Προς το περιεχόμενο

Ουρές από πολίτες για επανέκδοση παλιών ταυτοτήτων για αποφυγή...τσιπ


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, VIPdriver said:

Τωρα εμαθαν οτι πλαστογραφειται η ταυτοτητα; Και το διαβατηριο πλαστογραφειται, γιατι δεν το αλλαζουν;

Η ταυτότητα με λατινικους χαρακτηρες μιά χαρά γινεται δεκτη στην ευρωπαϊκή ενωση. Για τις υπολοιπες χωρες διαβατηριο.

Το οτι χωραει στο πορτοφολι, τοσα χρονια κουβαλουσαμε αλλη τσαντα για την ταυτοτητα;

Και εν τελει τι εγινε αυτο με τις ηλεκτρονικες ταυτοτητες; Δεν πετυχε;

Οχι το έχουν μάθει εδώ και χρόνια,  αλλά εδώ και χρόνια πάει πίσω το όλο το θέμα,  το διαβατηρίο δεν πλαστογραφείται όπως η ταυτότητα μην λές πράγματα που δεν ισχύουν

Οχι δεν γίνεται  μια χαρά δεχτή

Κουβαλούσαμε μεγαλύτερο πορτοφόλι για να χωράει η ταυτότητα

Μην μπλέκεις τις ηλεκτρονικές, είναι άλλο πράγμα

 

ΥΓ  δεν είπες γιατί να μην την αλλάξουμε την παλιά

 

Επεξ/σία από sdikr
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 604
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτοι που επιτιθενται σε επιχειρηματα αλλων, επιβεβαιωνουν την ελλειψη επιχειρηματων...

Επίσης να ξερετε οτι και στην καινουρια ταυτοτητα θα βρεθει τροπος πλαστογράφησης. Οπως βρεθηκε και στην τωρινη ταυτοτητα (που προωθουσαν τοτε οτι βγηκαν για να μην μπορουν να πλαστογραφηθουν).

Μερικοι δεν καταλαβαινουν καποια πραγματα δυστυχως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφήστε τη σπίτι ρε παιδιά τη νέα ταυτότητα για να μη σας παρακολουθούν και έχετε στο smartphone αυτή από το gov wallet.

Είναι απόλυτα αποδεκτή από κάθε φορέα στην Ελλάδα.

Τη διεύθυνση οικίας του καθενός φαντάζομαι ότι γνωρίζετε ότι τη γνωρίζουν.

End of story.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, VIPdriver said:

Αυτοι που επιτιθενται σε επιχειρηματα αλλων, επιβεβαιωνουν την ελλειψη επιχειρηματων...

Επίσης να ξερετε οτι και στην καινουρια ταυτοτητα θα βρεθει τροπος πλαστογράφησης. Οπως βρεθηκε και στην τωρινη ταυτοτητα (που προωθουσαν τοτε οτι βγηκαν για να μην μπορουν να πλαστογραφηθουν).

Μερικοι δεν καταλαβαινουν καποια πραγματα δυστυχως. 

Η τωρινή είναι η ίδια ταυτότητα που έχουμε απο το βασίλειο της ελλάδος, δεν έχει αλλάξει κάτι

Δεν βγήκε κανένα καινούργιο, ουτε το προωθουσανε οτι δεν πλαστογραφήτε, μην μπερδεύεις του νέου τύπου που τόσα χρόνια δεν έχουν προχωρήσει , τώρα θα βγεί

Ξανά γιατί να μην αλλάξουμε την παλιά;

Επεξ/σία από sdikr
typo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, VIPdriver said:

Επίσης να ξερετε οτι και στην καινουρια ταυτοτητα θα βρεθει τροπος πλαστογράφησης.

Spoiler

L.A. Noire "Doubt" / Press X To Doubt | Know Your Meme

Εαν γίνει η υλοποίηση σωστά, που να χτυπιέστε δεν πλαστογραφείται. Είναι σαν να μου λες , θα πλαστογραφήσεις δελτίο Joker που κερδίζει. 

Επεξ/σία από filip123go
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, VIPdriver είπε

Πρεπει να καταλαβετε την διαφορά του "δεν εχω τιποτα να κρυψω" με το δικαιωμα στην ιδιωτικοτητα.

Μα δεν χάνεις το δικαίωμα στην ιδιωτικότητα με την νέα ταυτότητα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, AtiX said:

Μα δεν χάνεις το δικαίωμα στην ιδιωτικότητα με την νέα ταυτότητα…

Spoiler

Δεν ξέρεις εσύ. Εχουν μικρόφωνο πάνω και κάμερα και gps. 
 

Spoiler

Σαν μία άλλη συσκευή που κουβαλάμε κάθε μέρα, όλη μέρα πάνω μας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, VIPdriver είπε

Αυτοι που επιτιθενται σε επιχειρηματα αλλων, επιβεβαιωνουν την ελλειψη επιχειρηματων...

Επίσης να ξερετε οτι και στην καινουρια ταυτοτητα θα βρεθει τροπος πλαστογράφησης. Οπως βρεθηκε και στην τωρινη ταυτοτητα (που προωθουσαν τοτε οτι βγηκαν για να μην μπορουν να πλαστογραφηθουν).

Μερικοι δεν καταλαβαινουν καποια πραγματα δυστυχως. 

Δυστυχώς? Ωπα γιατί Δυστυχώς? Λυπάσαι αυτούς που δεν καταλαβαίνουν, αυτα που καταλαβαίνεις μονο εσυ και το γράφεις κιόλας? 

Τίποτα άλλο που λυπάσαι, υπάρχει?

7 λεπτά πριν, VIPdriver είπε

Πρεπει να καταλαβετε την διαφορά του "δεν εχω τιποτα να κρυψω" με το δικαιωμα στην ιδιωτικοτητα.

Τι σχέση έχει αυτό με τις νέες ταυτότητες? Με τις παλιές είχες ιδιωτικοτητα και με τις νέες δεν θα έχεις? Πες μου τα γράμματα που  ξεκινάει η παλια ταυτοτητα σου (πριν τον αριθμό),να δω κάτι...

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω πάνω από 20 χώρες οι οποίες χρησιμοποιούν τέτοιου είδους ταυτότητες και μάλιστα πολλές ευρωπαϊκές δηλαδή θέλουν να μας πουν αυτοί που είναι ενάντια στις νέες ταυτότητες ότι σε όλες αυτές τις χώρες οι κάτοικοι  τους  παρακολουθείται από το διαβολικό σύστημα της νέας τάξης  και ότι οι μόνοι  που την έχουμε γλιτώσει μέχρι στιγμής είμαστε εμείς εδώ στην αφρικανική χώρα των Βαλκανίων επειδή δεν τις έχουμε πάρει ακόμα. 
Και ακούς απόψεις του τύπου ότι θα μας παρακολουθούν θα ξέρουν την ξοδεύουμε που την δεδομένη στιγμή που μιλάμε η ΑΑΔΕ ή και οι τράπεζες μπορούν με ένα απλό κλικ να σου δεσμεύσουν καταθέσεις να σου κατάσχουν περιουσία να σου πλειστηριάζουν το σπίτι κι εμάς μας πείραξε το ότι θα βλέπουνε την αγοράζουμε αν πήγαμε και πήραμε για παράδειγμα κρασί από το σουπερμάρκετ ή προφυλακτικά γιατί το’χω ακούσει κι αυτό.

Επίσης αυτή που ανησυχούν για τα δεδομένα της υγείας τους ας ψάξουνε να δούνε σε πόσο βάθος χρόνου αποθηκεύονται τα ιατρικά τους δεδομένα στον ηλεκτρονικό ιατρικό τους φάκελο θα μου πεις για να το δεις πρέπει να έχεις πρόσβαση στην  άυλή συνταγογράφηση για να το δεις εσύ ως ιδιώτης γιατί ακόμα κι αν δεν έχεις κάνει άυλή συνταγογράφηση τα δεδομενα σου ήδη  είναι περασμένα απλά εσύ δεν μπορείς να τα δεις ο γιατρός όμως και ο φαρμακοποιός μπορούν. Για παράδειγμα πας σε ένα Γιατρό και σου συνταγογραφεί μια συγκεκριμένη αντιβίωση σε ρωτάει είσαι αλλεργικός αυτή την αντιβίωση εάν εσύ δεν ξέρεις ψάχνει μέσα στον ηλεκτρονικό ιατρικό σου φάκελο μέσω του ΑΜΚΑ σου Να βρει παλιότερες συνταγές όπου σου έχουν συνταγογράφηση ίδιο φάρμακο ή περίπου ίδιο φάρμακο για να δει αν το έχεις ξαναπάρει ή αν παρουσιάσεις κάποια αλλεργική αντίδραση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, VIPdriver είπε

Πρεπει να καταλαβετε την διαφορά του "δεν εχω τιποτα να κρυψω" με το δικαιωμα στην ιδιωτικοτητα.

Και εδώ βλέπουμε τα δικά σου επιχειρήματα.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, VIPdriver είπε

Πρεπει να καταλαβετε την διαφορά του "δεν εχω τιποτα να κρυψω" με το δικαιωμα στην ιδιωτικοτητα.

Ενώ τώρα με τον ΑΜΚΑ με την άυλή συνταγογράφηση με το Α.Φ.Μ. σου έχεις πλήρη ιδιωτικότητα και αδιαφάνεια έναντι τρίτων και προστασία των προσωπικών σου δεδομένων μάλιστα OK

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου λοιπον μερικοι ισχυρίζεστε οτι τα προσωπικά δεδομένα ειναι ήδη γνωστά, τότε τι αλλαζει στην νεα ταυτότητα; Μήπως η ευκολότερη διάθεση προσωπικών δεδομένων; Μήπως αυτό συνεπάγεται στην καταπάτηση του δημοκρατικού δικαιώματος προσωπικής ζωής;

 

4 λεπτά πριν, PLHROPPP είπε

Ενώ τώρα με τον ΑΜΚΑ με την άυλή συνταγογράφηση με το Α.Φ.Μ. σου έχεις πλήρη ιδιωτικότητα και αδιαφάνεια έναντι τρίτων και προστασία των προσωπικών σου δεδομένων μάλιστα OK

Εγω επιλεγω σε ποιον θα δωσω τον ΑΜΚΑ φιλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, VIPdriver said:

Αφου λοιπον μερικοι ισχυρίζεστε οτι τα προσωπικά δεδομένα ειναι ήδη γνωστά, τότε τι αλλαζει στην νεα ταυτότητα; Μήπως η ευκολότερη διάθεση προσωπικών δεδομένων; Μήπως αυτό συνεπάγεται στην καταπάτηση του δημοκρατικού δικαιώματος προσωπικής ζωής;

 

Δεν πλαστογραφείται ,  γίνεται δεχτή στο εξωτερικό χωρίς μα και μου, χωράει σε μικρό πορτοφόλι

 

Επεξ/σία από sdikr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Και εδώ βλέπουμε τα δικά σου επιχειρήματα.

Προφανως δεν κατανοησες τι εγραψα. Προσπαθησε ακομη μια φορα και εαν παλι δεν κατανοησες, δεν μπορω να σε βοηθησω.

2 λεπτά πριν, sdikr είπε

Δεν πλαστογραφείτε,  γίνεται δεχτή στο εξωτερικό χωρίς μα και μου, χωράει σε μικρό πορτοφόλι

 

Ετσι ελεγαν και για τις τωρινες ταυτοτητες φιλε μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...