Προς το περιεχόμενο

Στις 12 Σεπτεμβρίου η παρουσίαση των iPhone 15 και Apple Watch Series 9


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, gregory22 είπε

Εχεις μια χαρα τηλεφωνο. Για όσους δεν κατάλαβαν καλα, τα iPhone δεν ειναι για να τα αλλαζεις σαν τα android phones καθε ενα η δυο ετη….

εχω το 11 και ουτε καν περνα απο το μυαλο μου για νεο

Για κάποιο παράξενο λόγο συμβαίνει το αντίθετο όμως, εμείς με τα android τα κρατάμε 4 χρόνια ενώ όσους ξέρω με iPhone και είναι πολλοί δεν προλαβαίνουν να ξεχρεωσουν τις δόσεις και πάνε στο επόμενο μοντέλο. Φαντάζομαι καταλαβαίνεις γιατί γίνεται αυτό έτσι; 

14 λεπτά πριν, djtelis είπε

ετοιμος για αλλαγη απο Iphone 14 pro max σε Iphone 15 ultra το 14 το απεκτησα 23 Σεπτεμβριου για δουμε το 15 :XD :)

Να καλή ώρα το παράδειγμα του φίλου.

9 ώρες πριν, leonidas_fs είπε

Να σου πω την αλήθεια το φοβάμαι, αλλά ποσό χάλια να είναι ρε παιδιά; Έχει κάνει τρομερή πρόοδο το Android!

Προφανώς και είναι θέμα προτιμήσεων εκτός αν είσαι fan boy σαν το φίλο που μίλησε για αυτό ταπείνωση. Δεν έχεις κάτι να φοβάσαι.

7 ώρες πριν, cocotsak είπε

Καταντησαν τα Iphones σαν τις μερσεντες. Τα εχει ο καθε πικραμενος. Μονο για ποζερια και καταναλωτισμο. 

Γριές απτό Κολωνάκι που δεν ξέρουν να κατεβάζουν την ένταση του ήχου, πραγματικό περιστατικό.

Επεξ/σία από dhm21911
  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, gregory22 είπε

Εχεις μια χαρα τηλεφωνο. Για όσους δεν κατάλαβαν καλα, τα iPhone δεν ειναι για να τα αλλαζεις σαν τα android phones καθε ενα η δυο ετη….

εχω το 11 και ουτε καν περνα απο το μυαλο μου για νεο

Βασικά το ίδιο κάνει. Τι αλλάζεις ανά 2 έτη κινητό 200 ερυώ, τι ανά 5 κινητό 1000 ευρώ.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dhm21911 είπε

Για κάποιο παράξενο λόγο συμβαίνει το αντίθετο όμως, εμείς με τα android τα κρατάμε 4 χρόνια ενώ όσους ξέρω με iPhone και είναι πολλοί δεν προλαβαίνουν να ξεχρεωσουν τις δόσεις και πάνε στο επόμενο μοντέλο. Φαντάζομαι καταλαβαίνεις γιατί γίνεται αυτό έτσι; 

Να καλή ώρα το παράδειγμα του φίλου.

Προφανώς και είναι θέμα προτιμήσεων εκτός αν είσαι fan boy σαν το φίλο που μίλησε για αυτό ταπείνωση. Δεν έχεις κάτι να φοβάσαι.

Γριές απτό Κολωνάκι που δεν ξέρουν να κατεβάζουν την ένταση του ήχου, πραγματικό περιστατικό.

παιδια απο το Ιphone 4 που εχω ακομα αντικα λολ το επομενο ειταν το 12 pro max ως τοτε ειμουν με adroid και ειδικα  σαμι με τιμολογιο 1000 ευρω καθε χρονο αλλαζω συσκευη με 300-500 διαφορα το 14 προ μαχ το απεκτησα  τσαμπα ανταλλασοντας 13 προ μαχ και s22 ultra και 500 να εχει διαφορα θα το παρω που λογικα καπου εκει παιζει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, atypicalcoder είπε

Βασικά το ίδιο κάνει. Τι αλλάζεις ανά 2 έτη κινητό 200 ερυώ, τι ανά 5 κινητό 1000 ευρώ.

Το κινητο των 200 ευρω θα το πετάξεις σε μια εβδομαδα….

27 λεπτά πριν, dhm21911 είπε

Για κάποιο παράξενο λόγο συμβαίνει το αντίθετο όμως, εμείς με τα android τα κρατάμε 4 χρόνια ενώ όσους ξέρω με iPhone και είναι πολλοί δεν προλαβαίνουν να ξεχρεωσουν τις δόσεις και πάνε στο επόμενο μοντέλο. Φαντάζομαι καταλαβαίνεις γιατί γίνεται αυτό έτσι; 

Να καλή ώρα το παράδειγμα του φίλου.

Προφανώς και είναι θέμα προτιμήσεων εκτός αν είσαι fan boy σαν το φίλο που μίλησε για αυτό ταπείνωση. Δεν έχεις κάτι να φοβάσαι.

Γριές απτό Κολωνάκι που δεν ξέρουν να κατεβάζουν την ένταση του ήχου, πραγματικό περιστατικό.

Παντα θα υπαρχουν κι αυτοι που θελουν να ειναι τεχνολογικά ενημερωμένοι. Σε γενικές γραμμές ομως ξαναλέω το iPhone δεν παλιώνει. Οσο για τις τιμες, αν θελεις να παρεις ενα android καλο που βα τρεχει το λειτουργικο γρηγορα οσο το iPhone δεν νομιζω να βρεις κατω απο 1000αρι. Μην ακοω τωρα για ραμ κλπ δεν ειναι θεμα hardware μόνο.

Επεξ/σία από gregory22
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο κόσμος στην αμερική έχει τρελλαθεί με την Fujifilm x100v η οποία έχει γίνει ανάρπαστη και σπάνια , ραλι τιμών όπως στις κάρτες γραφικών και όπως παλιά γινόταν  με το iPhone ,  ρε λες να υπάρχει επιστροφή στις κάμερες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, kundi είπε

δεν θα αντεξεις ουτε 2 ωρες,  οσο για το λαπτοπ δεν +φωνο μια χαρα ειναι η τιμη ποτε δεν ειχε βγαλει κατω απο 1000 , και για ελλαδα, 

Αν παρεις κανενα xiaomi του 200ευρου ναι, δεν θα αντεξεις ουτε 1 ωρα, οχι 2. Αν παρεις καποιο samsung απο την σειρα S, μια χαρα θα αντεξεις. Το oneui της samsung ειναι πλεον εξαιρετικο. Τα δουλευω και τα δυο και το iphone το χρησιμοποιω μονο για το facetime και το imessage σε πολυ συγκεκριμενες υπερατλαντικες επαφες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα iphone είναι μια χαρά. Κανένας από την Apple δεν είπε να τα αλλάζουμε κάθε χρόνο. Αν ορισμένοι το κάνουν είναι καθαρά για το φαίνεστε! Προσωπικά τα αλλάζω κάθε δύο χρόνια γιατί μου αρέσει η εξέλιξη και βασικά περισσότερο για ψυχολογικούς λόγους χαράς όταν αγοράζουμε κάτι καινούργιο!!! Παρόλα αυτά στον γιο μου που είναι 14 χρονών έχω δώσει ένα προηγούμενο δικό μου 7plus το οποίο μετά από αλλαγή μπαταρίας μετράει 6 χρόνια στην οικογένεια και είναι άριστο. Η γυναίκα μου έχει το 11pro το οποίο είναι επίσης άριστο και εγώ έχω το 13pro.. Μια συσκευή που δουλεύει απροβλημάτιστα τόσα χρόνια, έχει καλή ποιότητα κατασκευής, φέρει συνεχώς αναβαθμίσεις λογισμικού, που τις περισσότερες φορές μετά από αναβάθμιση έχει περισσότερες δυνατότητες από πριν και τέλος, την κρατάς και κάνεις και την μούρη σου γιατί δυστυχώς ή ευτυχώς έτσι είναι, βρίσκω απολύτως λογικό να έχει μια τσουχτερή τιμή.. Εδώ δίνουμε ένα κάρο λεφτά σε κινητά άλλων brand για να μην αναφερθώ συγκεκριμένα και δεν σε κοιτάζει κανείς, γιατί να μην πάρουμε κάτι που καλύπτει και αυτήν την ανάγκη που εδώ που τα λέμε για πολύ κόσμο είναι ίσως μεγαλύτερη από αυτήν που καλύπτουν οι λειτουργίες μιας συσκευής. Το να κυκλοφορείς και να νιώθεις καλά με ότι έχεις και όπως είσαι είναι σημαντικό για την ψυχική μας υγεία. 

Δεν είμαι ρήτορας ούτε διδάσκω, απλά η ακριβή κολώνια προσφέρει την αυτοπεποίθηση με την φθηνή, χμμμ που ξέρω.. 

Άρα για όλους αυτούς που θα γυρίσουν σε android, αλλά ο λόγος που είχαν iphone ήταν περισσότερο για το φαίνεστε μόλις χάσουν το φαίνεστε θα βρούν  τρόπο να ξαναέρθουν πίσω. Για αυτούς που γουστάρουν iphone απλά θα συνεχίσουν με το όποιο κόστος, και για αυτούς που το κινητό είναι απλά εργαλείο δουλειάς θα πάνε σε αυτό που καλύπτει τις περισσότερες ανάγκες στην καλύτερη δυνατή τιμή. 

Μην πέσετε να με φάτε την άποψη μου λέω και τίποτα παραπάνω! 

ΑΥΤΑ!

(Εγώ πάντως θα περιμένω και θα το πάρω γιατί η διετία ήρθε) :P 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτε μία φωτογραφία του ήλιου που την έβγαλα πριν από μία εβδομάδα με το s23 ultra... Και πείτε μου ποια έκδοση του iPhone θα έχει τη δυνατότητα να βγάλει μία τέτοια photo....

Τα σχόλια τύπου δύο ώρες θα αντέξεις με το android πραγματικά είναι γελοία...

20230823_071904.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, gregory22 είπε

Εχεις μια χαρα τηλεφωνο. Για όσους δεν κατάλαβαν καλα, τα iPhone δεν ειναι για να τα αλλαζεις σαν τα android phones καθε ενα η δυο ετη….

εχω το 11 και ουτε καν περνα απο το μυαλο μου για νεο

Κανένας νορμαλ άνθρωπος δεν αλλάζει android του 1.000 σε 2 χρόνια.

10 ώρες πριν, Dinos1973 είπε

Ναι γιατί οι αναδιπλούμενες μπακατελες είναι το μέλλον …. Τι ακουμε πάλι!

Ναι μεγάλη πρόοδο μέχρι και πι Κινέζοι πλέον αγοράζουνε στην πλειονότητα iPhone…… ούτε τα δικά τους android δεν θέλουν !

Άλλη κατηγορία το fold. Δεν είναι για όλους και έχουν βγει πολύ καλές συσκευές φέτος.

2 ώρες πριν, gregory22 είπε

Το κινητο των 200 ευρω θα το πετάξεις σε μια εβδομαδα….

Παντα θα υπαρχουν κι αυτοι που θελουν να ειναι τεχνολογικά ενημερωμένοι. Σε γενικές γραμμές ομως ξαναλέω το iPhone δεν παλιώνει. Οσο για τις τιμες, αν θελεις να παρεις ενα android καλο που βα τρεχει το λειτουργικο γρηγορα οσο το iPhone δεν νομιζω να βρεις κατω απο 1000αρι. Μην ακοω τωρα για ραμ κλπ δεν ειναι θεμα hardware μόνο.

το κινητο των 200€ είναι για καθημερινή χρήση με υποχώρηση στην ποιότητα συσκευής, αδιαβροχοποίηση και κάμερες. Μια χαρά στα βγάζει τα 2 χρόνια.

40 λεπτά πριν, Dts_Dimensions είπε

Τα iphone είναι μια χαρά. Κανένας από την Apple δεν είπε να τα αλλάζουμε κάθε χρόνο. Αν ορισμένοι το κάνουν είναι καθαρά για το φαίνεστε! Προσωπικά τα αλλάζω κάθε δύο χρόνια γιατί μου αρέσει η εξέλιξη και βασικά περισσότερο για ψυχολογικούς λόγους χαράς όταν αγοράζουμε κάτι καινούργιο!!! Παρόλα αυτά στον γιο μου που είναι 14 χρονών έχω δώσει ένα προηγούμενο δικό μου 7plus το οποίο μετά από αλλαγή μπαταρίας μετράει 6 χρόνια στην οικογένεια και είναι άριστο. Η γυναίκα μου έχει το 11pro το οποίο είναι επίσης άριστο και εγώ έχω το 13pro.. Μια συσκευή που δουλεύει απροβλημάτιστα τόσα χρόνια, έχει καλή ποιότητα κατασκευής, φέρει συνεχώς αναβαθμίσεις λογισμικού, που τις περισσότερες φορές μετά από αναβάθμιση έχει περισσότερες δυνατότητες από πριν και τέλος, την κρατάς και κάνεις και την μούρη σου γιατί δυστυχώς ή ευτυχώς έτσι είναι, βρίσκω απολύτως λογικό να έχει μια τσουχτερή τιμή.. Εδώ δίνουμε ένα κάρο λεφτά σε κινητά άλλων brand για να μην αναφερθώ συγκεκριμένα και δεν σε κοιτάζει κανείς, γιατί να μην πάρουμε κάτι που καλύπτει και αυτήν την ανάγκη που εδώ που τα λέμε για πολύ κόσμο είναι ίσως μεγαλύτερη από αυτήν που καλύπτουν οι λειτουργίες μιας συσκευής. Το να κυκλοφορείς και να νιώθεις καλά με ότι έχεις και όπως είσαι είναι σημαντικό για την ψυχική μας υγεία. 

Δεν είμαι ρήτορας ούτε διδάσκω, απλά η ακριβή κολώνια προσφέρει την αυτοπεποίθηση με την φθηνή, χμμμ που ξέρω.. 

Άρα για όλους αυτούς που θα γυρίσουν σε android, αλλά ο λόγος που είχαν iphone ήταν περισσότερο για το φαίνεστε μόλις χάσουν το φαίνεστε θα βρούν  τρόπο να ξαναέρθουν πίσω. Για αυτούς που γουστάρουν iphone απλά θα συνεχίσουν με το όποιο κόστος, και για αυτούς που το κινητό είναι απλά εργαλείο δουλειάς θα πάνε σε αυτό που καλύπτει τις περισσότερες ανάγκες στην καλύτερη δυνατή τιμή. 

Μην πέσετε να με φάτε την άποψη μου λέω και τίποτα παραπάνω! 

ΑΥΤΑ!

(Εγώ πάντως θα περιμένω και θα το πάρω γιατί η διετία ήρθε) :P 

Αν σου φτιάχνει την ψυχική σου υγεία το να πουλάς μούρη με υλικά αγαθά τότε χρειάζεται ψυχολόγο το ζήτημα. Και πράγματα θα φτιάξεις και θα κάνεις και τους δικού σου ανθρώπους ένα τσικ ποιο ευτυχισμένους.

 

Το Premium φαίνεται, ότι και να είναι. Ο περισσότερος κόσμος δεν ξέρει καν τι τηλέφωνο έχει στα χέρια του.

Ο ποιο σημαντικός λόγος που γυρνάει ο καθένας είναι λόγο συνήθειας λειτουργικού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, gregory22 είπε

Εχεις μια χαρα τηλεφωνο. Για όσους δεν κατάλαβαν καλα, τα iPhone δεν ειναι για να τα αλλαζεις σαν τα android phones καθε ενα η δυο ετη….

εχω το 11 και ουτε καν περνα απο το μυαλο μου για νεο

Συμφωνώ απόλυτα. Έχω ακόμη το 8plus και έχω όλες τις ενημερώσεις (εφαρμογών) κανονικά. Το χρησιμοποιώ σαν εργαλείο και δεν υπήρξε φορά που να μην κατάφερα να κάνω τη δουλειά μου αβίαστα.
Από την άλλη, ενώ παλιότερα μπορούσες να "καταπιείς" τις αυξημένες τιμές των κινητών κάνοντας αναγωγή στα χρόνια που θα το κρατούσες, πλέον η κατάσταση με τις τιμές σε αυτά τα είδη είναι γελοία έως εξοργιστική και θα πρέπει να αλλάξουμε νοοτροπία ως καταναλωτές. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω η Apple να έχει αναβαθμίσει σημαντικά την κάμερα του 15. Σκέφτομαι να πάω στο 15 μετά από το Samsung A52s που έχω τώρα, αλλά θα ήθελα η κάμερα να είναι σημαντικά καλύτερη από το 14, όχι απλά μια μικρή αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasfalcon είπε

Πάρτε μία φωτογραφία του ήλιου που την έβγαλα πριν από μία εβδομάδα με το s23 ultra... Και πείτε μου ποια έκδοση του iPhone θα έχει τη δυνατότητα να βγάλει μία τέτοια photo....

Τα σχόλια τύπου δύο ώρες θα αντέξεις με το android πραγματικά είναι γελοία...

20230823_071904.jpg

Ναι γιατί κάθε μέρα θα τραβάς φωτό με τέτοιο ζουμ. Πολύ χρήσιμο για την καθημερινότητα όντως. 

  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...