Προς το περιεχόμενο

Στις 12 Σεπτεμβρίου η παρουσίαση των iPhone 15 και Apple Watch Series 9


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, kundi είπε

13 pro max η καλhτερη μπαταρια που εχει μπει σε iphone, εχουνε θεματα παντα στην νυχτερινη ληψη 

Άστο το 13 pro max αλήθεια τους πρώτους μήνες το φόρτιζα κάθε δεύτερη μέρα και ξανα λέω το τηλέφωνο το δουλεύω αρκετά κατά τη διάρκεια της μέρας .

 Δεν υπήρξε ούτε μια μέρα μέσα στο χρόνο που το τηλέφωνο από 100% να μην βγάλει μέρα ότι και να έκανα .

 Το 14 με έχει αφήσει χρειάστηκε να το φορτίσω απόγευμα σε δύσκολες μέρες .

 Όσο για την κάμερα απαιτώ βελτίωση στη μπροστά . Δεν είναι φωτογραφία ναυαρχίδας η νυχτερινή λήψη της μπροστά κάμερας.

 (Με τις πίσω δεν έχω κανένα θέμα είναι άριστες ειδικά σε pro raw)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, kundi είπε

Μονο για αμερικη ειναι πλεον  , απλησιαστο στην ευρωπη , το τελευταιο μου ηταν το pro max 13 ,στα 1150   που το πηρα , και δεν προκειτε να  ξαναδωσω , (καθε χρονο το αλλαζα εκτος απο το 14 )

Εχεις μια χαρα τηλεφωνο. Για όσους δεν κατάλαβαν καλα, τα iPhone δεν ειναι για να τα αλλαζεις σαν τα android phones καθε ενα η δυο ετη….

εχω το 11 και ουτε καν περνα απο το μυαλο μου για νεο

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vbeka9733 είπε

οταν ολες οι εταιριες εχουν foldables χρονια τώρα και εχουν ηδη παει στην εκδοση 3 και 4 να εντυπωσιασει τι η μια απο τα ιδια με μικρα incremental update. Ποσα χρονια θα ακουει ο κοσμος "ειναι το καλυτερο Iphone που φτιαξαμε ποτε" ελα ρε σοβαρα νομιζα οτι το νεο μοντελο θα ειναι χειροτερο. "εχουμε πλεον φανταστικη καμερα που δεν εχετε ξαναδει" ελα ρε δηλαδη περσι και καθε περσι που μου ειπες το ιδιο ειχα μια αθλια καμερα δηλαδη; 

πεταμενα λεφτα αν εχει ηδη καποιος κινητο μεσης κατηγοριας κ πανω 2 ετων

Δλδ ας πουμε εσυ θα εδινες 2χιλιαρικα για fold που εχουμε φτασει στην τεταρτη εκδοση τους και ακομα εχει μια τσακιση στην μεση της οθονης λες και ειναι πουκαμισο πατημενο σε πρεσα.Οταν ειναι να δινεις λεφτα και ειδικα πανω απο χιλιαρικο τα μονα που αξιζουν ειναι τα μηλα ταπεινη μου αποψη.Δεν δινω πανβ απο χιλιαρικο ουτε για τσακισμενη πουκαμισια οθονη αλλα ουτε και για εξινος!Και παλι αποψη μου εννοειται παντα με αγαπη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέξτε να προλάβετε. 13 pro max θα μείνω μέχρι να μείνει στον τόπο. Δεν πάει να έχει και να κάνει παπάδες. Αυτοκίνητο παίρνει με αυτά τα λεφτά. 

1 ώρα πριν, leonidas_fs είπε

Να σου πω την αλήθεια το φοβάμαι, αλλά ποσό χάλια να είναι ρε παιδιά; Έχει κάνει τρομερή πρόοδο το Android!

Μπομπα το S23 ultra. Ποιότητα και ταχύτητα. Κάμερα άψογη. Πένα. Πανέμορφη οθόνη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, vbeka9733 said:

οταν ολες οι εταιριες εχουν foldables χρονια τώρα και εχουν ηδη παει στην εκδοση 3 και 4 να εντυπωσιασει τι η μια απο τα ιδια με μικρα incremental update. Ποσα χρονια θα ακουει ο κοσμος "ειναι το καλυτερο Iphone που φτιαξαμε ποτε" ελα ρε σοβαρα νομιζα οτι το νεο μοντελο θα ειναι χειροτερο. "εχουμε πλεον φανταστικη καμερα που δεν εχετε ξαναδει" ελα ρε δηλαδη περσι και καθε περσι που μου ειπες το ιδιο ειχα μια αθλια καμερα δηλαδη; 

πεταμενα λεφτα αν εχει ηδη καποιος κινητο μεσης κατηγοριας κ πανω 2 ετων

Ναι γιατί οι αναδιπλούμενες μπακατελες είναι το μέλλον …. Τι ακουμε πάλι!

1 hour ago, leonidas_fs said:

Να σου πω την αλήθεια το φοβάμαι, αλλά ποσό χάλια να είναι ρε παιδιά; Έχει κάνει τρομερή πρόοδο το Android!

Ναι μεγάλη πρόοδο μέχρι και πι Κινέζοι πλέον αγοράζουνε στην πλειονότητα iPhone…… ούτε τα δικά τους android δεν θέλουν !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

Ναι γιατί οι αναδιπλούμενες μπακατελες είναι το μέλλον …. Τι ακουμε πάλι!

Ναι μεγάλη πρόοδο μέχρι και πι Κινέζοι πλέον αγοράζουνε στην πλειονότητα iPhone…… ούτε τα δικά τους android δεν θέλουν !

Οι Κινέζοι αγοράζουν iphone γιατι τους αρέσει να δείχνονται οχι επειδή θεωρούν οτι τα δικά τους ειναι μάπα ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, leonidas_fs said:

Φέτος ήρθε η χρόνια να αλλάξω κινητό (μιας και το iPhone 11 της γυναίκας έχει χαλάσει αρκετά από τις πτώσεις), όποτε έλεγα να δώσω το 12Pro Max μου στην γυναίκα και να παρω εγώ το 15 Pro Max.

Αν ισχύει η τιμή των ~1700€ που ακούγεται, με μεγάλη μου χαρά θα πάω σε Samsung S23 Ultra, και ας έχω να πιάσω Android πάνω από 10 χρόνια!

Την κοροϊδία της Apple να κοστίζει το κινητό πιο ακριβά από το Laptop της, Ε όχι ρε φιλε δεν θα την συνεχίσω!

Don’t do it fedon! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πωπω φιλε διαβαζω κατι σχολια  και πραγματικα τους  λυπαμαι.. Καποιοι ειναι το παραδειγμα " ειπε η μπιπ την μπιπ μπιπ και η μπιπ παρεξηγηθηκε.. Το Best of   που διαβασα ειναι" το 2 ωρες θα αντεξεις με andoid" Νταξει ρε . χαχαχα .Λεω εγω τωρα με ενα honor magic 5 pro που εχω και τους  γλενταω ... παρτε το πρεφα επιτελους.. Το μονο που αξιζει πλεον στα iphone ειναι το αρρωστο cinematic mode που εχουν και η συμφωνια? πατεντα? λαμογια?μαγκια στο software?  δεν ξερω τι που εχουν κανει και στα social οτι ανεβαζεις σε στορυ ειναι αυτο που βλεπεις. ..Δηλαδη σε αντιθεση με αλλα δεν κανει πολυ compressing  το bitrate του βιντεο. Και η μπαταρια πλεον στα ihpone 13 pro max και 14 pro max. Τπτ αλλο. Α ξεχασα..και ενα μηλο απο πισω για να βγαζουν  φωτος στους καθρεφτες...  Sorry που γινομαι σοραγια, κανενα προσωπικο με κανεναν αλλα καποια στιγμη ρε φιλε πρεπει να σταματησει αυτο με τα topics να γραφουμε οτι θελουμε... Πρεπει να υπαρχει μια αποψη. Εγω την εχω.. Γιατι ειχα στην κατοχη μου ολες(κυριολεκτικα ολες) τις ναυαρχιδες . Δεν θελω να κραξω τα iphone. Κατι αποψεις οτι να ναι με κανουν και το κανω.

13 ώρες πριν, cocotsak είπε

Καταντησαν τα Iphones σαν τις μερσεντες. Τα εχει ο καθε πικραμενος. Μονο για ποζερια και καταναλωτισμο. 

Το μοναδικο λογικο reply που διαβασα...Πραγματικα.. Πλυση εγκεφαλου τους εχουν κανει και τα περνουν σαν τις κατσαριδες τα phone.Και μετα τα πουλανε 2-2 με ποσοστο μπαταριας 85% :P

Επεξ/σία από Fanta
  • Like 1
  • Thanks 5
  • Confused 3
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

Για να δούμε τι θα δούμε και φέτος .

 Δεν θα σχολιάσω την πρόσκληση λίγο πολύ πάντα κάτι μαρτυράει (χρώματα και ίσως οι καμπύλες που κάνει το Logo πως φεύγουμε από τις αυστηρές γωνιές ) αλλά θα πω τι περιμένω :

 Σαν χρόνια χρήστης των pro Max μοντέλων ,κατατάσσω τον εαυτό μου σε “power user”  και λάτρη της φωτογραφίας (ερασιτεχνική ενασχόληση ) θέλω από το καινούργιο pro/ultra μοντέλο για να αναβαθμίσω: 

1. Βασική χωρητικότητα 256GB. Ναι ναι ξεκινάω από αυτό γιατί η αύξηση της τιμής από την μαμά είναι δεδομένη , Ευρώπη είχαμε ήδη μια αύξηση πέρσι θα έχουμε και φέτος όποτε οτιδήποτε κάτω από 256 στα κοντά 1600-1700€ της βασικής που περιμένω θα είναι κοροϊδία.

2. Το 14 pro max έχει τρομερά θέματα θερμοκρασίας φέτος . Ίδια χρήση κάνω κάθε χρόνο δεν συνάντησα κάτι τέτοιο σε 12&13 pro Max .

 Αυτό έχει σαν αντίκτυπο η ζωή της μπαταρίας να μικραίνει πιο γρήγορα και γενικά η οθόνη πολύ εύκολα ενώ έχει 2000nits να κάνει dimming.

 3 Μπαταρία . Η μπαταρία φέτος δεν έχει καμία σχέση με πέρσι .

 Καμία όμως!Δεν ξέρω τι φταίει αλλά απαιτώ να το φτιάξουν.Δεν γίνεται να σου δίνει επιδόσεις κορυφής (13pro max ) και την αμέσως επόμενη χρόνια να επιστρέφεις σε επιδόσεις 12pro max …

 4. Μπροστά κάμερα σε νυχτερινή λήψη ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ . Α ΠΑ ΡΑ ΔΕ ΚΤΗ  απλά .

 Αν αυτά βελτιωθούν ένα προς ένα τότε ναι θα αναβαθμίσω αλλιώς για πρώτη φορά μετά από πολλά χρόνια θα μείνω με το ίδιο I phone και θα αναβαθμίσω το εφτάρι Apple Watch σε ultra  

Θα ήθελα επιπλέον το πανάκριβο κορυφαίο τους μοντέλο να περιλαμβάνει και αντίστροφη ασύρματη φόρτιση, είναι αστείο να φορτίζω τα airpods στην πλάτη του Huawei p30 pro και να μη μπορώ στο κινητό της μαμάς εταιρείας... Ή έστω ας προσθέσουν απλώς ταχεία φόρτιση αν αυτό τους είναι τόσο δύσκολο 🙄

Για ζουμ δε το συζητώ, ήδη οι φήμες λένε ότι θα έχουν την καλύτερη περισκοπικη κάμερα που φτιάξανε ποτέ. Βέβαια μέχρι τώρα δεν την είχαν ανακαλύψει, αλλά εντάξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kundi είπε

Μονο για αμερικη ειναι πλεον  , απλησιαστο στην ευρωπη , το τελευταιο μου ηταν το pro max 13 ,στα 1150   που το πηρα , και δεν προκειτε να  ξαναδωσω , (καθε χρονο το αλλαζα εκτος απο το 14 )

Την στιγμή που χωρίς λόγο κάθε εταιρεία από καλαμπόκι μέχρι ψωμί αλλαντικά έχουν αύξηση την τιμή τους το μήλο γιατί όχι …;; Λογικά να το δεις … πάντα ήθελε να ξεχωρίζει σαν εταιρεία πλέον έφτασε σε σημείο που μπορεί να ανεβάσει την τιμή και ξέρει αυτοί που τα έχουν θα τα δώσουν !! Και πίστεψε με και ξέρεις ότι θα είναι πολλοί !! Καλός η κακός μάλλον και εγώ θα το παρω γιατί usb c!! Και πραγματικά αν άσκεφτες υπάρχει λόγος που θέλει να ανεβάσει και χωρητικότητα και τιμή !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα πλέον τα τηλέφωνα τα ίδια μου φαίνονται...δεν υπάρχει εκέινο το χαρακτηριστικό που θα περίμενες με αγωνία να το δεις όπως στην αρχή του android και του ios...σου βάζουν μια κάμερα με οπτικό ζουμ 100x λες και θέλεις κυάλια, σου βάζουν μια οθόνη λίγο καλύτερη απο την περσινή ένα D.island και στο δίνουν κανένα 200αρι παραπάνω...όχι ευχαριστώ δεν παιρνω πλέον...θα μέινω με το iphone xs

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...