Προς το περιεχόμενο

Μεγάλη αύξηση των συνδρομητών του Netflix παρά τα μέτρα κατά της κοινής χρήσης κωδικού


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, sdikr είπε

Όποτε πρέπει να επιλέξω πηγή να δω πως δουλεύει, αν κάνει διακοπές, αν αυτό που επέλεξα είναι σωστό με τον υπότιτλο που επέλεξα, όπως το kodi.

Δεν είναι κλικ and play

 

Σε πρόλαβε άλλος και του έχω απαντήσει

Μία χαρά click and play είναι το stremio. Θα σου έλεγα να μην κρίνεις κάτι που δεν έχεις δοκιμάσει. Πέντε χρόνια βλέπω τα πάντα από εκεί και ξέρω, δεν το έβαλα χθες! Σου βγάζει μια λίστα από πηγές με την ανάλυση και τον ήχο της ταινίας και τους seeders που έχει η κάθε πηγή και εσύ επιλέγεις ανάλογα τι θέλεις από αναλυση αυτό με τους περισσότερους seeders. Επίσης υπότιτλοι μπαίνουν αυτόματα δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα εσύ! Τώρα αν δεν μπορείς ούτε αυτό να κάνεις, πληρωνε το Netflix, τι να σου πω...

4 ώρες πριν, GREG10ARIS είπε

Μονο με RD εχω καταφερει να κανω το στρεμιο να λειτουργησει (σε android παντα, windows δουλευει μια χαρα αλλα τι να το κανω). Εχω 100αρα οπτικη ινα και ακομη και σε τορρεντς των 2gb που δηθεν εχουν seeders κολλαει μετα απο 5 λεπτα. Δεν ξερω αν εννοειτε το ιδιο εσεις που προμοταρετε το στρεμιο, παντως κι αυτο εχει συνδρομη και δε τη λες και τοσο φθηνη

Update: και για να μιλησω με αριθμους, το φθηνοτερο πακετο του rd ειναι 16€ το 6μηνο, δηλαδη 2.88€ το μηνα. Στην ιδια περιπου μηναια τιμη μου βγαινουν Νετφλιξ, Ντισνευ απο Ερντογαν (/4 ατομα) και Πραιμ απο Φαραω (χωρις να το μοιραζομαι) ολα μαζι αθροιστικα. Ε δεν καιγομαι και τοσο να ψαχνω πηγες για να δω μια ταινια και εγω..

Δεν ξέρω καν τι είναι το Rd και βλέπω τα πάντα εδώ και πέντε χρόνια με stremio χωρίς το παραμικρό πρόβλημα και εννοείται χωρίς να πληρώσω τίποτα. Τι ακριβώς σε προβληματιζει και δεν μπορείς να δεις δεν έχω καταλάβει...

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, koutsis said:

Δεν ξέρω καν τι είναι το Rd και βλέπω τα πάντα εδώ και πέντε χρόνια με stremio χωρίς το παραμικρό πρόβλημα και εννοείται χωρίς να πληρώσω τίποτα.

Αν πας να δεις κάτι παλιό ή κάτι σε πολύ καλή ποιότητα και έχει 2-3 seeders ή ακόμα και 0 seeders, δεν υπάρχει περίπτωση να τα καταφέρεις με torrent. Εκεί βοηθάει το Real-Debrid (RD) που έχει αποθηκευμένα πολλά δημοφιλή, ακόμα και παλιά torrent, και τα κατεβάζεις full speed από τους servers του, χωρίς να σε νοιάζει αν έχει seeders και με πόσο ανεβάζουν και αν κλείσουν το PC τους στη μέση της ταινίας κλπ. Επίσης θέλει λιγότερη ώρα να ξεκινήσει να παίζει το αρχείο ή αν πηγαίνεις μπρος-πίσω. Με torrent κάθεσαι και κάνεις υπομονή :P

Επεξ/σία από infin1tyGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Αν πας να δεις κάτι παλιό ή κάτι σε πολύ καλή ποιότητα και έχει 2-3 seeders ή ακόμα και 0 seeders, δεν υπάρχει περίπτωση να τα καταφέρεις με torrent. Εκεί βοηθάει το Real-Debrid (RD) που έχει αποθηκευμένα πολλά δημοφιλή, ακόμα και παλιά torrent, και τα κατεβάζεις full speed από τους servers του, χωρίς να σε νοιάζει αν έχει seeders και με πόσο ανεβάζουν και αν κλείσουν το PC τους στη μέση της ταινίας κλπ. Επίσης θέλει λιγότερη ώρα να ξεκινήσει να παίζει το αρχείο ή αν πηγαίνεις μπρος-πίσω. Με torrent κάθεσαι και κάνεις υπομονή :P

Εντάξει προφανώς αν θέλεις να δεις μια πολύ παλιά ταινία που δεν την θυμάται ούτε ο σκηνοθέτης της και έχει 1-2 seeders δεν θα μπορέσεις να τη δεις άνετα. Μην τα θέλουμε και όλα δικά μας. Επίσης μιας και μιλάμε για Netflix, με το Netflix βλέπεις μόνο ότι υπάρχει στην πλατφόρμα ενώ με το stremio βλέπεις τα πάντα. Είδα προχθές με την κόρη μου την καινούργια τη μικρή γοργόνα και εγώ μετά είδα το boogeyman του Stephen King. Με Netflix πως ακριβώς θα τα δεις αυτά;; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμάν αυτό το Νετφλιξ, τρασίλα, έτσι το κρατάμε, τίποτα δεν έχει να δεις και τι να δεις άλλωστε με τα woke τους, δε θα τους περάσει, σύντομα θα κλείσει !!1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Για να είμαστε δίκαιοι, όμως, αυτά τα είδατε σε αμφίβολη ποιότητα κάμερας μέσα στο σινεμά, δεν έχουν κυκλοφορήσει αλλιώς.

Το boogeyman ναι, γιατί μόλις βγήκε στο cinema. Όταν βγει σε καλύτερη ποιότητα θα μπορείς να το δεις κατευθείαν. Τη little marmaid την είδαμε σε πολύ καλή ποιότητα telesynch. Α επίσης είδα και το guardians of the galaxy 3 σε καλή ποιότητα χθες. Με Netflix τι ακριβώς θα δεις από αυτά;  τίποτα και ποτέ!

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Κι αυτό κάμερα σε σινεμά είναι πάντως.

Οκ. Δες όμως την ποιότητα. Μόλις τώρα πήρα φωτογραφία. Μια χαρά το βλέπεις!

IMG_5137.jpeg

6 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Κι αυτό κάμερα σε σινεμά είναι πάντως.

Επίσης δες τι έχει απλά στην πρώτη σελίδα που μπορείς να δεις. Πες μου τι έχει το Netflix.

 

IMG_5138.jpeg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, koutsis είπε

Μία χαρά click and play είναι το stremio. Θα σου έλεγα να μην κρίνεις κάτι που δεν έχεις δοκιμάσει. Πέντε χρόνια βλέπω τα πάντα από εκεί και ξέρω, δεν το έβαλα χθες! Σου βγάζει μια λίστα από πηγές με την ανάλυση και τον ήχο της ταινίας και τους seeders που έχει η κάθε πηγή και εσύ επιλέγεις ανάλογα τι θέλεις από αναλυση αυτό με τους περισσότερους seeders. Επίσης υπότιτλοι μπαίνουν αυτόματα δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα εσύ! Τώρα αν δεν μπορείς ούτε αυτό να κάνεις, πληρωνε το Netflix, τι να σου πω...

Επαναλαμβάνετε τα ίδια,   στο netflix κάνεις κλικ, βλέπεις  δεν ψάχνεις πηγές, δεν ψάχνεις ήχους, δεν ψάχνεις τίποτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sdikr είπε

Επαναλαμβάνετε τα ίδια,   στο netflix κάνεις κλικ, βλέπεις  δεν ψάχνεις πηγές, δεν ψάχνεις ήχους, δεν ψάχνεις τίποτα.

Τίποτα δεν χρειάζεται να ψάξεις. Απλά κάνεις κλικ σε αυτό που θέλεις και παίζει! Ούτε αυτό δεν μπορείς να κάνεις;; 

 

IMG_5139.jpeg

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, koutsis είπε

Τίποτα δεν χρειάζεται να ψάξεις. Απλά κάνεις κλικ σε αυτό που θέλεις και παίζει! Ούτε αυτό δεν μπορείς να κάνεις;; 

 

IMG_5139.jpeg

Και κάνω στο πρώτο και δεν παίζει αμέσως,  μετά κάνω στο δεύτερο;  αν και εκείνο δεν παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην σκάτε, όταν θα έρθει και στην χώρα μας το μέτρο αυτό, η καλή η ΝΔ θα φροντίσει με ένα σωστό επιδοματάκι 😌

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sdikr είπε

Και κάνω στο πρώτο και δεν παίζει αμέσως,  μετά κάνω στο δεύτερο;  αν και εκείνο δεν παίζει;

Παιζει -παιζει μην ανησυχείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, sdikr είπε

Και κάνω στο πρώτο και δεν παίζει αμέσως,  μετά κάνω στο δεύτερο;  αν και εκείνο δεν παίζει;

Γιατί να μην παίζει;  Όλα παίζουν αμέσως, εκτός κι αν έχει 0 seeders (εκεί που βλέπεις τώρα 8339!) και αυτό συμβαίνει σε ελάχιστες παλιές και άγνωστες ταινίες που ούτως ή άλλως δεν τις έχει το Netflix! 😉

Επεξ/σία από koutsis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...