Προς το περιεχόμενο

Η Apple αποκαλύπτει “κατά λάθος” τη λειτουργικότητα του νέου iPhone 15 Pro 'Action Button'


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λες και κάνει κανείς χρήση αυτών των λειτουργιών.Ποτέ δε θυμάσαι ότι υπάρχουν.Στο motorola ποτέ δεν άνοιξα φακό με καρατιά ούτε τη φωτογραφική με γρήγορη περιστροφή του κινητού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, Just_travel_everywhere είπε

Ενώ η Samsun??με το bixby button ? Που δεν μπορούσες να κανείς τίποτα άλλο εκτός από το να εκκίνησης την  φανταστική bixby ; Τρομερό εεεε χαχαχχα έβγαλε update μετά να το διορθώσει  αφού έφαγε κράξιμο 

Πίστεψε με είναι παρά πολύ βολικό να έχει έναν διακόπτη για το αθόρυβο !!! Μια κινήσει κ τέλος .
 

Ενώ στο android πιάσε κινητό ξεκλείδωσε Αν ξεκλειδώσει Αν μπορείς να βάλεις στεγνά χέρια για να ξεκλειδώσει κατέβασε κουρτίνα πατά κουνπι και  πάλι κλείδωσε . Τρομερό !!! Απλά μια κίνηση !! 

Πολύ βολικός ο διακόπτης για το αθόρυβο και άσε τους άλλους να παίζουν με τις ρυθμίσεις και τις “κουρτίνες” για να κάνουν το ιδιο πράγμα, και εγω εκει θα το άφηνα, όλες οι άλλες λειτουργίες που θα έχει, είναι πολύ ευκολα προσβάσιμες έτσι και αλλιως👍

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και νόμιζα ότι κάνει το κινητό αναδιπλούμενο.

Το κόβω να παιχτεί η ίδια φάση όπως με τους φορτιστές, τις κάρτες μνήμης και το 3.5mm jack. Δεν θα υπάρχουν κουμπιά στη συσκευασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, paulchro είπε

Ξεκαθαρα δεν ειναι, τελευταια ειδικα. Τα μονα που ανεβαζουν ειναι οτι εχει να κανει με apple, γιατι ξερουν οτι τσιμπανε στα σχολια και γενικα οτι θα προκαλεσει τον κοσμο.  Ειδαμε τιποτα για το ZenBleed?

Τον Elon Musk και το netflix ξέχασες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για γέλιο και για κλάμα μαζί.  Προσωπικά και ας με συγχωρέσουν οι κάτοχοι αλλά θα αισθανομουν πολύ άσχημα με όλα αυτά που διαβάζω.  

12 ώρες πριν, greekfox1 είπε

Πολύ βολικός ο διακόπτης για το αθόρυβο και άσε τους άλλους να παίζουν με τις ρυθμίσεις και τις “κουρτίνες” για να κάνουν το ιδιο πράγμα, και εγω εκει θα το άφηνα, όλες οι άλλες λειτουργίες που θα έχει, είναι πολύ ευκολα προσβάσιμες έτσι και αλλιως👍

Και γιατί να πατάς οτιδήποτε και να μην του το λες να το κάνει...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, georgiosmag είπε

Για γέλιο και για κλάμα μαζί.  Προσωπικά και ας με συγχωρέσουν οι κάτοχοι αλλά θα αισθανομουν πολύ άσχημα με όλα αυτά που διαβάζω.  

Και γιατί να πατάς οτιδήποτε και να μην του το λες να το κάνει...

Ο διακόπτης που έχει για το αθόρυβο το iPhone, είναι πολύ πιο ευκολο να τον χρησιμοποιήσεις είτε εχεις το κινητό μπροστά σου, είτε στην τσέπη σου ή οπουδήποτε αλλου, δεν χρειάζεται καν να ψάξεις να το βρεις, ξερεις που είναι και είναι απείρως πιο διακριτικό από το να μιλάς στα αγγλικά στο κινητό σου για να μπει στο αθόρυβο😉

Και λύσε μου μια απορια, γιατί εγω ως κάτοχος iPhone θα έπρεπε να αισθάνομαι ασχημα με αυτα που διαβάζω;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, greekfox1 είπε

Ο διακόπτης που έχει για το αθόρυβο το iPhone, είναι πολύ πιο ευκολο να τον χρησιμοποιήσεις είτε εχεις το κινητό μπροστά σου, είτε στην τσέπη σου ή οπουδήποτε αλλου, δεν χρειάζεται καν να ψάξεις να το βρεις, ξερεις που είναι και είναι απείρως πιο διακριτικό από το να μιλάς στα αγγλικά στο κινητό σου για να μπει στο αθόρυβο😉

Και λύσε μου μια απορια, γιατί εγω ως κάτοχος iPhone θα έπρεπε να αισθάνομαι ασχημα με αυτα που διαβάζω;

Ακριβώς αυτό.  Δεν αντιλαμβάνεσαι τι εννοώ για αυτό έχεις την απορία.  

Για να σου λύσω την απορία χρειάζεται πολύς χρόνος και στο τέλος θα έχουμε χάσει και οι 2 πλευρές το χρόνο μας και το κακό είναι ότι θα σε έχω προσβάλλει κιόλας. 

1 ώρα πριν, thodorisgtir είπε

Κατα βλάχος , όχι κατα λάθος...

Ποιος είναι όμως δε λες.

Και όχι μόνο με φωνητική εντολή αλλά και με πλήκτρο. Όλα τα Android το έχουν.  Συγκεκριμένα η OnePlus το έχει χρόνια τώρα σε όλα της τα κινητά. 

Άλλοι με μια απλή συντόμευση σε οποιοδήποτε πλήκτρο θέλεις. 

Βλάχος δε λες τίποτε φίλε.  Γυάλινη γκλίτσα!

 

12 λεπτά πριν, georgiosmag είπε

Ακριβώς αυτό.  Δεν αντιλαμβάνεσαι τι εννοώ για αυτό έχεις την απορία.  

Για να σου λύσω την απορία χρειάζεται πολύς χρόνος και στο τέλος θα έχουμε χάσει και οι 2 πλευρές το χρόνο μας και το κακό είναι ότι θα σε έχω προσβάλλει κιόλας. 

Ποιος είναι όμως δε λες.

Και όχι μόνο με φωνητική εντολή αλλά και με πλήκτρο. Όλα τα Android το έχουν.  Συγκεκριμένα η OnePlus το έχει χρόνια τώρα σε όλα της τα κινητά. 

Άλλοι με μια απλή συντόμευση σε οποιοδήποτε πλήκτρο θέλεις. 

Βλάχος δε λες τίποτε φίλε.  Γυάλινη γκλίτσα Βοημίας!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 28/07/2023 at 02:41, kinitos said:

κατα λαθος μπηκα

δεν το διαβασα καθολου

αξιζει να διαβασω η μπα?

Spoiler

Dude, στο insomnia είσαι. Διαβάζεις τίτλο και μετά πας κατευθείαν στα σχόλια να διαφωνήσεις με τους άλλους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, georgiosmag είπε

Ακριβώς αυτό.  Δεν αντιλαμβάνεσαι τι εννοώ για αυτό έχεις την απορία.  

Για να σου λύσω την απορία χρειάζεται πολύς χρόνος και στο τέλος θα έχουμε χάσει και οι 2 πλευρές το χρόνο μας και το κακό είναι ότι θα σε έχω προσβάλλει κιόλας. 

Ποιος είναι όμως δε λες.

Και όχι μόνο με φωνητική εντολή αλλά και με πλήκτρο. Όλα τα Android το έχουν.  Συγκεκριμένα η OnePlus το έχει χρόνια τώρα σε όλα της τα κινητά. 

Άλλοι με μια απλή συντόμευση σε οποιοδήποτε πλήκτρο θέλεις. 

Βλάχος δε λες τίποτε φίλε.  Γυάλινη γκλίτσα!

 

 

Δεν νομίζω να χάνει κανεις από μια υγιή ανταλλαγή απόψεων, μπορούμε να συζητήσουμε χωρίς να προσβάλλουμε ο ένας τον αλλον πιστευω.  Ανέφερα γιατί θεωρώ ότι ο διακόπτης που έχει το iPhone είναι πολύ βολικός και χρηστικός για να το βάλεις στο αθόρυβο, πραγματικα είναι υπόθεση ούτε ενός δευτερολεπτου. Τα oneplus που ανέφερες, έχουν έναν παρόμοιο διακόπτη που έχει κάποιες επιπλέον λειτουργίες από όσο θυμαμαι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greekfox1 είπε

Δεν νομίζω να χάνει κανεις από μια υγιή ανταλλαγή απόψεων, μπορούμε να συζητήσουμε χωρίς να προσβάλλουμε ο ένας τον αλλον πιστευω.  Ανέφερα γιατί θεωρώ ότι ο διακόπτης που έχει το iPhone είναι πολύ βολικός και χρηστικός για να το βάλεις στο αθόρυβο, πραγματικα είναι υπόθεση ούτε ενός δευτερολεπτου. Τα oneplus που ανέφερες, έχουν έναν παρόμοιο διακόπτη που έχει κάποιες επιπλέον λειτουργίες από όσο θυμαμαι. 

Εννοείται. Και αν θεώρησες ότι σε πρόσβαλα προκαταβολικά ζητάω συγνώμη γιατί δεν είχα αυτό το σκοπό.  

Έχω απωθημένα με την συγκεκριμένη εταιρία για αυτό το έντονο ύφος.  

Απλά θεωρώ ότι δεν χρήζει συζήτησης κάτι τόσο απλό.  Πολύς θόρυβος για το τίποτε.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, georgiosmag είπε

Εννοείται. Και αν θεώρησες ότι σε πρόσβαλα προκαταβολικά ζητάω συγνώμη γιατί δεν είχα αυτό το σκοπό.  

Έχω απωθημένα με την συγκεκριμένη εταιρία για αυτό το έντονο ύφος.  

Απλά θεωρώ ότι δεν χρήζει συζήτησης κάτι τόσο απλό.  Πολύς θόρυβος για το τίποτε.  

Όχι, δεν θεώρησα ποτε ότι με πρόσβαλλες, μην το συζητας, αλιμονο να προσβαλλόμαστε για τα κινητά τωρα😉

Συμφωνω είναι ασήμαντο αν το λάβεις υπόψιν μόνο του. Αν σκεφτείς όμως ότι αυτος ο διακόπτης έμεινε αναλλοίωτος από το πρώτο iPhone του 2007 μέχρι τωρα, είναι αρκετά ενδιαφέρον. Συν ότι έτσι και αλλιως οποιαδήποτε είδηση για την apple, ακόμα και η πιο αδιάφορη, φέρνει επισκεψιμότητα και προκαλεί σχολια, δεν με εκπλήσσει που υπάρχουν τέτοιες ειδήσεις, που κανονικά δεν θα αναφέρονταν αν αφορούσαν αλλα κινητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...