Προς το περιεχόμενο

Η Inno3D, όπως και η Gigabyte, «κρύβει» έξυπνα τους power connectors στις νέες κάρτες γραφικών της


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λύστε μου μια απορία.

Το μαρκαρισμένο σημείο που βγαίνουν τα καλώδια πίσω από το backplate εφάπτεται με το motherboard και τα περισσότερα έχουν συνήθως ψύκτρες ή καλύπτρες στο συγκεκριμένο σημείο.

Πώς θα «τσακίζουν» τα καλώδια εκεί δεδομένου ότι από την πίσω μεριά βρίσκεται ο όγκος της ψύκτρας της κάρτας;;;;;

 

Inno3D_2.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, dpolal είπε

Λύστε μου μια απορία.

Το μαρκαρισμένο σημείο που βγαίνουν τα καλώδια πίσω από το backplate εφάπτεται με το motherboard και τα περισσότερα έχουν συνήθως ψύκτρες ή καλύπτρες στο συγκεκριμένο σημείο.

Πώς θα «τσακίζουν» τα καλώδια εκεί δεδομένου ότι από την πίσω μεριά βρίσκεται ο όγκος της ψύκτρας της κάρτας;;;;;

Inno3D_2.png

Από ότι κατάλαβα θα χρειάζεσαι διαφορετική μητρική και κουτί:

(το σκρινσοτ είναι από άλλη κάρτα αλλά φαντάζομαι θα είναι κάτι αντίστοιχο και για την inno3d)
image.png.5300b866adf4c444fc826b6f11255de5.png

Επεξ/σία από nikoslion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, dpolal είπε

Λύστε μου μια απορία.

Το μαρκαρισμένο σημείο που βγαίνουν τα καλώδια πίσω από το backplate εφάπτεται με το motherboard και τα περισσότερα έχουν συνήθως ψύκτρες ή καλύπτρες στο συγκεκριμένο σημείο.

Πώς θα «τσακίζουν» τα καλώδια εκεί δεδομένου ότι από την πίσω μεριά βρίσκεται ο όγκος της ψύκτρας της κάρτας;;;;;

Inno3D_2.png

Απλό. Θα έχει μέσα στην συσκευασία της κάρτας και ένα μικρό τρυπανακι, ώστε να τρυπας την mobo και να περνάς τα καλώδια από μέσα της. Με λίγη προσοχή όλα λύνονται. :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...