Προς το περιεχόμενο

Ο Μπάιντεν παρουσιάζει σχέδιο ύψους 42 δισ. δολαρίων για γρήγορο Internet παντού έως το 2030


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, nlogginidis είπε

 

Νομίζω πως αν αναλάβετε το κόστος αποκατάστασης των οποίων ζημιών προκύψουν από την εγκατάσταση σε κοινόχρηστους χώρους δεν θα έχει αντίρρηση κανείς. 

Το ειπα! δεν δέχετε τίποτα. Κανενα προβλημα για το βάψιμο και τα πλακάκια τα πληρώνω απο την τσέπη μου. Δεν υπογράφει το χαρτί της αίτησης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Super Moderators
16 minutes ago, nlogginidis said:

Νομίζω πως αν αναλάβετε το κόστος αποκατάστασης των οποίων ζημιών προκύψουν από την εγκατάσταση σε κοινόχρηστους χώρους δεν θα έχει αντίρρηση κανείς. 

Ούτε καν, απλά τους λέει τη νομοθεσία και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Thresh είπε

Η νομοθεσία υπάρχει εδώ και μερικά χρόνια. Για να μην μπορείς να βάλεις πρέπει όλοι οι ιδιοκτήτες να μην θέλουν. Αν θέλει έστω κι ένας (πχ εσύ), τότε ξυδάκι τους.

Ηρθε ο 'ανθρωπος του οτε στο σπιτι μου και μίλησε στην πολυκατοικία μας. Δεν γίνετε να βαλω χώρις να το έχει υπογράψει η διαχειρήστρια.. Υποφέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο πρόεδρος των ΗΠΑ, Τζο Μπάιντεν, δεσμεύτηκε να δαπανήσει 42 δισεκατομμύρια δολάρια για να φέρει ευρυζωνικές συνδέσεις υψηλής ταχύτητας σε κάθε αμερικανικό νοικοκυριό μέσα στα επόμενα επτά χρόνια.

Με περισσότερες ή λιγότερες διαφημίσεις, τα λεφτά από που θα τα βγάλει.

Δεν θέλουμε γρηγορότερο Internet θέλουμε καλύτερο Internet με λιγότερη σαβούρα.

Καλά το άλλο πρόγραμμα με τον αποικισμό του Άρη θα το αφήσει ήσυχο δεν είναι πια πιασάρικο.

Σημείωση:

Κάτσε να δούμε πόσα θα επενδύσει και ο κινέζος για να δω αν θα βαφτιστώ Κινέζος ή Αμερικάνος.

Επεξ/σία από alexpap
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, Georgios Pappas said:

Ηρθε ο 'ανθρωπος του οτε στο σπιτι μου και μίλησε στην πολυκατοικία μας. Δεν γίνετε να βαλω χώρις να το έχει υπογράψει η διαχειρήστρια.. Υποφέρω.

Νομική οδός δυστυχώς.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Georgios Pappas είπε

Ηρθε ο 'ανθρωπος του οτε στο σπιτι μου και μίλησε στην πολυκατοικία μας. Δεν γίνετε να βαλω χώρις να το έχει υπογράψει η διαχειρήστρια.. Υποφέρω.

καμία δουλειά δεν είχε να μιλήσει στην πολυκατοικία (στο κτίσμα μιλούσε? 😂)

με τον ενδιαφερόμενο ιδιοκτήτη μιλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Arkin said:

Τι ταχυτητα εννοει ο Μπαιντεν οταν λεει γρηγορο ιντερνετ? 100mb η 1gb?

 

1 hour ago, Thresh said:

Λογικά 1Gbps.

Nope

 

"δεν έχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο υψηλής ταχύτητας, η οποία ορίζεται από την κυβέρνηση ως πάνω από 25 mbps ανά δευτερόλεπτο για download και 3 mbps για upload."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκε ο ΟΤΕ στην πολυκατοικία να κάνει εργασίες, κλαίμε την κεντρική πόρτα την πρώτη μέρα. Έρχονται δεύτερη μέρα, πάνε στον όροφο μου να βάλουν το κουτί αριστερά και πάνω από την πόρτα του ασανσέρ, βαράνε σωλήνωση νερού. Βγαίνω από το δωμάτιο και βλέπω νερά να μπαίνουν από έξω στην κουζίνα και το παιδί απ' έξω να γαμοσταυριζει τον εργολάβο της πολυκατοικίας.  Καλά πήγε αυτό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
18 minutes ago, Bourdoulas said:

Nope

"δεν έχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο υψηλής ταχύτητας, η οποία ορίζεται από την κυβέρνηση ως πάνω από 25 mbps ανά δευτερόλεπτο για download και 3 mbps για upload."

Τόσα δις ομως λογικά θα πάνε σε FTTH.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Thresh said:

Τόσα δις ομως λογικά θα πάνε σε FTTH.

Η λογική σε αυτά είναι λίγο υποκειμενική 😅

Για παράδειγμα θα έλεγες ότι λογικά τα 26 Mbps δεν είναι γρήγορο Internet. Έλα όμως που θεωρείται τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, Bourdoulas said:

Η λογική σε αυτά είναι λίγο υποκειμενική 😅

Για παράδειγμα θα έλεγες ότι λογικά τα 26 Mbps δεν είναι γρήγορο Internet. Έλα όμως που θεωρείται τέτοιο.

Και πως νομίζεις ότι θα υλοποιηθεί? Χαλκό δεν πρόκειται να ρίξουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...