Προς το περιεχόμενο

Αγορά δυο τηλεοράσεων 65'' με budget 600 & 800 €


sentoner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας,

Χρειάζομαι την βοήθεια σας για την αγορά δύο τηλεοράσεων απο τον Κωτσόβολο υποχρεωτικά, με budget 600 € και 800 € αντίστοιχα.

Παρακάτω η φόρμα:

 

Διαθέσιμο budget600 & 800 € 

 

Απόσταση και γωνία θέασης: 2.5m περίπου, ευθεία

 

Χρήση και τι μας ενδιαφέρει περισσοτερο Ταινίες & Σειρές από streaming platforms/TV/YouΤube, περιστασιακό gaming ( δεν είναι προτεραιότητα )

 

Προτίμηση σε μέγεθος (γιατί "size matters  :devil: "): 65'' 

 

Έχουμε κάποιον περιορισμό λόγω πεθεράς/ χώρου/διάταξης/ μεγέθους επίπλων: κανένας περιορισμός

 

Έχουμε κάποια μοντέλα ήδη στα υπόψιν : Έχω δει όλα τα μοντέλα στο εύρος των 2 budget, δεν έχω ιδέα ποια να προτιμήσω :)

 

Κατάστημα προτίμησης (υποχρεωτικά)Κωτσόβολος

 

Αναμένω τις προτάσεις σας, ευχαριστώ πολύ!

 

Επεξ/σία από sentoner
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 minutes ago, sentoner said:

Καλησπέρα σας,

Χρειάζομαι την βοήθεια σας για την αγορά δύο τηλεοράσεων απο τον Κωτσόβολο υποχρεωτικά, με budget 600 € και 800 € αντίστοιχα.

Παρακάτω η φόρμα:

 

Διαθέσιμο budget600 & 800 € 

 

Απόσταση και γωνία θέασης: 2.5m περίπου, ευθεία

 

Χρήση και τι μας ενδιαφέρει περισσοτερο Ταινίες & Σειρές από streaming platforms/TV/YouΤube, περιστασιακό gaming ( δεν είναι προτεραιότητα )

 

Προτίμηση σε μέγεθος (γιατί "size matters  :devil: "): 65'' 

 

Έχουμε κάποιον περιορισμό λόγω πεθεράς/ χώρου/διάταξης/ μεγέθους επίπλων: κανένας περιορισμός

 

Έχουμε κάποια μοντέλα ήδη στα υπόψιν : Έχω δει όλα τα μοντέλα στο εύρος των 2 budget, δεν έχω ιδέα ποια να προτιμήσω :)

 

Κατάστημα προτίμησης (υποχρεωτικά)Κοτσώβολος

 

Αναμένω τις προτάσεις σας, ευχαριστώ πολύ!

 

Είναι απαραίτητο να είναι 600 και 800 ή μπορείς να σπάσεις και διαφορετικά τα 1400? 

Αν είναι στα 600: TCL QLED 65C635 

              στα 800: Sony KD65X89J (προσφορά στα 700)  ίσως και την 65C645.(καλύτερη η sony). 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, alexzorb είπε

Είναι απαραίτητο να είναι 600 και 800 ή μπορείς να σπάσεις και διαφορετικά τα 1400? 

Αν είναι στα 600: TCL QLED 65C635 

              στα 800: Sony KD65X89J (προσφορά στα 700)  ίσως και την 65C645.(καλύτερη η sony). 

 

 

Δυστυχώς δεν σπάνε αλλιώς, πρέπει να είναι 600 & 800, πρόκειται για εταιρικές αγορές δύο διαφορετικών εταιριών.

Στα 600 είναι μονόδρομος η 65C635 απ' ότι καταλαβαίνω.

Η αγορά θα γίνει σε 5-10 μέρες, οπότε την Sony δεν νομίζω να την προλάβω.

Οι δύο TCL έχουν κάποια σημαντική διαφορά μεταξύ τους;

Γιατί σκεφτόμαι μήπως πρόσθετα κάποια χρήματα στο budget των 600 (αν γίνεται, δεν γνωρίζω ακόμα) και έπαιρνα δύο 65C645 αν αξίζει τόσο.

Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από sentoner
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, sentoner said:

Οι δύο TCL έχουν κάποια σημαντική διαφορά μεταξύ τους;

Γιατί σκεφτόμαι μήπως πρόσθετα κάποια χρήματα στο budget των 600 (αν γίνεται, δεν γνωρίζω ακόμα) και έπαιρνα δύο 65C645 αν αξίζει τόσο.

Όχι δεν αξίζει η διαφορά στις τιμές, αν ητάν 100€ ίσως . Λίγη φωτεινότητα κερδίζεις και freesync για gaming νομίζω, σχεδόν η ίδια με την περσινή. Η C745 έχει σημαντική διαφορά με την περσινή C735

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, alexzorb είπε

Λίγη φωτεινότητα κερδίζεις και freesync για gaming νομίζω, σχεδόν η ίδια με την περσινή. 

Ναι για αυτές τις διαφορές δεν νομίζω και εγώ ότι αξίζει, λογικά θα πάρω μία και μία.

Επεξ/σία από sentoner
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...