Προς το περιεχόμενο

Μεγάλη αύξηση των συνδρομητών του Netflix παρά τα μέτρα κατά της κοινής χρήσης κωδικού


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αναφορά σε κείμενο

η νέα πολιτική του Netflix αναφέρει ότι όλες αυτές οι συσκευές πρέπει να βρίσκονται εντός του ίδιου νοικοκυριού.

Δηλαδή για μια οικογένεια που ο καθένας έχει ένα κινητό και που ίσως και να ταξιδεύει εκτός χώρας αρκετά διαστήματα και η σύνδεση είναι μόνιμα στο 4G, τί θα γίνει? Θα πέσει ban επειδή δεν είναι κουμπωμένο στο ίδιο wifi με τους άλλους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά πήγαν  οι οικονομολόγοι του insomnia τελικά ε;..

1 ώρα πριν, Diavolos666 είπε

Το λάθος που κάνουμε είναι ότι θεωρούμε την Ελλάδα μέρος της Αμερικής ένα πράμα. Επειδή ενημερωνόμαστε γι' αυτούς νομίζουμε ότι μας λαμβάνουν υπ' όψιν τους κι αυτοί.

Εμείς έχουμε χρόνια netflix δωρεάν από τον αδερφό μου και δεν βλέπουμε καν, μόνο όταν έρχονται τα μικρά για να δουν Πέπα το βάζουμε, δεν είναι στην κουλτούρα μας να βλέπουμε τόσο τηλεόραση, προτιμούμε να σερφάρουμε.

 

Ναι γι’αυτό όλη η Ελλάδα βλέπει την trash Tv φάση survivor, bachelor κλπ. 

Ποιος σερφάρει φίλε μου; Εσύ και εγώ που είμαστε εδώ μέσα. Η ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΗ πλειοψηφία του Έλληνα βλέπει τα σκουπίδια τις τηλεόρασης. Δυστυχώς! 

Επεξ/σία από polaki
  • Thanks 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, rodosf1 είπε

Οι ειδικοί αναλυτές insomniacs έλεγαν καιρό ότι θα έχει απώλειες τεράστιες σε συνδρομές... 

πως γκένεν ατο;; 

 

4 ώρες πριν, newlynx είπε

Ναι αλλά πολύ woke, μόνο πειρατεία, θα κλείσει, υπάρχει το stremio, μόνο σκουπίδια έχει... Κουβάς τελικά;

Γτ τοση χαρα ρε παλικαρια ?

Παιρνεται μερισμα απο το netflix μηπως?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, iwnas28 είπε

 

Γτ τοση χαρα ρε παλικαρια ?

Παιρνεται μερισμα απο το netflix μηπως?

IMG_20230610_181747.jpg.7f46f99a8dba996b81a202d636c20a2d.jpg

Χαρά, μέρισμα, κάτι κατάλαβες λάθος φίλε μου μάλλον και μιλάς με λάθη. 

Απλή διαπίστωση επί δεδομένων είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

O κοροιδευτικος ορος " αμερικανακι" δεν ειναι τυχαιος οπως δεν ειναι τυχαια και η επιλογη της χωρας που εφαρμοζεται το μετρο.Προφανέστατα επιλεγουν πρωτα χωρες οπου η πειρατεια ειναι ανυπαρκτη οποτε ειναι σιγουροι οτι το ισοσυγιο θα ειναι θετικο.Πισω ομως εχει η αχλαδα την ουρα.Αυτο φυσικα δεν αλλαζει το γεγονος οτι για την ωρα το νετφλιχ κερδαει . Φυσικα εχουμε παντα  στο πισω μέρος του μυαλου μας οτι το δημοσιευμα μπορει να ειναι ψευτικο και κατευθυνόμενο και να εχει ως σκοπο την δημιουργεια εντυπωσεων όπως επισεις και το γεγονός οτι δεν δινουν ακομα συνολικα στοιχεια που να αφορουν εσοδα και οχι λογαριασμους

Παντως ειναι σιγουρο οτι επιλεγουν πολυ προσεκτικα τις χωρες που εφαρμοζουν το μετρο αρχικα.

 

Επεξ/σία από filipprin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα όντως το πιστεύετε κάποιοι αυτό; Ένας που αγοράζει δεύτερο κωδικό στην Αμερική πληρώνει αλλα 6 δολλάρια. Ενας που ακυρώνει , πλήρωνε 12 δολλάρια. Αυτοί λένε πόσοι χρήστες ήρθαν και πόσοι έφυγαν, δεν λένε πήραμε 50.000.000 αλλά χάσαμε πχ 60.000.000..

 

Signups λέει , όχι revenues, το κάναμε στο marketing..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, koutsis είπε

Έχει όλες τις ταινίες και σειρές και δίπλα σε κάθε ταινια εχει μια λίστα με πηγές που μπορείς να διαλάξεις ανάλογα με την ποιότητα κτλ. επίσης έχεις αυτόματα σε οτι γλώσσα θες υπότιτλους. Τώρα αν εσένα δεν σε βολέψει τι να πω...

Όποτε πρέπει να επιλέξω πηγή να δω πως δουλεύει, αν κάνει διακοπές, αν αυτό που επέλεξα είναι σωστό με τον υπότιτλο που επέλεξα, όπως το kodi.

Δεν είναι κλικ and play

 

2 ώρες πριν, tsagas_lr είπε

Stremio

Σε πρόλαβε άλλος και του έχω απαντήσει

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, sdikr είπε

Δεν είναι κλικ and play

Και πολυ κλικ and play ειναι.Ποιο κλικ and play δεν γίνετε.Αλλα θεματακια εχει που και αυτα με λιγη εμπειρια τα ξεπερνας.

Επεξ/σία από filipprin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, filipprin είπε

Και πολυ κλικ and play ειναι.Ποιο κλικ and play δεν γίνετε.Αλα θεματακια εχει που και αυτα με λιγη εμπειρια τα ξεπερνας.

Οχι δεν είναι click and play,  είναι click and pray

Δεν θέλω να ασχολούμαι με υπολογιστές και το βράδυ που θέλω να χαλαρώσω,  δεν θέλω να ξεκινήσω μια ταινία και στα μέσα να διακοπεί και μετά να μην παίζει η ίδια πηγή,  δεν θέλω να ψάχνω subtitles offset στις 11 η ώρα το βράδυ

 

  • Like 9
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μονο με RD εχω καταφερει να κανω το στρεμιο να λειτουργησει (σε android παντα, windows δουλευει μια χαρα αλλα τι να το κανω). Εχω 100αρα οπτικη ινα και ακομη και σε τορρεντς των 2gb που δηθεν εχουν seeders κολλαει μετα απο 5 λεπτα. Δεν ξερω αν εννοειτε το ιδιο εσεις που προμοταρετε το στρεμιο, παντως κι αυτο εχει συνδρομη και δε τη λες και τοσο φθηνη

Update: και για να μιλησω με αριθμους, το φθηνοτερο πακετο του rd ειναι 16€ το 6μηνο, δηλαδη 2.88€ το μηνα. Στην ιδια περιπου μηναια τιμη μου βγαινουν Νετφλιξ, Ντισνευ απο Ερντογαν (/4 ατομα) και Πραιμ απο Φαραω (χωρις να το μοιραζομαι) ολα μαζι αθροιστικα. Ε δεν καιγομαι και τοσο να ψαχνω πηγες για να δω μια ταινια και εγω..

Επεξ/σία από GREG10ARIS
  • Like 4
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...