Προς το περιεχόμενο

Η επισκεψιμότητα της ιστοσελίδας του ChatGPT μειώθηκε για πρώτη φορά


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρώτησα ποιος κέρδισε τον τελικό της Ευρωλίγκας το 2023 και είπε ότι η Μπαρτσελόνα νίκησε τη Ρεάλ Μαδρίτης. Ούτε Παναθηναϊκός τέτοια παραπληροφόρηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, polakis21 είπε

Ειναι γιατι ζηταει ενα σκασμο λεφτα για να ειναι ανανεωμενο μεχρι σημερα. Αλλιως μενεις στο 2021...

Μπαίνεις μέσα στο skype και μιλάς με τον bing ο οποίος βασίζεται στην τελευταία έκδοση GPT4 δωρεάν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, GCX είπε

Είναι καλοκαίρι ειμαστε ολη Παραλία τώρα. Το χειμώνα θα το χρησιμοποιήσουμε για να μας πει καμία λυση πως να ζεσταθουμε οικονομικά 

Από 1 κουταλιά μπούκοβο κάθε 3 ώρες και θα νιώθεις λες και βρίσκεσαι μέσα στον κρατήρα του Βεζούβιου…

Αμάν αυτή η νέα γενιά… ακόμα και για τα πιο απλά θέλει μασημένη τροφή από την τεχνίτη νοημοσύνη…

Στο τέλος θα ρωτάνε κάθε πότε πρέπει να αναπνέουν…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, kostasfalcon said:

Μπαίνεις μέσα στο skype και μιλάς με τον bing ο οποίος βασίζεται στην τελευταία έκδοση GPT4 δωρεάν...

Και όμως, το chatgpt που είναι 3.5 του λες, γράψε μου μια έκθεση με ταδε θέμα, και το γράφει μια χαρά με σωστά επιχειρήματα. Αν κάνεις το ίδιο στο bing που στηρίζεται στην ίδια μηχανή σε 4.0 σου βγάζει μπούρδες. Ακριβώς γιατί καθένα φτιάχτηκε με άλλο σκοπό. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, oldnew said:

Και όμως, το chatgpt που είναι 3.5 του λες, γράψε μου μια έκθεση με ταδε θέμα, και το γράφει μια χαρά με σωστά επιχειρήματα. Αν κάνεις το ίδιο στο bing που στηρίζεται στην ίδια μηχανή σε 4.0 σου βγάζει μπούρδες. Ακριβώς γιατί καθένα φτιάχτηκε με άλλο σκοπό. 

Άρα το bing AI φτιάχτηκε για να λέει μπούρδες?

Κάτσε να ρωτήσω το bing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, panther_512 said:

Άρα το bing AI φτιάχτηκε για να λέει μπούρδες?

Κάτσε να ρωτήσω το bing.

Εγω γράφω ακριβώς τι συμβαίνει. Πατάνε στην ίδια μηχανή, αλλά φτιάχτηκαν για διαφορετικο σκοπό. 

Ως αποτέλεσμα παρα το 4.0 βγάζει όντως μπούρδες. Το ένα σου γράφει έκθεση για ο θέμα που ρώτησες, το "ανώτερο" 4.0 σου δίνει μια απάντηση του στυλ " δε γνωρίζω τι είναι το ζητούμενο" λες και απαντά καθυστερημένο. Όπως είπα έχω τεστάρει ολα τα ΑΙ στο θέμα της συγγραφης έκθεσης. Το chatgpt 3.5 στο συγκεκριμένο θέμα, απλα παίζει σε αλλο επίπεδο. Ολα τα υπόλοιπα είναι β εθνική. Το bing προφανώς ίσως υπερτερεί ως μηχανή αναζήτησης. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι ήταν και θα είναι για λίγο καιρό ακόμη, απλά ένα trend. Ωστόσο πιστεύω ότι η μείωση της κίνησης θα συνεχιστεί δεδομένου ότι σιγά σιγά τρώει Ban από όλες τις εταιρίες. Άρα τι να το κάνεις; να το ρωτάς τις φιλοσοφικές σου ανησυχίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 14/07/2023 at 23:21, Bil79 said:

Ε να δουλέψει λίγο και ο Bard. Που τον συμπάθησα λίγο περισσότερο για να είμαι ειλικρινής γιατί δεν είναι τόσο παρλαπιπης όσο το ChatGPT.

Εγώ που το δοκίμασα προχθές ήταν απαράδεκτο

On 16/07/2023 at 05:48, atypicalcoder said:

Θεωρώ ότι ήταν και θα είναι για λίγο καιρό ακόμη, απλά ένα trend. Ωστόσο πιστεύω ότι η μείωση της κίνησης θα συνεχιστεί δεδομένου ότι σιγά σιγά τρώει Ban από όλες τις εταιρίες. Άρα τι να το κάνεις; να το ρωτάς τις φιλοσοφικές σου ανησυχίες?

Δεν λέει κατι αυτό... Επίσης η ίδια η εταιρία θα ζητάει από τις εταιρίες συνδρομή... Πάντως σε personal projects και πιθανόν με λαμογιές εταιρικά, θα είναι χρήσιμο σε ένα κομμάτι τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...