Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν τα πρώτα renders των Samsung Galaxy Watch6 και Watch6 Classic 


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tsagas_lr είπε

Σου λέει για το 4, ξεκινάς και γράφεις για το 5. Κάπου έχεις μπερδευτεί. Όσο για το 5 να συγκρίνεις day one με day one. Το 1ο λοιπόν έβγαζε 6-7 μέρες. 4,5 χρόνια στο χέρι και βγάζει σχεδόν 5 μέρες. Το μικρό αδερφάκι του έβγαζε 4 μέρες. Το 5αρι βγάζει πρώτη μέρα κυκλοφορίας 50 ώρες δηλαδή ακριβώς 2 μέρες. Και το μικρό μόλις 1,5 μέρα. Εγώ δεν το λεω πρόοδο αυτό.

Σε πληροφορώ ότι το τέσσερα είναι σχεδόν ότι το πέντε… Το μόνο που έχει αλλάξει είναι λίγο καλύτερη αυτονομία,  Και το ξαναλέω ότι το 1  Ήταν σχεδόν ένα fitness τράκερ και τίποτα παραπάνω…

Επίσης τα έχω όλα ανοιχτά GPS συνεχεια ανοιχτό και μέτρηση παλμών επίσης.

55 λεπτά πριν, duende είπε

τι να πω ρε παιδια, εχω το honor gs pro αγορασμενο προ διετιας. το ρολοι κραταει ακομα 28 μερες ακριβως. με ο,τι ζηταει ενας μεσος χρηστης απο ενα smartwatch (εγχρωμη οθονη, gps, fitness tracker, οξυμετρο, ειδοποιησεις κλπ). τι σκ@τα κανουν οι "μεγαλοι" και δε μπορουν να φτιαξουν την αυτονομια στα δικα τους? και ναι, οκ δεν ειναι ιδια κατηγορια, αλλα με 150 ευρω εχω το 90% των λειτουργιων και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. θα επρεπε να παιρνουν μαθηματα οι κορεατες απο τους κινεζους

Έχω γράψει ήδη το τι κάνει παραπάνω… Και μόνο που είναι Google OS Τα λέει όλα…

Όταν γελάμε να έχουμε και επιχειρήματα….

Περαστικά σου αδερφέ!

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, tsagas_lr είπε

Και για άλλη μια χρονιά το galaxy watch 1 θα εχει καλύτερη μπαταρία

εγω το s3 δύο φορές το πήγα να του αλλάξουν μπαταρία και μητρική... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, duende είπε

τι να πω ρε παιδια, εχω το honor gs pro αγορασμενο προ διετιας. το ρολοι κραταει ακομα 28 μερες ακριβως. με ο,τι ζηταει ενας μεσος χρηστης απο ενα smartwatch (εγχρωμη οθονη, gps, fitness tracker, οξυμετρο, ειδοποιησεις κλπ). τι σκ@τα κανουν οι "μεγαλοι" και δε μπορουν να φτιαξουν την αυτονομια στα δικα τους? και ναι, οκ δεν ειναι ιδια κατηγορια, αλλα με 150 ευρω εχω το 90% των λειτουργιων και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. θα επρεπε να παιρνουν μαθηματα οι κορεατες απο τους κινεζους

Αυτό δεν είναι smartwatch - είναι fitness tracker...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι και να βγάλουν με τους τριτοκοσμικούς παρόχους κινητής που έχουμε στην Ελλάδα, δεν θα μπορείς να βγεις έξω μόνο με το ρολόι (μιλάω πάντα για την lte version).

Πιστεύω ότι ακόμα και στην αφρική θα μπορείς να δουλέψεις με esim ένα ρολόι και να βγεις χωρίς κινητό για τη βόλτα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, skiabox είπε

Οτι και να βγάλουν με τους τριτοκοσμικούς παρόχους κινητής που έχουμε στην Ελλάδα, δεν θα μπορείς να βγεις έξω μόνο με το ρολόι (μιλάω πάντα για την lte version).

Πιστεύω ότι ακόμα και στην αφρική θα μπορείς να δουλέψεις με esim ένα ρολόι και να βγεις χωρίς κινητό για τη βόλτα σου.

Εδώ είσαι λάθος... Η cosmote της οποίας είμαι χρήστης μία χαρά κάλυψη έχει 4G+ σχεδόν παντού και σε αρκετά μέρη 5G.

Και αυτό δεν το λέω για την πόλη στην οποία βρίσκομαι αλλά σε πολλά μέρη της Ελλάδας που έχω επισκεφτεί...

Φίλος που μένει στην Αγγλία, όποτε έρχεται Ελλάδα μου λέει πόσο καλή είναι cosmote της οποίας ακόμα διατηρεί  ελληνική κάρτα SIM...

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, kostasfalcon said:

Εδώ είσαι λάθος... Η cosmote της οποίας είμαι χρήστης μία χαρά κάλυψη έχει 4G+ σχεδόν παντού και σε αρκετά μέρη 5G.

Και αυτό δεν το λέω για την πόλη στην οποία βρίσκομαι αλλά σε πολλά μέρη της Ελλάδας που έχω επισκεφτεί...

Φίλος που μένει στην Αγγλία, όποτε έρχεται Ελλάδα μου λέει πόσο καλή είναι cosmote της οποίας ακόμα διατηρεί  ελληνική κάρτα SIM...

Δεν είσαι απλά λάθος.

Μάλλον δεν κατάλαβες τι εννοώ επειδή δεν έχεις προσωπική τραυματική εμπειρία όπως εγώ που γυρνάω σαν την άδικη κατάρα σε όλους τους παρόχους με το samsung galaxy 4 lte version μπας και δουλέψει με esim, για να σου πούνε στο τέλος όλοι οι υπάλληλοι να τα πρατήσεις και ότι είναι αδύνατο.

Τι σχέση έχει η κάλυψη με το αν μπορεί να δουλέψει μια esim σε ρολόι σε μια χώρα.

Απάντηση.

ΚΑΜΙΑ.

Το τελευταίο τραγελαφικό ήταν η επικοινωνία με την ίδια την Samsung Αθήνας όπου υποστηρίζουν ότι για να δουλέψει ένα lte ρολόι με κάποιον πάροχο πρέπει να το αγοράσεις από αυτόν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, skiabox είπε

Δεν είσαι απλά λάθος.

Μάλλον δεν κατάλαβες τι εννοώ επειδή δεν έχεις προσωπική τραυματική εμπειρία όπως εγώ που γυρνάω σαν την άδικη κατάρα σε όλους τους παρόχους με το samsung galaxy 4 lte version μπας και δουλέψει με esim, για να σου πούνε στο τέλος όλοι οι υπάλληλοι να τα πρατήσεις και ότι είναι αδύνατο.

Τι σχέση έχει η κάλυψη με το αν μπορεί να δουλέψει μια esim σε ρολόι σε μια χώρα.

Απάντηση.

ΚΑΜΙΑ.

Το τελευταίο τραγελαφικό ήταν η επικοινωνία με την ίδια την Samsung Αθήνας όπου υποστηρίζουν ότι για να δουλέψει ένα lte ρολόι με κάποιον πάροχο πρέπει να το αγοράσεις από αυτόν!!!

Έχεις δίκιο κατάλαβα λάθος…sorry 

Τώρα διαβάζω σε διπλανό ελληνικό site ότι η σειρά 5 δουλεύει κανονικά με e-sim  και cosmote

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, kostasfalcon said:

Σε πληροφορώ ότι το τέσσερα είναι σχεδόν ότι το πέντε… Το μόνο που έχει αλλάξει είναι λίγο καλύτερη αυτονομία,  Και το ξαναλέω ότι το 1  Ήταν σχεδόν ένα fitness τράκερ και τίποτα παραπάνω…

fitness tracker που σηκωνει και διαχειριζεται κλησεις, παιρνει τηλεφωνο, στελνει sms και μηνυματα σε αλλες πλατφορμες εχει χάρτες με πλοήγηση, το φορτωνεις βιντεο μουσικη φωτογραφιες και αρχεια word και pdf (ναι υπηρξαμε και φοιτητες). Εμμμ οχι, δεν ειναι "fitness tracker" ούτε στο ελάχιστο, οσο και να χτυπιεσαι.

Επεξ/σία από tsagas_lr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, kostasfalcon said:

Έχεις δίκιο κατάλαβα λάθος…sorry 

Τώρα διαβάζω σε διπλανό ελληνικό site ότι η σειρά 5 δουλεύει κανονικά με e-sim  και cosmote

Επισήμως είναι το θέμα τι γίνεται.

Οχι να δουλεύει στην τύχη σε έναν στους 100 και να σε διώχνουν από τα μαγαζιά αν το ζητήσεις.

Νομίζω ήμουν πολύ σαφής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, skiabox είπε

Επισήμως είναι το θέμα τι γίνεται.

Οχι να δουλεύει στην τύχη σε έναν στους 100 και να σε διώχνουν από τα μαγαζιά αν το ζητήσεις.

Νομίζω ήμουν πολύ σαφής.

Για το 4 δεν μπορώ να εκφράσω γνώμη δεν έχω διαβάσει κάτι.... Για το 5 λένε ότι μέσα στο site της cosmote υπάρχει υποστήριξη για e-sim

7 λεπτά πριν, tsagas_lr είπε

fitness tracker που σηκωνει και διαχειριζεται κλησεις, παιρνει τηλεφωνο, στελνει sms και μηνυματα σε αλλες πλατφορμες εχει χάρτες με πλοήγηση, το φορτωνεις βιντεο μουσικη φωτογραφιες και αρχεια word και pdf (ναι υπηρξαμε και φοιτητες). Εμμμ οχι, δεν ειναι "fitness tracker" ούτε στο ελάχιστο, οσο και να χτυπιεσαι.

Όλα αυτά που λες τα είχε σε πρωτόγονη μορφή.... Τι να σου κάνει το έρμο λειτουργικό που είχε τότε η samsung.

Από τότε έχει μπει πολύ νερό στο Αυλάκι... Το wear OS είναι έτη φωτός μπροστά στα πάντα.

Και αυτά τα λέω σαν κάτοχος και των δύο συσκευών!

Εσύ μιλάς για το 4 και το 5 χωρίς να τα έχεις.

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το classic 6 με την στεφάνη είναι πανομοιότυπο με το classic 4 που φοράω στο χέρι μου. Δεν με χαλάει αλλά θα μπορούσε το σχεδιαστικό τμήμα να κάνει κάτι έστω λίγο διαφορετικό, λέει πιο στενή στεφάνη.... ok. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατοχοσ 5pro.....πέντε μήνες στο χέρι μου και με νορμάλ χρήση χωρίς ταρζανιες και extrem sports έχει ξεβαψει σε σημεία το μαύρο χρώμα ....το Huawei gt2 pro που είχα δύο χρόνια στο χέρι μου σαν καινουριο περιμένει στο συρτάρι μου .....ποτέ ξανά Samsung hardware και περιφερειακά (κάτοχος s22 ultra)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρήκα το βίντεο......

Είναι watch 1 vs watch 3 και όχι 4 όπως νομιζα....🤬

Όπου αναλύει ότι είναι σχεδόν ίδια.... 

Ηρθε και αναβάθμιση σήμερα(!!!!)για το watch 1

 

 

Screenshot_20230621_095557_com.samsung.android.geargplugin.jpg

Επεξ/σία από alexioannou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, djsaxsax είπε

Kατοχοσ 5pro.....πέντε μήνες στο χέρι μου και με νορμάλ χρήση χωρίς ταρζανιες και extrem sports έχει ξεβαψει σε σημεία το μαύρο χρώμα ....το Huawei gt2 pro που είχα δύο χρόνια στο χέρι μου σαν καινουριο περιμένει στο συρτάρι μου .....ποτέ ξανά Samsung hardware και περιφερειακά (κάτοχος s22 ultra)

Ποτέ δεν παίρνω κάτι που έχει χρώμα στο φρέιμ ή στην κάσα για το λόγο που περιγράφεις. Όσο για το θέμα με τη Samsung δυστυχώς για μένα είναι μονόδρομος. Έχει το καλύτερο και πιο απροβλημάτιστο UI σε Android αυτή τη στιγμή. Είναι η πιο αξιόπιστη και τυπική στις ενημερώσεις. Κάθε μήνα έχεις την ενημέρωση ασφαλείας και οι άλλοι ψάχνονται. Στο θέμα της υποστήριξης σε επίπεδο service πάλι είναι με διαφορά πολύ μπροστά από τον ανταγωνισμό. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως είναι δυνατόν να μην μπορεί να κάνει στα smartwatches της αυτό που κάνει η huawei στην διάρκεια της μπαταρίας. Δεν μπορούν; περίεργο μου φαίνεται. Δεν θέλουν; ακόμα πιο περίεργο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλα τα Galaxy Watch LTE της Samsung έχουν πρόβλημα υπερθέρμανσης όπως θα έχει και το 6 γιατί το Hardware είναι ίδιο.

Η Samsung αρχίζει και χάνει την αξιοπιστία της τον τελευταίο καιρό.

Γνωστό πρόβλημα υπερθέρμανσης που μετά από λίγη ώρα ομιλίας βγάζει μύνημα η συσκευή σας έχει υπερθέρμανση και μπαίνει σε safe mode και στις 3 τελευταίες γενιές Watch ακόμα το ίδιο πρόβλημα.

Επεξ/σία από BeSt_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...