Προς το περιεχόμενο

Η σειρά Galaxy Tab S9 διατηρεί τη Samsung στην κορυφή των premium android tablets


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, Dr_Pepper είπε

το ios 12 βγήκε το 2018 οπότε μιλάμε για 5 χρόνια μετά απο την πρώτη εμφάνιση του συγκεκριμένου μοντέλου δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμιση σε τρέχουσα έκδοση (14) 

Τα samsung εγγυημένα παίρνουν 4 εκδόσεις android δηλαδή αν με το που βγήκαν είχαν 12 θα πάρουν σίγουρα μέχρι 16

+ 1 χρονο security updates . 
Αρα 5 χρόνια υποστήριξης συνολο

2 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

Θα βάλει....

Η mini led του 12.9 είναι εκπληκτική...

Ειναι ομως LED.

H Καλύτερη LED , είναι χειρότερη απο την χειρότερη AMOLED

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή η περιγραφή των χαρακτηριστικών αλλά η αλήθεια ειναι ότι ένα iPad είναι καλύτερη επιλογή από οποιοδήποτε android tablet λόγο λειτουργικού. Το Android η Google το έχει σχεδιάσει για τηλέφωνα και μικρότερες οθόνες. Τώρα που ξαναμπήκε στην κατηγορία μετά από χρόνια ελπίζω να αλλάξει. 
 

Μήπως έχετε μπερδευτεί κάπου; Δεν νομίζω ολοκαίνουργια συσκευή να έρχεται με Android 12. Η τελευταία έκδοση είναι η 13

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Dr_Pepper είπε

Είναι ακριβό δεν λέω αλλά δεν ειναι ένα tablet αν πάρεις και το αποσπώμενο πληκτρολόγιο ειναι βασικά καλύτερο και απο λαπτοπ τα ηχεία του ειναι παρα πολύ καλά πχ ένα predator gaming λαπτοπ που αγόρασα 1800 ευρώ περίπου και έχει καλά ηχεία μπροστά στο samsung tab είναι μούφα το ίδιο και η οθόνη το ίδιο και το wifi 

και γενικά ειναι πράματα απο productivity που ειναι απίθανα πιο ευκολα να κάνεις απο το να παραδίδεις online ιδιαίτερα μέχρι να κάνεις troubleshooting/βίντεο πχ καταγραφή της οθόνης με ήχο ενω παράλληλα μπορείς να σημειώνεις (είτε post production είτε κατα την διάρκεια)  πάνω στην οθόνη..

μεταξύ άλλων όταν θες γίνεται καλό e-reader που σου διαβάζει και το κείμενο μπορείς να κρατήσεις σημειώσεις και να τις μοιραστείς κτλ όλα ειναι1,2 ταπ μακριά

ένα τελείως random που όμως δείχνει και τις δυνατότητες android/tab σε σχέση με παραδοσιακό λαπτοπ.

πήγα στο χωριό του πατέρα μου όπου κοντά έχει AB αλλά δεν ειναι στο eshop τους μπορείς όμως να κάνεις παραγγελίες με τηλέφωνο ή email που ειναι όμως κουραστικό να σημειώσεις πχ 40 αντικείμενα κτλ 

μπαίνω στο e-shop διαλέγω με το δάχτυλο τι θέλω μετά ανοίγω το καλάθι μου και κάνω screen capture πρόσεξε όμως με SCROLL δηλαδή αν ειναι 40 πράματα δεν χωράνε στην οθόνη στο λάπτοπ θα έπρεπε να κάνω printscreen μετά paste στο paint μετά scroll ξανά printscreen μετά θα πρέπει να ανοίξω τον καμβά του paint γιατί δεν χωράει το 2ο printscreen και μετά να κάνω paste κτλ ενώ με το tab γίνεται αυτόματα (κατα την διάρκεια του prinτscreen έχει επιλογή να κάνει scroll)

μετά απλά άνοιξα το printscreen και σημείωσα με το stylus κάποια πράματα (κύκλωσα ποσότητα γραμμάρια κτλ γιατί πχ 12άδα αυγά έχουν Medium και μεγάλα εγώ κύκλωσα το "μεγάλα" με κόκκινο κτλ) 

ενώ παράλληλα έκανα(1 ταπ) split screen google maps και printscreen το χωριό που ειμαι με δορυφορική εικόνα και σημείωσε με το stylus επι τόπου (όχι να ανοίξω άλλο πρόγραμμα για να επεξεργαστώ το print screen  όπως στο laptop και θα έπρεπε να το κάνω με ποντίκι οπότε θα ήταν πολύ πιο άσχημο εμφανισιακά) σημειώνω 1,2,3,4,5 τα σπίτια (και γράφω ειμαι το 5ο σπίτι μόλις μπαίνουν στο χωριό αριστερά και βάζω και βελάκι με το στυλό ) 

και έστειλα την παραγγελία και μου είπε η κοπέλα ευχαριστώ γιατί ήταν η πιο ευανάγνωστη παραγγελία

ολα αυτά τώρα τα διαλέγω με ένα tap share στο gmail και send..

Ναι τα κάνεις και με το λατοπ αλλά θες το 3πλάσιο χρονο και 100 φορές παραπάνω click  μπες βγες απο προγράμματα περισσότερο αγγαρεία ειναι ενώ με το tab ειναι φυσικό το flow..

Επίσης και για pdf συμβόλαια ειναι τέλειο συμπληρώνεις με το stylus  (και είτε φαίνεται ο γραφικός σου χαρακτήρας είτε κάνει OCR κατευθείαν)  και υπογράφεις κιόλας... όχι εκτύπωση υπογραφή σκανάρισμα και αποστολή πίσω όπως θα γινόταν αν σου στέλνανε συμβόλαιο και είχες μονο υπολογιστή. 

ή το άλλο κορυφαίο πέρασα κάτι μισθολόγια στο excel απο φυσική σελίδα έβγαλα φωτό και το excel στο ταb αναγνώρισε τις τιμές και τα έβαλε όλα σε πίνακα όπως έπρεπε ...

και πολλά άλλα ειναι απλά ΤΕΛΕΙΟ ο μόνος λόγος για εμένα να πάρεις λάπτοπ ειναι για παιχνίδια για προγραμματισμό και για "σκληρές" δουλειές αν χρειάζεται να τις κάνεις συχνά πχ videο encoding (για που και πού βιντεάκια λίγων λεπτων είναι μια χαρα και το galaxy tab πάντως)

Λες πολλά προσπαθώντας να πείσεις τους άπιστους.  

Εγώ σε τέτοιες περιπτώσεις που με ρωτούν τους απαντώ το εξής απλό.  Ξέρεις από dex? Όχι? Μάθε και μιλάμε ξανά.  

;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, Dr_Pepper said:

 

ή το άλλο κορυφαίο πέρασα κάτι μισθολόγια στο excel απο φυσική σελίδα έβγαλα φωτό και το excel στο ταb αναγνώρισε τις τιμές και τα έβαλε όλα σε πίνακα όπως έπρεπε ...

 

Τα εχω ψαξει ολα με το s8 και αυτο με το excell που μου τα μετατρεπει κατευθειαν απο φωτο δεν το ειχα προσεξει . Ωραιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Just_travel_everywhere είπε

Μάλλον πρέπει να μιλάω με πεντάχρονο. Από που κι ως που σου είπε κάποιος ότι εγώ έτρωγα την ώρα που έπαιζα. Το τζάμι έπαθε ζημιά από την χρήση και τίποτα παραπάνω και σιγά μη βάλω προστατευτικό τζάμι σε συσκευή 1100 € που την έχω μόνο μέσα στο σπίτι και πάνω στον καναπέ. Το αποτέλεσμα της χρήσης μετά από δύο με τρεις μήνες εντατικής χρήσης δείχνει απλά ότι το τζάμι δεν είναι και τόσο ποιοτικό. Και ποτέ δεν είπα ότι έχει κάποια σχέση η συσκευή με το παιχνίδι ότι τερματίστηκε η υποστηρίξει του . Δεν γέμισε γρατζουνιές έφυγε η Γυαλάδα του . Και αυτό δείχνει την ποιότητα του . 

Εχω κοντα 2 χρονια καθημερινής χρησης με το tab s7+, απο τη πρωτη στιγμη που βγηκε απ το κουτι ηταν και ειναι ΧΩΡΙΣ προστατευτικο οθονης. Ε η οθονη ειναι σαν να βγηκε μολις απ το κουτι, αν εξαιρεσεις μια απαιπαισθητη γρατζουνια που εγινε απο δικη μου κακη χρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, heavyrain είπε

Εχω κοντα 2 χρονια καθημερινής χρησης με το tab s7+, απο τη πρωτη στιγμη που βγηκε απ το κουτι ηταν και ειναι ΧΩΡΙΣ προστατευτικο οθονης. Ε η οθονη ειναι σαν να βγηκε μολις απ το κουτι, αν εξαιρεσεις μια απαιπαισθητη γρατζουνια που εγινε απο δικη μου κακη χρηση.

Ίσως το δικό μου βγήκε Ελαττωματικό. Θα τ πάω για εγγύηση σε κάνα μήνα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/7/2023 στις 8:00 ΠΜ, blanka είπε

+ 1 χρονο security updates . 
Αρα 5 χρόνια υποστήριξης συνολο

Ειναι ομως LED.

H Καλύτερη LED , είναι χειρότερη απο την χειρότερη AMOLED

 

Πόσο λάθος είσαι…

Προφανώς δεν έχεις ιδέα τι εστί μίνι led....

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Just_travel_everywhere είπε

Ίσως το δικό μου βγήκε Ελαττωματικό. Θα τ πάω για εγγύηση σε κάνα μήνα . 

 Λένε ότι εάν καθαρίζεις με αντισηπτικό ή υγρά με αιθανόλη την οθόνη  χαλάει η επιστρωση πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, heavyrain είπε

 Λένε ότι εάν καθαρίζεις με αντισηπτικό ή υγρά με αιθανόλη την οθόνη  χαλάει η επιστρωση πάντως.

Έπαιζα το apex legend μόνο στα δυο σημεία που άγγιζα συνέχεια τ δάχτυλα δεξιά κ αριστερά έχει Δημιουργήθηκε η αλλοίωση .  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Just_travel_everywhere είπε

Έπαιζα το apex legend μόνο στα δυο σημεία που άγγιζα συνέχεια τ δάχτυλα δεξιά κ αριστερά έχει Δημιουργήθηκε η αλλοίωση .  

το εχω ξαναδει αυτο, σε φθηνες συσκευες βεβαια. Εγω δεν παιζω στο ταμπλετ οποτε δεν ξερω πως θα αντιδρουσε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...