Προς το περιεχόμενο

Η τιμή του YouTube Premium αυξάνει αθόρυβα στα $14 ανά μήνα


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, sdikr είπε

το Youtube  όμως σου λέει είσαι παρανόμος

...αν έχεις ublock/brave browser σου λέει το youtube ότι είσαι παράνομος; Πού το λέει αυτό, έχεις link;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 123
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 minutes ago, sdikr said:

Δεν υπάρχει κάτι που να μην καταλαβαίνουμε είσαι ξεκάθαρος  όπως και με το trump meme

Βρε ότι θέλεις μπορείς να βάλεις, μπορείς να κάνεις και τα δικά σου,  το Youtube  όμως σου λέει είσαι παρανόμος

Το youtube δεν είναι ο νόμος, δεν μπορούν να ορίσουν κάτι ως "παράνομο". Αυτό που ισχύει είναι ότι δεν τους αρέσει, ίσως είναι ενάντια στην πολιτική χρήσης τους. Αλλά δεν κινείται η ζωή μου γύρω από τα συναισθήματα της google.

Μπορούν να πάρουν μέτρα κατά της χρήσης adblocker. Ας κάνουν όλο το site τους κλειδωμένο πίσω από πληρωμή αν θέλουν, ας βάλουν κώδικα να μην γίνεται να μπλοκάρεις τις διαφημίσεις. Σε αυτή την περίπτωση όπως παρέθεσα πολλαπλώς... απλά δεν θα μπαίνω.

Εγώ πάτησα "youtbe.com" πάτησα enter και με έβαλε χωρίς καμία αλχημεία.

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Diavolos666 είπε

Εγώ στο youtube μπαίνω γιατί είναι δωρεάν, ένα το κρατούμενο! Επίσης (π.χ.) μπαίνω στο insomnia γιατί επίσης είναι δωρεάν.

Κανένα από τα 2 δεν είναι δωρεάν, το ένα μάλιστα σου έχει και στους όρους ότι δεν πρέπει να αλλάζεις το τρόπο που λειτουργεί η υπηρεσία. 

 

1 ώρα πριν, Diavolos666 είπε

Ορθή χρήση browser κάνουμε κανονικά και με τον νόμο.

Δεν μίλησα για παρανομία, αλλά ότι χρησιμοποιείς κάτι ενάντια των όρων. Αν δεν σου αρέσει που έχει διαφημίσεις, ψάξε για αλλού. Μπες τικτοκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

VPN και με λίγη ταλαιπωρία Αργεντινικο family account με 699 Arg (2.34€ το μήνα) Αν το διαιρέσεις δια 6 χρήστες είναι 39 λεπτά τα μήνα.

Όταν η απληστία όλων των πολυεθνικών δεν έχει όριο, με την μονομερή αλλαγή όρων χρήσης και αυθαίρετη αύξηση τιμών πρέπει να. κάνουμε ότι μπορούμε για να προστατεύσουμε την τσέπη μας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, SabotazNic said:

Κανένα από τα 2 δεν είναι δωρεάν, το ένα μάλιστα σου έχει και στους όρους ότι δεν πρέπει να αλλάζεις το τρόπο που λειτουργεί η υπηρεσία.

Πληρώνεις εσύ για να μπεις στο insomnia; Γιατί εγώ δωρεάν μπαίνω.

2 minutes ago, SabotazNic said:

Aν δεν σου αρέσει που έχει διαφημίσεις, ψάξε για αλλού. Μπες τικτοκ. 

image.png.0e1fb8def7ca8846902fc48a97ff2915.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/7/2023 στις 2:40 ΜΜ, infin1tyGR είπε

Μην το πάρεις.

Γιατί στην Αμερική που έγινε η αύξηση προς το παρόν έχουν δολάρια.

Και γιατί να με ενδιαφέρει εμένα τι πληρώνουν και τι όχι στην Αμερική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, panoskatos said:

Και γιατί να με ενδιαφέρει εμένα τι πληρώνουν και τι όχι στην Αμερική;

Μπορείς να μπεις σε άλλα site που έχουν μόνο ελληνικές ειδήσεις, κουτσομπολιά κλπ αν δεν θες να ασχολείσαι με άλλες χώρες.

On a serious note, θα μπορούσε να σε ενδιαφέρει γιατί παρόμοιες αυξήσεις θα έρθουν κι εδώ μελλοντικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sdikr είπε

Δεν υπάρχει κάτι που να μην καταλαβαίνουμε είσαι ξεκάθαρος  όπως και με το trump meme

Βρε ότι θέλεις μπορείς να βάλεις, μπορείς να κάνεις και τα δικά σου,  το Youtube  όμως σου λέει είσαι παρανόμος

Οκ είμαστε παράνομοι τότε, φυλακίστε μας όλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Lucifer said:

...αν έχεις ublock/brave browser σου λέει το youtube ότι είσαι παράνομος; Πού το λέει αυτό, έχεις link;

Εδώ στο φόρουμ είχε νήμα σχετικό με την απαγόρευση χρήσης adblocker στο Youtube,  έχετε γράψει και εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sdikr είπε

Εδώ στο φόρουμ είχε νήμα σχετικό με την απαγόρευση χρήσης adblocker στο Youtube,  έχετε γράψει και εκεί

Και στο insomnia απαγορεύονται οι συζητήσεις για πολιτικά, χωρίς βεβαίως να είναι παράνομες. Οπότε ή δεν κατανοείς τη διαφορά του ιδιωτικού κανόνα με το νόμο, ή προσπαθείς να εξισώσεις τη νομιμότητα της ανάπτυξης και χρήσης adblocker με κάτι παράνομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/7/2023 στις 2:30 ΜΜ, Diavolos666 είπε

Τα ίδια λέγαμε, τα ίδια θα λέμε, Adblock μέχρι να μην μπορώ να δω καν youtube δωρεάν.

Κάποιοι θα πούνε
"ΚαΙ πΩς Θα ΛεΙτΟυΡγΗσΕι τΟ yOuTuBe ΧωΡιΣ ΛεΦτΑ"...
--> απάντηση: ας μην λειτουργήσει
"ΚαΙ πΩς Θα ΒγΑλΕι ΛεΦτΑ ο ΕπΑγΓεΛμΑτΙαΣ UnBoXeR"
--> απάντηση: ας μην βγάλει
"ΚαΙ πΩς Θα ΒλΕπΕιΣ YoUtBe Αν ΚλΕιΣεΙ"
--> απάντηση: δεν θα βλέπω, αφού θα έχει κλείσει!

Αυτό είναι "να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα, και ας πέρνω και εγώ γάλα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, Lucifer said:

Και στο insomnia απαγορεύονται οι συζητήσεις για πολιτικά, χωρίς βεβαίως να είναι παράνομες. Οπότε ή δεν κατανοείς τη διαφορά του ιδιωτικού κανόνα με το νόμο, ή προσπαθείς να εξισώσεις τη νομιμότητα της ανάπτυξης και χρήσης adblocker με κάτι παράνομο.

Δεν είναι παράνομη η ανάπτυξη adblocker,    όπως δεν είναι παράνομο να φτιάχνεις μαχαίρια,  στην χρήση αλλάζει το θέμα.

Απο την στιγμή που κάποιος σου λέει για να δεις το περιεχόμενο μου ή θα πληρώσεις συνδρομή ή θα έχεις διαφημίσεις    και εσύ ούτε πληρώνεις και μπλοκάρεις τις διαφημίσεις τότε είσαι παράνομος,  όπως παράνομος είσαι όταν βλέπεις μια ταινία μέσω streaming/torrent  αλλα δεν σε κλείνουν μέσα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sdikr είπε

Δεν είναι παράνομη η ανάπτυξη adblocker,    όπως δεν είναι παράνομο να φτιάχνεις μαχαίρια,  στην χρήση αλλάζει το θέμα.

Απο την στιγμή που κάποιος σου λέει για να δεις το περιεχόμενο μου ή θα πληρώσεις συνδρομή ή θα έχεις διαφημίσεις    και εσύ ούτε πληρώνεις και μπλοκάρεις τις διαφημίσεις τότε είσαι παράνομος,  όπως παράνομος είσαι όταν βλέπεις μια ταινία μέσω streaming/torrent  αλλα δεν σε κλείνουν μέσα

 

https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock-—-best-ad-blocker/gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom?hl=el

επίσημα στο chrome web store.

τα υπόλοιπα είναι φιλοσοφίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, dtk-386 said:

https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock-—-best-ad-blocker/gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom?hl=el

επίσημα στο chrome web store.

τα υπόλοιπα είναι φιλοσοφίες.

Ναι και  το Kodi είναι στο Play store  όπως λες όμως τα υπόλοιπα είναι φιλοσοφίες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...