Προς το περιεχόμενο

[Laser printer/πολυμηχανημα] Brother DCP-L2530DW με WiFi 149.95€ @gadgetplays.gr


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρήκα μια προσφορά που είναι λίγο εξειδικευμένη, αλλά αξίζει να μπει κυρίως για όσους είναι Θεσσαλονίκη.

Η διαθεσιμότητα εμφανίζεται στις 10-30 μέρες. Αν σας σταλεί σπίτι πρέπει να πληρώσετε με κάρτα ή τραπεζική μεταφορά (δεν προτείνω σε καμία περίπτωση το δεύτερο).

Όμως αν μένετε Θεσσαλονίκη μπορείτε να βάλετε παραλαβή στο κατάστημα και πληρωμή με αντικαταβολή, οπότε δε χάνετε τίποτα να δοκιμάσετε. Μάλιστα έτσι η τελική τιμή είναι 146.85€ καθώς γλυτώνετε τα μεταφορικά.

https://gadgetplays.gr/product/εκτυπωτής-πολυμηχάνημα-brother-femmla0096-wifi-μαύρο/

Επόμενο κατάστημα στα 181€: https://www.skroutz.gr/s/15301886/Brother-DCP-L2530DW-Aspromayro-Polymichanima-Laser-me-WiFi-kai-Mobile-Print.html

Αν σας κάτσει, με 35€ έκπτωση έχετε σχεδόν βγάλει τα λεφτά για το επόμενό σας αυθεντικό toner. Το καλό με τους Brother είναι ότι δέχονται και μη αυθεντικά toner για να τη βγάλετε πιο φθηνά αν θέλετε.

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε [Laser printer/πολυμηχανημα] Brother DCP-L2530DW με WiFi 149.95€ @gadgetplays.gr
  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

...αν τα συμβατά τόνερ ξεκινάνε απο 7-8€ με πρόχειρο ψάξιμο που έριξα κ αν εξίσου οικονομικό είναι το τύμπανο... πρόκειται για καλή ευκαιρία, ειδικά για αυτούς που έχουν μεγάλο όγκο εκτυπώσεων (το μηχάνημα αν αντέξει.... είναι άλλο θέμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

27 λεπτά πριν, TechnoState είπε

...αν τα συμβατά τόνερ ξεκινάνε απο 7-8€ με πρόχειρο ψάξιμο που έριξα κ αν εξίσου οικονομικό είναι το τύμπανο...

  Γι' αυτό και το έβαλα.

27 λεπτά πριν, TechnoState είπε

το μηχάνημα αν αντέξει.... είναι άλλο θέμα

Μια χαρά είναι τα Brother. Τα πιο value for money τον τελευταίο καιρό θα έλεγα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Το 10-30 μερες ειναι "δεν ειναι διαθεσιμο" και η τιμη εχει ξεμεινει. 

Το 10-30 μέρες είναι "δεν είμαι κατάστημα που διαθέτει στοκ, αλλά συμφωνούμε την τιμή και στο παραγγέλνω".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DownUNDERground είπε

Το 10-30 μέρες είναι "δεν είμαι κατάστημα που διαθέτει στοκ, αλλά συμφωνούμε την τιμή και στο παραγγέλνω".

Απο που παραγγελνει? USA ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και δεν έχει online σύστημα διαθέσιμων προϊόντων απο τον κάθε προμηθευτή και βάζει 10-30 ημέρες ώστε να είναι μέσα στην προθεσμία παράδοσης που αναφέρει. Έχει μόνο τιμοκατάλογο του εκάστοτε προμηθευτή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ισχύει η χρήση συμβατού τονερ? Έχω δει σε διάφορα σημεία ότι με τα νέα firmware που βγηκαν το '22 οι brother δεχονται μόνο αυθεντικα.

Επεξ/σία από Tol1as
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Tol1as.... όντως αυτό είχε κυκλοφορήσει.

Και δικό μου πάντως (hp laserjet 179fnw - είχαν κυκλοφορήσει τα ίδια νέα) με όλα τα τελευταία διαθέσιμα updates κατεβασμένα, προχθές άλλαξα δύο toner "συμβατά με chip" τα διάβασε χωρίς πρόβλημα κ λειτουργεί κανονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Tol1as είπε

Ισχύει η χρήση συμβατού τονερ? Έχω δει σε διάφορα σημεία ότι με τα νέα firmware που βγηκαν το '22 οι brother δεχονται μόνο αυθεντικα.

Εγω που εχω αλλο μοντελο τηϛ brother απλα εβαλα το τσιπακι απο το γνησιο στο συμβατο και δουλευει μια χαρα. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, vangelis_k said:

Εγω που εχω αλλο μοντελο τηϛ brother απλα εβαλα το τσιπακι απο το γνησιο στο συμβατο και δουλευει μια χαρα. 

σου δείχνει ποσο υπολειπόμενο τονερ έχει ετσι οπως το λες ή απλά αγνοείς αν δείχνει αδειο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, agnostos99 είπε

σου δείχνει ποσο υπολειπόμενο τονερ έχει ετσι οπως το λες ή απλά αγνοείς αν δείχνει αδειο?

Μου δειχνει κανονικα σε mackbook pro του 2011 μεσα απο το μενου του εκτυπωτη στιϛ ρυθμισειϛ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σκέφτομαι να τον αγοράσω επειδή ο inkjet που έχω μου έχει φάει την ψυχή .Για κάποιον που  τον θέλει για οικιακή χρήση χωρίς πολλές εκτυπώσεις το μήνα,τι ειδους συντήρηση πρέπει να του κάνει ; Πχ υπάρχει κίνδυνος από αχρησία να ξεραίνεται το τόνερ και να μην εκτυπώνει; Δεν ξέρω καθόλου από Lazer εκτυπωτές γι'αυτό ρωτάω.

Επεξ/σία από simaras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, simaras είπε

Σκέφτομαι να τον αγοράσω επειδή ο inkjet που έχω μου έχει φάει την ψυχή .Για κάποιον που  τον θέλει για οικιακή χρήση χωρίς πολλές εκτυπώσεις το μήνα,τι ειδους συντήρηση πρέπει να του κάνει ; Πχ υπάρχει κίνδυνος από αχρησία να ξεραίνεται το τόνερ και να μην εκτυπώνει; Δεν ξέρω καθόλου από Lazer εκτυπωτές γι'αυτό ρωτάω.

ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ.

Γι' αυτό ακριβώς παίρνεις laser και ξενοιάζεις. Χτύπα τον (αν είσαι Θεσσαλονίκη) και θα με θυμηθείς.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...