Προς το περιεχόμενο

Bloomberg: Η σειρά iPhone 15 θα κυκλοφορήσει στις 22 Σεπτεμβρίου, και θα ανακοινωθεί στις 12 ή 13 Σεπτεμβρίου


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η επανάσταση δεν θα έρθει ούτε με το iPhone 15 καθώς τα νέα specs τα δίνει με το σταγονόμετρο και αυτά μόνο στα ακριβά μοντέλα.!! Το αξιοσημείωτο είναι ότι αφού δεν έχει κάτι νέο να δείξει πως ανεβάζει τις τιμές, καλύτερα να πάρεις αν θες προηγούμενα μοντέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κανένας σοβαρος λογος να αλλάζεται κινητο καθε χρόνο είτε είναι Apple, ειτε Samsung. Κόψτε αυτη την αρρώστια!!

  • Like 14
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η (κάθε) εταιρεία οφείλει να ανανεώνει τα (όποια) μοντέλα της σε μια συχνή βάση (πχ μια φορά το χρόνο).
Είτε είναι κινητό, είτε laptop, είτε αυτοκίνητο.

Επίσης δεν απευθύνεται αναγκαστικά σε αυτούς που έχουν το αμέσως προηγούμενο μοντέλο αλλά κυρίως σε όσους έχουν μείνει μερικές-αρκετές γενιές πίσω και ανανεώνουν, πχ, κάθε 4 χρόνια.

Ας ανανέωναν οι εταιρείες τον στόλο τους και κάθε βδομάδα αν ήθελαν, λες και σας ανάγκασε κανείς να αγοράσετε το τελευταίο μόντελο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, kundi είπε

να σου πω την αλήθεια και εγω  έχω αγοράσει όλα τα iPhone μέχρι 13 pro max και σταματησα εκει  το ειχα αγορασει 1150 euro ,  το αλλαζα καθε χρονο εβαζα αγγελια απριλιο -μαιο το ειχα παντα σε αριστη κατασταση και ετσι με λιγα χρηματα  αναλογα επερνα το καινουργειο μοντελο ,αλλα πλεον εχουν ξεφυγει τα πραγματα , το iPhone 4 το ειχα αγορασει 650eyro  one day , και οχι απο σκρουτζ , αυτα για την ιστορια ,  

Ουσιαστική ανάγκη για αλλαγή δεν υπάρχει εδώ και πολύ καιρό.Εγώ με το 11 ήμουν απόλυτα ευχαρηστημένος απλά η νέα δουλειά μου έδωσε νέο οπότε why not.Αλλά πρακτικά ανάγκη δεν υπάρχει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Vasilisxd είπε

Το iPhone 15 με κάπου 900 ευρώ, πόσο καλοί είναι οι τύποι που το πουλάνε ακόμα με 60hz οθόνη ?   

Αν έχεις κινητό 6ετίας+ τα 60hz φαίνονται μια χαρά σε oled panel.
Σε panel που δεν είναι oled, εκεί όντως χαλάει αρκετά την εμπειρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Ουσιαστική ανάγκη για αλλαγή δεν υπάρχει εδώ και πολύ καιρό.Εγώ με το 11 ήμουν απόλυτα ευχαρηστημένος απλά η νέα δουλειά μου έδωσε νέο οπότε why not.Αλλά πρακτικά ανάγκη δεν υπάρχει.

κοιτά η μπαταρία του iphone 13 pro max είναι η καλύτερη κορυφαία μπαταρία που έβαλαν ποτέ σε iphone , από την άλλη το  μέγεθος για εμένα ήταν το παν 6,1 είναι μικρό  πλέον άρα δεν έχω και άλλη επιλογή ,… και πάλι με λίγα χρήματα επερνες το επόμενο μοντέλο  πούλαγες το παλιό τώρα πάει αυτό ,, σε μτχ δεν πάω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kundi είπε

,  τα iPhone είναι μόνο για την Αμερική , με το ΦΠΑ  στην Ευρώπη πλέον είναι όνειρο 

Και οι πολιτειες εχουν ΦΠΑ, για αυτο οι τιμες ειναι χωρις αυτον μιας και καθε πολιτεια εχει τον δικο της ΦΠΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kundi είπε

κοιτά η μπαταρία του iphone 13 pro max είναι η καλύτερη κορυφαία μπαταρία που έβαλαν ποτέ σε iphone , από την άλλη το  μέγεθος για εμένα ήταν το παν 6,1 είναι μικρό  πλέον άρα δεν έχω και άλλη επιλογή ,… και πάλι με λίγα χρήματα επερνες το επόμενο μοντέλο  πούλαγες το παλιό τώρα πάει αυτό ,, σε μτχ δεν πάω 

13 pro max τυχαίνει να μου έδωσαν και περίμενα πολύ καλύτερη μπαταρία.Άκουγα για 1.5-2 μέρες , τρομερή διαχείρηση απο το software  κλπ ωραία και τις μισές μέρες το βάζω πρίζα κατα τη διάρκεια της ημέρας για να έχω μέχρι το βράδυ.Το ίδιο και όποιον ξέρω απο κοντά που έχει pro max.Το χρησιμοποιώ βέβαια αρκετά στη δουλειά και ίσως το 11ρι με την ίδια χρήση να μου έβγαζε πολύ λιγότερο.

Μέγεθος και εμένα το 6.1 μου είναι πολύ καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, svartevarg είπε

Αν έχεις κινητό 6ετίας+ τα 60hz φαίνονται μια χαρά σε oled panel.
Σε panel που δεν είναι oled, εκεί όντως χαλάει αρκετά την εμπειρία.

Γιατί τι κερδίζεις με το oled?  Τα 60 είναι 60 και φαίνεται οπουδήποτε όσο "smooth" κι αν είναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως γνώμη μου είναι ότι ακόμη και στο απλό...900€ κινητό είναι απαράδεκτο να μην έχει χαρακτηρίστηκα που έχουν κινητά των 200€, πχ γιατί δεν μου έρχεται τώρα κάτι άλλο στο μυαλό ,τα 60hz... Βρισκόμαστε στο 2023 και όχι στο 2015 για να μην δίνει βασικά χαρακτηριστικά σε μια τόσο ακριβή συσκευή.

Και όχι τα 120hz δεν είναι κάτι σπέσιαλ για να το βάζει μόνο στα pro όταν το έχουν και μοντέλα των 200€, αντιθέτως είναι κάτι απλό πλέον στις συσκευές...Έστω μπορούσε να βάλει στη τελική 90...που το έχουν ακόμη και τηλέφωνα των 150€ αν το θεωρεί τόσο premium🤣

Γνώμη μου βέβαια χωρίς να πω ότι είναι και το σωστό, και απλά έφερα ένα παράδειγμα όσον αφορά τα hz

Επεξ/σία από Evangelos_GR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...