Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το Huawei Mate 60 Pro το οποίο όμως δεν θα κυκλοφορήσει Ευρώπη


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 minutes ago, hellghan said:

Ο ιδιοκτήτης της εταιρείας έχει μόνο το 1% από τις μετοχές της εταιρείας. Το υπόλοιπο 99% το έχει ας το πούμε το συνδικάτο τους. Όλοι οι υπάλληλοι κατέχουν μετοχές εντός της εταιρείας ως bonus παραγωγικότητας. Είναι εικονικό και όταν φύγεις από τη Huawei χάνεις τις μετοχές.

 

Α δεν το ήξερα, παίρνουν όμως και μέρισμα στο τέλος του χρόνου? Ή μόνο αν πουληθεί η εταιρεία, θα πάρουν και ποσοστό της αξίας πώλησης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Χρηστης Samsung Galaxy S2, S4, A3, A5, S8 και επειτα Huawei P30.

Θετικα του P30

- Καλη καμερα

- Τρομερο face unlock

- Σχετικα γρηγορο

Αρνητικα του P30

- Κακη οθονη! ΠΟΛΥ ΚΑΚΗ. Υπο το φως του ηλιου, ακομα και την ανοιξη, δεν συγκρινεται σε καμια περιπτωση με Samsung που ειχα ή υπηρχε τοτε!

- Ξεθωριασμα OLED στον 3ο μηνα!

- Ειδοποιησεις που βαραγαν οποτε ηθελαν λογω επιθετικου battery management

- Μετρια μπαταρια εν τελει καθως το επιθετικο Battery management εκανε conflict με πολλες εφαρμογες με αποτελεσμα να τις σφαζει και να ανοιγουν ξανα στο παρασκηνιο καθε τρεις και λιγο.

- ΣΠΑΣΤΙΚΕΣ διαφημισεις, εφαρμογες που αλλιως τις γνωρισες και αλλιως κατεληξαν μετα απο πολλες ενημερωσεις

(Music APP, Gallery app, μενου ρυθμισεων κτλ...)

- Bluetooth & wifi 2,4Ghz της πυρκαγιας. Εαν ειχες συνδεδεμενα hands free BT, δεν μπορουσες να δεις βιντεακι στο Youtube, γιατι η ταχυτητα με την οποια κατεβαζε οποτε ηθελε ηταν ελεινη! Ουτε για e-radio απο φορητο ηχειο δεν γινοταν.

- Ρυθμιση φωτεινοτητας που σε καθε reboot την ξεχναγε.

- Απουσια ρυθμισης lock button (double press, triple press κτλ για ανοιγμα φακου κτλ)

- Οσο καλη καμερα, ηταν ταυτοχρονως και ΚΑΚΗ λογω του RYYB sensor ... απειρη κιτρινιλα σε νυχτερινες φωτογραφιες που δεν σωζοταν ουτε με επεξεργασια raw file... τραγικο απλα! Φωτογραφιζεις βραδυ υπο το φως λαμπτηρων και βλεπεις ενα κιτρινο/πορτοκαλι πραμα. Ηθελα να το πεταξω απο την 1η στιγμη και ΚΑΝΕΝΑ ΡΗΜΑΔΙ ΠΛΗΡΩΜΕΝΟ REVIEW δεν το ανεφερε.

 

Για 'μενα ηταν μια καλη αγορα απο αποψη specs, αλλα δεν κανουν μονο τα specs στα χαρτια ενα ολοκληρωμενο κινητο.

Για καποιον που αναζηταει κατι ολοκληρωμενο και ειχε στο παρελθον Galaxy S, iPhone ή οποιαδηποτε αλλη ναυαρχιδα σοβαρης εταιρειας, δυσκολο να μεινει σε Huawei.

 

Eδω και 3 μηνες περιπου ειμαι με Galaxy S23 και εχω βρει την ψυχικη μου ηρεμια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

700.000 untutu, οταν αλλες ναυαρχίδες φτάνουν 1300.000. Μιση ταχύτητα δηλαδή με αυξημένη κατανάλωση κιολας λόγω μεγάλων nm..  Το λες και γ εθνική χωρίς να έχω καμία διάθεση υποτίμησης απευθύνεται μονο σε τεχνολογικά άσχετους. Τοσο σχεδόν βγαζει το s10 lite 3ετιας που εχω. 

https://techmaniacs.gr/ta-episima-benchmarks-toy-huawei-mate-60-pro-me-ton-5g-kirin-9000s-5g-antutu-kai-geekbench/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, >>Morpheus>> είπε

Χρηστης Samsung Galaxy S2, S4, A3, A5, S8 και επειτα Huawei P30.

Θετικα του P30

- Καλη καμερα

- Τρομερο face unlock

- Σχετικα γρηγορο

Αρνητικα του P30

- Κακη οθονη! ΠΟΛΥ ΚΑΚΗ. Υπο το φως του ηλιου, ακομα και την ανοιξη, δεν συγκρινεται σε καμια περιπτωση με Samsung που ειχα ή υπηρχε τοτε!

- Ξεθωριασμα OLED στον 3ο μηνα!

- Ειδοποιησεις που βαραγαν οποτε ηθελαν λογω επιθετικου battery management

- Μετρια μπαταρια εν τελει καθως το επιθετικο Battery management εκανε conflict με πολλες εφαρμογες με αποτελεσμα να τις σφαζει και να ανοιγουν ξανα στο παρασκηνιο καθε τρεις και λιγο.

- ΣΠΑΣΤΙΚΕΣ διαφημισεις, εφαρμογες που αλλιως τις γνωρισες και αλλιως κατεληξαν μετα απο πολλες ενημερωσεις

(Music APP, Gallery app, μενου ρυθμισεων κτλ...)

- Bluetooth & wifi 2,4Ghz της πυρκαγιας. Εαν ειχες συνδεδεμενα hands free BT, δεν μπορουσες να δεις βιντεακι στο Youtube, γιατι η ταχυτητα με την οποια κατεβαζε οποτε ηθελε ηταν ελεινη! Ουτε για e-radio απο φορητο ηχειο δεν γινοταν.

- Ρυθμιση φωτεινοτητας που σε καθε reboot την ξεχναγε.

- Απουσια ρυθμισης lock button (double press, triple press κτλ για ανοιγμα φακου κτλ)

- Οσο καλη καμερα, ηταν ταυτοχρονως και ΚΑΚΗ λογω του RYYB sensor ... απειρη κιτρινιλα σε νυχτερινες φωτογραφιες που δεν σωζοταν ουτε με επεξεργασια raw file... τραγικο απλα! Φωτογραφιζεις βραδυ υπο το φως λαμπτηρων και βλεπεις ενα κιτρινο/πορτοκαλι πραμα. Ηθελα να το πεταξω απο την 1η στιγμη και ΚΑΝΕΝΑ ΡΗΜΑΔΙ ΠΛΗΡΩΜΕΝΟ REVIEW δεν το ανεφερε.

 

Για 'μενα ηταν μια καλη αγορα απο αποψη specs, αλλα δεν κανουν μονο τα specs στα χαρτια ενα ολοκληρωμενο κινητο.

Για καποιον που αναζηταει κατι ολοκληρωμενο και ειχε στο παρελθον Galaxy S, iPhone ή οποιαδηποτε αλλη ναυαρχιδα σοβαρης εταιρειας, δυσκολο να μεινει σε Huawei.

 

Eδω και 3 μηνες περιπου ειμαι με Galaxy S23 και εχω βρει την ψυχικη μου ηρεμια.

p30 ή p30 pro?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, >>Morpheus>> είπε

Χρηστης Samsung Galaxy S2, S4, A3, A5, S8 και επειτα Huawei P30.

Θετικα του P30

- Καλη καμερα

- Τρομερο face unlock

- Σχετικα γρηγορο

Αρνητικα του P30

- Κακη οθονη! ΠΟΛΥ ΚΑΚΗ. Υπο το φως του ηλιου, ακομα και την ανοιξη, δεν συγκρινεται σε καμια περιπτωση με Samsung που ειχα ή υπηρχε τοτε!

- Ξεθωριασμα OLED στον 3ο μηνα!

- Ειδοποιησεις που βαραγαν οποτε ηθελαν λογω επιθετικου battery management

- Μετρια μπαταρια εν τελει καθως το επιθετικο Battery management εκανε conflict με πολλες εφαρμογες με αποτελεσμα να τις σφαζει και να ανοιγουν ξανα στο παρασκηνιο καθε τρεις και λιγο.

- ΣΠΑΣΤΙΚΕΣ διαφημισεις, εφαρμογες που αλλιως τις γνωρισες και αλλιως κατεληξαν μετα απο πολλες ενημερωσεις

(Music APP, Gallery app, μενου ρυθμισεων κτλ...)

- Bluetooth & wifi 2,4Ghz της πυρκαγιας. Εαν ειχες συνδεδεμενα hands free BT, δεν μπορουσες να δεις βιντεακι στο Youtube, γιατι η ταχυτητα με την οποια κατεβαζε οποτε ηθελε ηταν ελεινη! Ουτε για e-radio απο φορητο ηχειο δεν γινοταν.

- Ρυθμιση φωτεινοτητας που σε καθε reboot την ξεχναγε.

- Απουσια ρυθμισης lock button (double press, triple press κτλ για ανοιγμα φακου κτλ)

- Οσο καλη καμερα, ηταν ταυτοχρονως και ΚΑΚΗ λογω του RYYB sensor ... απειρη κιτρινιλα σε νυχτερινες φωτογραφιες που δεν σωζοταν ουτε με επεξεργασια raw file... τραγικο απλα! Φωτογραφιζεις βραδυ υπο το φως λαμπτηρων και βλεπεις ενα κιτρινο/πορτοκαλι πραμα. Ηθελα να το πεταξω απο την 1η στιγμη και ΚΑΝΕΝΑ ΡΗΜΑΔΙ ΠΛΗΡΩΜΕΝΟ REVIEW δεν το ανεφερε.

 

Για 'μενα ηταν μια καλη αγορα απο αποψη specs, αλλα δεν κανουν μονο τα specs στα χαρτια ενα ολοκληρωμενο κινητο.

Για καποιον που αναζηταει κατι ολοκληρωμενο και ειχε στο παρελθον Galaxy S, iPhone ή οποιαδηποτε αλλη ναυαρχιδα σοβαρης εταιρειας, δυσκολο να μεινει σε Huawei.

 

Eδω και 3 μηνες περιπου ειμαι με Galaxy S23 και εχω βρει την ψυχικη μου ηρεμια.

Είχα το p20 pro για 2 χρόνια, μετά αλλά 2 το ειχε η γυναίκα μου μέχρι που ο μικρός κατάφερε να σπάσει την οθονη πετάγοντας το κάτω πριν μια βδομάδα. Η κάμερα του κινητού άριστη ακόμη και για τωρινά δεδομένα, μιλάμε για απίστευτο κινητό. Καμία σχέση οι φωτογραφίες του με τις τότε ναυαρχίδες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/8/2023 στις 10:11 ΠΜ, kostasfalcon είπε

Το UI της Είναι μια αντιγραφή του iOS….

Ενοοείται! Eίναι παρόμοιο, αλλά είναι πολύ πιο εξελιγμένο από αυτό της Apple. iPhone εχω τώρα το 13 αλλά πίστεψέ με στο P40 Pro(ασχέτως ελλείψεων Google που οντως είναι φάουλ) είναι πολύ καλύτερο σε καθημερινή χρήση. Η εναλλαγή των Tabs το multifinger swipe, ο τρόπος που μπορείς να κάνει print screen, το multiwindow layout. Ο λόγος που πήγα σε iPhone ηταν το οτι τουλάχιστον είναι σε αυτή την λογική το UI στο μέτρο του δυνατού φυσικά γιατι ο καθένας βάζει άλλες προτεραιότητες. Τα υπόλοιπα Android εκτός Huawei μου ήταν όλα άβολα. 

Όλα βεβαια είναι και θέμα τι σου αρέσει σε προσωπικό επίπεδο.

Επεξ/σία από Volga
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...