Προς το περιεχόμενο

Την επόμενη εβδομάδα κυκλοφορεί η εφαρμογή του ChatGPT για Android


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 hours ago, Dr_Pepper said:

Αυτό βασικά ειναι καλή ιδέα (αν και με τα ελληνικά φτοχωμπινέδικα και να σπάσει ο διάολος το ποδάρι του* και κερδίσεις, πλούσιος δεν γίνεσαι αυτό ειναι το γμτ σε αυτή την χώρα μας βάζουν φρένο ακόμη και στα όνειρα ) 

αν πάει το Eurojackpot πάνω απο 100 εκατομμύρια θα παίξω ένα δελτίο με ότι μου προτείνει το chatgpt :P 

*

  Hide contents

-αν και εγώ πιστεύω ότι ειναι και στημένα! ναι οκ δεν χρειάζεται επειδή οι πιθανότητες ειναι απειροελάχιστες μπλαμπλα αλλά ξέρω πόσο αισχροκερδούν και πόσο ασύδοτοι ειναι άνθρωποι με πολύ μικρότερη δύναμη και πολύ μεγαλύτερο ρίσκο στο να ελεγχθούν στην ελλάδα οπότε σίγουρα ο μαφιόζος που αγόρασε ΤΖΑΜΠΑ σχεδόν τον ΟΠΑΠ στήνει τα παιχνίδια πολύ απλά για να βγάλει ακόμη μεγαλύτερο κέρδος απο αυτό που έτσι και αλλιώς ειναι εγγυημένο πως θα βγάλει ένας ακόμη λόγος που το πιστεύω αυτό ειναι ότι τα μηχανήματα με μπαλάκια ειναι πιο ρομποτικά και απο τα καλαμαράκια στο matrix και το control panel για να τρέξεις ειναι σαν πίνακας σε μηχανοστάσιο πλοίου σίγουρα για να έχουν τις δυνατότητες να μανιπουλάρουν τα μπαλάκια αλλιώς γιατί τόση τεχνολογία; τεσπα-

Πας σε ένα μπαρ στην Αυστραλία και γνωρίζεις έναν ξένο. Πίνετε μπύρες και φεύγει και ξεχνάει το ρολόι του. Παίρνεις έναν υποτιθέμενο κατάλογο με όλα τα τηλέφωνα της Αυστραλίας και παίρνεις τηλέφωνο έναν τυχαίο αριθμό ελπίζοντας ότι θα βρεις τον τύπο αυτόν. Οι πιθανότητες του Τζόκερ είναι λίγο χειρότερες από αυτό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, MrRush είπε

Πας σε ένα μπαρ στην Αυστραλία και γνωρίζεις έναν ξένο. Πίνετε μπύρες και φεύγει και ξεχνάει το ρολόι του. Παίρνεις έναν υποτιθέμενο κατάλογο με όλα τα τηλέφωνα της Αυστραλίας και παίρνεις τηλέφωνο έναν τυχαίο αριθμό ελπίζοντας ότι θα βρεις τον τύπο αυτόν. Οι πιθανότητες του Τζόκερ είναι λίγο χειρότερες από αυτό.

Μα δεν θέλω το 5+1 ας είναι και σκέτο 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, Doubt said:

Υπάρχει ήδη η εφαρμογή bing και αναμένεται και το bard.

 

Δοκίμασα αρκετές φορές την εφαρμογή στο Bing και είναι μια μεγάλη αποτυχία. ΟΛΟ λάθη μου απαντούσε και μετά οταν το επισήμενα, έλεγε οκ έκανα λάθος. Δυο φορές μου είπε ότι σε 2 νησιά μπορείς να πας και .... on foot. Και πολλά δεν ήξερε και πολλά δεν εύρισκε. Δεν μου γέμισε το ματι πάντως, hype προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει εντύπωση τα πόσα αρνητικά σχόλια υπάρχουν για ένα τέτοιο επίτευγμα τεχνολογικό.
Εγώ το chat gpt  το χρησιμοποιώ αρκετά συχνά... Από το πιο απλό πράγμα... "Γράψε μου μια πρόσκληση για ένα εταιρικό δείπνο...  συνταγές με υλικά που έχεις στο ντουλάπι της κουζίνας, μέχρι και για εργασίες... αφήνοντας το να γράφει το πυρήνα και εγώ να προσθέτω κάποια επιπλέον στοιχεία. Σε γλιτώνει από κόπο και χρόνο (χρήμα) . . . Είναι σαν να έχει έναν υπέρ-ταχύ υπάλληλο που στο τέλος θα πρέπει απλά να κάνεις έναν επιπλέον έλεγχο για να αποφύγεις τα λάθη ... Σιγά! (και δεν σου ζητάει ούτε νερό) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, leoragk είπε

Μου κάνει εντύπωση τα πόσα αρνητικά σχόλια υπάρχουν για ένα τέτοιο επίτευγμα τεχνολογικό.
Εγώ το chat gpt  το χρησιμοποιώ αρκετά συχνά... Από το πιο απλό πράγμα... "Γράψε μου μια πρόσκληση για ένα εταιρικό δείπνο...  συνταγές με υλικά που έχεις στο ντουλάπι της κουζίνας, μέχρι και για εργασίες... αφήνοντας το να γράφει το πυρήνα και εγώ να προσθέτω κάποια επιπλέον στοιχεία. Σε γλιτώνει από κόπο και χρόνο (χρήμα) . . . Είναι σαν να έχει έναν υπέρ-ταχύ υπάλληλο που στο τέλος θα πρέπει απλά να κάνεις έναν επιπλέον έλεγχο για να αποφύγεις τα λάθη ... Σιγά! (και δεν σου ζητάει ούτε νερό) 

Εμένα δεν μου κάνει εντύπωση, ο Έλληνας ξέρει πάντα καλύτερα, θα το έκανε καλύτερα, πιθανώς το έχει φτιάξει Έλληνας το ChatGPT απλά έτυχε να μην ειναι από τους καλύτερους. 

 

Πέρα από την πλάκα, είναι αλήθεια ότι πρέπει να κάνεις έλεγχο σε ότι σου προτείνει, όσο αληθοφανές και αν φαίνεται. 

Επεξ/σία από georgerov
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...