αυτά να γίνονται?!?!?!?!?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, hellghan είπε

Δεν μπορείς να κάνεις με έναν άνθρωπο συζήτηση που είναι η δουλειά του και ζει από αυτό. 

Οι υπόλοιπο εκατοντάδες χιλιάδες χρήστες με Χ δεν είναι πλέον γιατί ο περισσότερος κόσμος τα έχει ήδη αλλάξει. Νομίζω ότι το άτομο που έχει Χ ξέρει καλύτερα και από εσένα και από εμένα αν θέλει αναβάθμιση το κινητό του. 

Κοίτα πριν λίγες βδομάδας έκανα factory reset σε ένα 8 plus και το κράτησα μάλιστα μια δυο μέρες για να δω αν χρειάζεται αλλαγή μπαταρίας… ότι περιγράφεις δεν ισχύει και μάλιστα με κάνει να αναρωτιέμαι εάν όντως ζεις και ξέρεις από κινητά…

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ακόμη μιλάτε για το mate 20 pro;

Κινητό που με ταλαιπώρησε απίστευτα με 2 αντικαταστάσεις λόγω πράσινης οθόνης.....

έφυγε σε χρόνο dt....

Μακρία και αγαπημένοι....

Στα του θέματος πιστεύω πως απλά πήραμε μαι πρόγευση του 17.

σε κάθε νέα beta θα μπαίνουν νέα καλούδια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/6/2023 στις 12:54 ΜΜ, billdanos είπε

ΠΟΣΕΣ φορές θα το πούμε ακόμη πως μετά από κάθε αναβάθμιση (πόσο μάλλον σε beta εκδόσεις), η συσκευή για αρκετές ώρες μετά εκτελεί εργασίες indexing οπότε είναι πιο ζεστή και καταναλώνει περισσότερη ενέργεια???

Στις 7/6/2023 στις 11:48 ΠΜ, AtiX είπε

Έκανες την αναβάθμιση στην δοκιμαστική της 17?

με την εννοια οτι ουσιαστικεσ αναβαθμισεις δεν ειδαμε αλλα τo iphone 10 βγηκε εκτος,δεν βλεπω τον λογο....οσο γι αυτο που ανεφερες ειναι απολυτα φυσιολογικο

στο βασικο κινητο ποτε beta..αν και γενικα ειναι σταθερες στην apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, hellghan είπε

Ανάλογα την χρήση που κάνει η μάνα σου. Ένα άνθρωπος που παίζει παιχνίδια έχει τις εφαρμογές του μιλάει στο κινητό και δουλεύει και θέλει και ένα 5ωρο 6ωρο screen on time ολα ανοιχτά Δεν θα την παλέψει το τηλέφωνο όπως και δεν την παλεύει και το xs max σιγά σιγά και αυτό θα τα βρει σκούρα στο 17.

Αν κάνεις όλα τα παραπάνω το τηλέφωνο κολλάει και ζεσταίνετε αρκετά 

Δεν μπορείς να κάνεις με έναν άνθρωπο συζήτηση που είναι η δουλειά του και ζει από αυτό. 

Οι υπόλοιπο εκατοντάδες χιλιάδες χρήστες με Χ δεν είναι πλέον γιατί ο περισσότερος κόσμος τα έχει ήδη αλλάξει. Νομίζω ότι το άτομο που έχει Χ ξέρει καλύτερα και από εσένα και από εμένα αν θέλει αναβάθμιση το κινητό του. 

Τι να σου πω , η γυναίκα με το XS δεν σβήνει και του πίνει το αίμα 

Αλλα αν στο iOS 17 τα βρει σκούρα 

μια της πάρω ένα άλλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...