Προς το περιεχόμενο

Το Facebook ξεπερνά τα 3 δισεκατομμύρια μηνιαίους ενεργούς χρήστες


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 27/7/2023 στις 2:08 ΜΜ, antirix024 είπε

Δυστυχώς είναι το καλύτερο social media που έχουμε. Δυστυχώς.

Οτιδήποτε δεν είναι ηθικό και δεν σέβεται τους ανθρώπους δεν είναι σε καμιά περίπτωση καλό.

Πριν 3 χρόνια εγώ και 3 φίλοι μου, μετά από μια συζήτηση, κάναμε τη συμφωνία να κλείσουμε το facehook (ενημερώνοντας τα contacts μας για τον λόγο) και να μιλάμε στο telegram. Ο ένας δεν κατάφερε να το κάνει, τον ανακαλύψαμε. Σε μια δική του κρίση, όμως, ηθικής και ανθρωπιάς, πριν λίγους μήνες, το έκλεισε (το ξέρω με σιγουριά αυτήν τη φορά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο τυποι είχαν μια απλή ιδέα και την υλοποιησαν όταν ολοι οι υπόλοιποι κοιμόντουσαν και συνέχισαν να το κάνουν και μετά την επιτυχία που είδαν ότι είχε. Κατάφεραν έτσι να χτίσουν μια απίστευτη βάση χρηστών. Από την στιγμή λοιπόν που το κατάφεραν αυτό όλα τα άλλα τελειωσαν, το FB εξακολουθεί να υπάρχει γιατί απλά είναι όλοι εκεί μέσα. Ακόμα και πολύ καλύτερη πλατφόρμα να υπάρχει/υπαρξει θα πρέπει όλοι οι φίλοι, τα άτομα, οι σελίδες κτλ που σε ενδιαφέρουν τώρα και στο μέλλον να σε ακολουθήσουν και εκείνοι εκεί. 

Με τόσα δις έσοδα πάντως κάθε χρόνο θα μπορούσαν να βάλουν και κάνα φράγκο στην ίδια την πλατφόρμα. Το περιβάλλον, οι λειτουργίες και δυνατότητες που σου δίνει δεν βλέπω να έχουν αλλάξει όλα αυτά τα χρόνια. 

Επεξ/σία από eskimoos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...