Προς το περιεχόμενο

Τα iPhone 15 και iPhone 15 Plus ασπάζονται το USB-C και το…Dynamic Island


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, gadgetseek είπε

Άντε και του χρόνου με 90Hz οθόνη (ε όχι και 120 με τη μία) και fingerprint scanner στο πλάι

Η πλέμπα δεν χρειάζεται 120Hz...

Εδώ τους κάνει την χάρη να τους πουλήσει iPhone με 1000€ μόνο... έχουν και απαιτήσεις...;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εμένα δεν με απασχολούν τα 60 Hz της οθόνης. Όπως είδα από το Apple Air 5 που έχω μια χαρά είναι η απόκριση και για παρακολούθηση ταινιών και για απρόσκοπτη συνεργασία με το Apple pencil 2. Δεν το καταλαβαίνεις. Σκεφτόμουν σοβαρά να αγοράσω φέτος iPhone. Πολλά πράγματα μου αρέσουν στο οικοσύστημα της Apple. Όμως όσοι είδατε, έστω και λίγο, την παρουσίαση, θυμηθείτε πως ξεκίνησε. Με την σωτήρια χρήση του emergency SOS via satellite. Αυτό είναι ένα χαρακτηριστικό που μπορεί να σώσει, πραγματικά, ζωές. Και υπάρχει και σε κάποια αυτοκίνητα τελευταίας τεχνολογίας από τις εταιρείες κατασκευής τους. Εγώ όμως και πολλοί άλλοι οδηγοί θεωρώ ότι δεν το έχουμε. Και στο κινητό σε βοηθάει και εκτός αυτοκινήτου. Το υποστηρίζει η Apple σε 14 χώρες και - απ'ότι μαθαίνω - θα το υποστηρίξει και στην Ισπανία και στην Ελβετία σύντομα. Όχι όμως στην Ελλάδα. Ας το φέρουν και εδώ και μετά θα το σκεφτώ. Με τα τωρινά δεδομένα, από του χρόνου και βλέπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παω στοίχημα πως ολοι αυτοί που κράζουν για την οθόνη που είναι 60Hz .... κάνεις τους δεν μπορεί να ξεχωρίσει ποιες οθόνες είναι 60 και ποιες 120 αν δεν το διαβάσουν στα χαρακτηριστικά ....  

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, phonegod said:

παω στοίχημα πως ολοι αυτοί που κράζουν για την οθόνη που είναι 60Hz .... κάνεις τους δεν μπορεί να ξεχωρίσει ποιες οθόνες είναι 60 και ποιες 120 αν δεν το διαβάσουν στα χαρακτηριστικά ....  

Μεταξύ 60 και 90Hz την καταλαβαίνεις την διαφορά. Δεν χρειάζεται να δεις 120Hz.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, papanikoos είπε

Άντε κι απ' του χρόνου με δακτυλικό αποτύπωμα..

Χαχα, αυτό ειναι εντελώς άχρηστο! Αν έχεις ζήσει face unlock της apple το δακτυλικό σου φαίνεται απαρχεωμένο!

22 λεπτά πριν, phonegod είπε

παω στοίχημα πως ολοι αυτοί που κράζουν για την οθόνη που είναι 60Hz .... κάνεις τους δεν μπορεί να ξεχωρίσει ποιες οθόνες είναι 60 και ποιες 120 αν δεν το διαβάσουν στα χαρακτηριστικά ....  

Δες πως ξεκλειδώνει το PRO της γυναίκας μου  , και πως το δικό μου απλό και θα καταλάβεις αν φαίνεται διαφορά!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gaspappas είπε

Χαχα, αυτό ειναι εντελώς άχρηστο! Αν έχεις ζήσει face unlock της apple το δακτυλικό σου φαίνεται απαρχεωμένο!

Ναι όντως αρχαία τεχνολογία αλλά ακόμη λειτουργική κ σαφώς πιο απλή πλέον (2023)..

Αλλά με αυτές τις εταιρείες ποτέ μην λες ποτέ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, phonegod είπε

παω στοίχημα πως ολοι αυτοί που κράζουν για την οθόνη που είναι 60Hz .... κάνεις τους δεν μπορεί να ξεχωρίσει ποιες οθόνες είναι 60 και ποιες 120 αν δεν το διαβάσουν στα χαρακτηριστικά ....  

στα κινητά φίλε μου θα την καταλάβεις σε πολύ συγκεκριμένες εργασίες όπως πχ στο γρήγορο scroll…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Chocobo είπε

60hz οθόνη είναι απλά τραγικό.Δεν υπάρχει επιστροφή σε 60.

Μα για αυτό ακριβώς το κάνουν. Αν βάζανε Pro Motion στο non-pro δεν θα υπήρχε incentive για άπειρο κόσμο (συμπεριλαμβάνω τον εαυτό μου) να πάει στο Pro.

Την μάζα δεν την νοιάζει το 120hz. Δεν ξέρει καν τι είναι. Αυτούς που τους νοιάζει, η Apple τους θέλει να αγοράζουν Pro.

Θα ήταν τελείως ηλίθιο να βάλει Pro Motion στο non-pro αυτή την στιγμή, χωρίς άλλο differentiation στην οθόνη.

Επεξ/σία από EuphangeL
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...