Προς το περιεχόμενο

Προπαραγγελίες/Διαθεσιμότητες/Παραλαβές iPhone 15 Pro/ Pro Max


Pwpwpw

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, LabrosM είπε

Δεν είχα βάλει τζαμάκι &και  η οθόνη έχει γρατζουνιστεί άσχημα  και η υγεία της μπαταρίας  είναι 80

Ε καλα δεν χάθηκε και ο κόσμος αν έχει λίγες γρατσουνιες και είναι λίγο πεσμένη η απόδοση της μπαταρίας. Δεν είναι λόγοι θέλω να πω που πρπει να πάρεις συσκευή αύριο. 
Εδώ που φτάσαμε τώρα και αφού θα πληρώσεις που θα πληρώσεις περίμενε να παρις το τελευταίο τουλάχιστον, αυτή  είναι η προσωπική μου άποψη.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Ε καλα δεν χάθηκε και ο κόσμος αν έχει λίγες γρατσουνιες και είναι λίγο πεσμένη η απόδοση της μπαταρίας. Δεν είναι λόγοι θέλω να πω που πρπει να πάρεις συσκευή αύριο. 
Εδώ που φτάσαμε τώρα και αφού θα πληρώσεις που θα πληρώσεις περίμενε να παρις το τελευταίο τουλάχιστον, αυτή  είναι η προσωπική μου άποψη.

Θα συμφωνήσω. Δεν επείγει τόσο, περισσότερο στα έχει σκάσει η αναμονή, παρά η ανάγκη νέας συσκευής. Περίμενε για το 15αρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η παράδοση απο Πλαισιο σημερα πρωι πρωι εγινε κανονικά ( 15 pro max 512) , και παρολο που φετος οι προπαραγγελιες ανοιξαν  στο πρωτο Group ς ενω μεχρι περισυ ειμασταν στο 2ρο Group... παλι στις ιδίες ημερομηνίες τα πήραμε . Πάντως το Πλαίσιο παρόλο οτι γραφόταν τυπικο και άμεσο σε οσους   βαλαμε παραγγελία αμεσα .

Επεξ/σία από rigel72
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, rigel72 είπε

Η παράδοση απο Πλαισιο σημερα πρωι πρωι εγινε κανονικά ( 15 pro max 512) , και παρολο που φετος οι προπαραγγελιες ανοιξαν  στο πρωτο Group ς ενω μεχρι περισυ ειμασταν στο 2ρο Group... παλι στις ιδίες ημερομηνίες τα πήραμε . Πάντως το Πλαίσιο παρόλο οτι γραφόταν τυπικο και άμεσο σε οσους   βαλαμε παραγγελία αμεσα .

 Όχι και σε όλους! Από τις 15:04 παραγγελία 15 PM 256 μαύρο (και) στο Πλαίσιο, καμία ενημέρωση! Λόγω του 512 μάλλον παρέλαβες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, rigel72 είπε

Η παράδοση απο Πλαισιο σημερα πρωι πρωι εγινε κανονικά ( 15 pro max 512) , και παρολο που φετος οι προπαραγγελιες ανοιξαν  στο πρωτο Group ς ενω μεχρι περισυ ειμασταν στο 2ρο Group... παλι στις ιδίες ημερομηνίες τα πήραμε . Πάντως το Πλαίσιο παρόλο οτι γραφόταν τυπικο και άμεσο σε οσους   βαλαμε παραγγελία αμεσα .

Σίγουρα όχι σε όσους βάλαμε παραγγελία άμεσα. Εμένα μου είχαν πει παραλαβή σήμερα και τελικά δεν το έστειλαν επειδή είχαν περάσει πολλές μέρες από την πληρωμή. Δεν με ενημέρωσαν καν γι'αυτό. Απαράδεκτοι στην δική μου περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε και σε εμένα σήμερα, όπως είχα γράψει το είχα παραγγείλει από το Public.

Βασικό συμπέρασμα πέρα από τις δυνατότητες του και την τεχνολογική του εξέλιξη από προηγούμενα μοντέλα όπως τεχνικά χαρακτηριστικά και μπαταρία, εξωτερικά η ποιότητα του έχει μεγάλη υποβάθμιση. Ο σκελετός του μπορεί να έχει τιτάνιο ΑΛΛΑ ειναι βαμμένο με σπρέι. Επειδή είναι βαμμένο με σπρέι ξεβάφει εύκολα εκεί που θα γρατζουνιστεί και επίσης σπάει εύκολα το τζαμάκι πίσω στη πλάτη από ότι έχω δει. 
Το συγκρίνω με Xs max και 14 pro Max και πραγματικά δείχνει φτηνιάρικο μπροστά στα προηγούμενα.  

«Δεν λέω ότι είναι χειρότερο κινητό, λέω ότι είναι πιο άσχημο κινητό»
Εξωτερικά μοιάζει με το Airpad που έχω. Είναι το ίδιο στυλ βαμμένο. 

Ειλικρινά αν δεν είχε καλύτερη μπαταρία θα το είχα στείλει πίσω. 
Ο βασικός λόγος που με χαλάει τόσο πολύ είναι ότι το κινητό θέλω να το έχω χωρίς θήκη και τώρα αναγκάζομαι να το βάλω σε θήκη γιατί σε ένα μήνα από τώρα θα είναι γεμάτο ξεβαμμένες γρατζουνιές και θα δείχνει ακόμα πιο άσχημο. Μου αρέσει το κινητό να το πετάω πάνω στο τραπέζι και όχι να έχω στο μυαλό μου να το ακουμπάω προσεκτικά για να μην πάθει τίποτα. 
Με τα προηγούμενα μοντέλα δεν είχα κανένα πρόβλημα. Οι μικρογρατζουνιές δε φαινόντουσαν. Το να το κρύψω μέσα σε μία θήκη για να λέω ότι δε με πειράζει η εξωτερική του υποβάθμιση ειναι απλά κοροϊδία που πρέπει να ανεχτώ από την Apple. Σίγουρα θα μείνει στην ιστορία από τα χειρότερα μοντέλα εμφανισιακά..

Ότι έχω γράψει αφορά το δικό μου γούστο, φυσικά σε πολλούς άλλους θα αρέσει περισσότερο και ασφαλώς αν του βάλεις θήκη τότε όλα ειναι σχεδόν ίδια σε εμφάνιση από το 15pro max μέχρι το 12pro max. 

Αυτό το μήνυμα αφορά κυρίως αυτούς που θέλουν να το έχουν χωρίς θήκη. 

IMG_0101.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 λεπτά πριν, Psidi είπε

Ήρθε και σε εμένα σήμερα, όπως είχα γράψει το είχα παραγγείλει από το Public.

Βασικό συμπέρασμα πέρα από τις δυνατότητες του και την τεχνολογική του εξέλιξη από προηγούμενα μοντέλα όπως τεχνικά χαρακτηριστικά και μπαταρία, εξωτερικά η ποιότητα του έχει μεγάλη υποβάθμιση. Ο σκελετός του μπορεί να έχει τιτάνιο ΑΛΛΑ ειναι βαμμένο με σπρέι. Επειδή είναι βαμμένο με σπρέι ξεβάφει εύκολα εκεί που θα γρατζουνιστεί και επίσης σπάει εύκολα το τζαμάκι πίσω στη πλάτη από ότι έχω δει. 
Το συγκρίνω με Xs max και 14 pro Max και πραγματικά δείχνει φτηνιάρικο μπροστά στα προηγούμενα.  

«Δεν λέω ότι είναι χειρότερο κινητό, λέω ότι είναι πιο άσχημο κινητό»
Εξωτερικά μοιάζει με το Airpad που έχω. Είναι το ίδιο στυλ βαμμένο. 

Ειλικρινά αν δεν είχε καλύτερη μπαταρία θα το είχα στείλει πίσω. 
Ο βασικός λόγος που με χαλάει τόσο πολύ είναι ότι το κινητό θέλω να το έχω χωρίς θήκη και τώρα αναγκάζομαι να το βάλω σε θήκη γιατί σε ένα μήνα από τώρα θα είναι γεμάτο ξεβαμμένες γρατζουνιές και θα δείχνει ακόμα πιο άσχημο. Μου αρέσει το κινητό να το πετάω πάνω στο τραπέζι και όχι να έχω στο μυαλό μου να το ακουμπάω προσεκτικά για να μην πάθει τίποτα. 
Με τα προηγούμενα μοντέλα δεν είχα κανένα πρόβλημα. Οι μικρογρατζουνιές δε φαινόντουσαν. Το να το κρύψω μέσα σε μία θήκη για να λέω ότι δε με πειράζει η εξωτερική του υποβάθμιση ειναι απλά κοροϊδία που πρέπει να ανεχτώ από την Apple. Σίγουρα θα μείνει στην ιστορία από τα χειρότερα μοντέλα εμφανισιακά..

Ότι έχω γράψει αφορά το δικό μου γούστο, φυσικά σε πολλούς άλλους θα αρέσει περισσότερο και ασφαλώς αν του βάλεις θήκη τότε όλα ειναι σχεδόν ίδια σε εμφάνιση από το 15pro max μέχρι το 12pro max. 

Αυτό το μήνυμα αφορά κυρίως αυτούς που θέλουν να το έχουν χωρίς θήκη. 

IMG_0101.jpeg

Δεν είναι βαμμένο με σπρέι το τηλέφωνό σου (Interestingly, the iPhone 15 Pro models with titanium frames are not painted at all. Instead, they are treated with a PVD (physical vapor deposition) coating for their color finish. For the unaware, PVD coating is the process in which a solid material is vaporized in a vacuum and deposited onto the surface of a part to give it the desired color. However, dirty or oily hands can affect it), οπότε κοίτα να το χαρείς αντί να το κουκουλώσεις μέσα σε θήκες κρατώντας το με γάντια... 😛 

Με γεια! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billdanos είπε

Δεν είναι βαμμένο με σπρέι το τηλέφωνό σου, οπότε κοίτα να το χαρείς αντί να το κουκουλώσεις μέσα σε θήκες κρατώντας το με γάντια... 😛 

Με γεια! 

Εντάξει το βάψιμο με σπρέι το έγραψα με έμφαση την υπερβολή.😆

Σ’ ευχαριστώ πολύ να ‘σαι καλά….

Να το χαρείτε όλοι όσοι το πάρετε….

Ότι έχω γράψει είναι υποκειμενικό δεν είναι κάτι αντικειμενικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Psidi είπε

Ήρθε και σε εμένα σήμερα, όπως είχα γράψει το είχα παραγγείλει από το Public.

Βασικό συμπέρασμα πέρα από τις δυνατότητες του και την τεχνολογική του εξέλιξη από προηγούμενα μοντέλα όπως τεχνικά χαρακτηριστικά και μπαταρία, εξωτερικά η ποιότητα του έχει μεγάλη υποβάθμιση. Ο σκελετός του μπορεί να έχει τιτάνιο ΑΛΛΑ ειναι βαμμένο με σπρέι. Επειδή είναι βαμμένο με σπρέι ξεβάφει εύκολα εκεί που θα γρατζουνιστεί και επίσης σπάει εύκολα το τζαμάκι πίσω στη πλάτη από ότι έχω δει. 
Το συγκρίνω με Xs max και 14 pro Max και πραγματικά δείχνει φτηνιάρικο μπροστά στα προηγούμενα.  

«Δεν λέω ότι είναι χειρότερο κινητό, λέω ότι είναι πιο άσχημο κινητό»
Εξωτερικά μοιάζει με το Airpad που έχω. Είναι το ίδιο στυλ βαμμένο. 

Ειλικρινά αν δεν είχε καλύτερη μπαταρία θα το είχα στείλει πίσω. 
Ο βασικός λόγος που με χαλάει τόσο πολύ είναι ότι το κινητό θέλω να το έχω χωρίς θήκη και τώρα αναγκάζομαι να το βάλω σε θήκη γιατί σε ένα μήνα από τώρα θα είναι γεμάτο ξεβαμμένες γρατζουνιές και θα δείχνει ακόμα πιο άσχημο. Μου αρέσει το κινητό να το πετάω πάνω στο τραπέζι και όχι να έχω στο μυαλό μου να το ακουμπάω προσεκτικά για να μην πάθει τίποτα. 
Με τα προηγούμενα μοντέλα δεν είχα κανένα πρόβλημα. Οι μικρογρατζουνιές δε φαινόντουσαν. Το να το κρύψω μέσα σε μία θήκη για να λέω ότι δε με πειράζει η εξωτερική του υποβάθμιση ειναι απλά κοροϊδία που πρέπει να ανεχτώ από την Apple. Σίγουρα θα μείνει στην ιστορία από τα χειρότερα μοντέλα εμφανισιακά..

Ότι έχω γράψει αφορά το δικό μου γούστο, φυσικά σε πολλούς άλλους θα αρέσει περισσότερο και ασφαλώς αν του βάλεις θήκη τότε όλα ειναι σχεδόν ίδια σε εμφάνιση από το 15pro max μέχρι το 12pro max. 

Αυτό το μήνυμα αφορά κυρίως αυτούς που θέλουν να το έχουν χωρίς θήκη. 

IMG_0101.jpeg

Τα περισσότερα από όσα λες είναι πρόβλημα κυρίως του μπλε χρώματος. Παρόμοιο πρόβλημα έχει και το midnight air. Επίσης αυτό με το bend test που σπάει το έχω δει μόνο στο μπλε τυχαίο που όλα τα μπλε είναι η βασική πρώτη φουρνιά ; 🤷🏻

όποτε εγώ μένω μακριά από το μπλε προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/9/2023 στις 5:38 ΜΜ, hellojim είπε

 

Πότε πιστεύετε ότι θα παραλάβει η πλειοψηφία που έχει κάνει προπαραγγελιες; Τέλη Οκτωβρίου-Αρχες Νοεμβρίου, ή πάει για Δεκέμβρη;

Επεξ/σία από TasosGoudas
Δε ξέρω γιατί γίνεται quote το σχόλιο του hellojim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, farcry33 είπε

Τα περισσότερα από όσα λες είναι πρόβλημα κυρίως του μπλε χρώματος. Παρόμοιο πρόβλημα έχει και το midnight air. Επίσης αυτό με το bend test που σπάει το έχω δει μόνο στο μπλε τυχαίο που όλα τα μπλε είναι η βασική πρώτη φουρνιά ; 🤷🏻

όποτε εγώ μένω μακριά από το μπλε προς το παρόν.

Προφανώς η καλύτερη επιλογή είναι το Natural.. Τουλάχιστον στο να μη φαίνονται τόσο τα ξεβαψίματα από τις γρατζουνιές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psidi είπε

Προφανώς η καλύτερη επιλογή είναι το Natural.. Τουλάχιστον στο να μη φαίνονται τόσο τα ξεβαψίματα από τις γρατζουνιές..

Και το λευκό πιστεύω, το μπλε πάντως δεν είναι άσχημο απλά δεν είναι του γούστου μου αν είναι να καταλήξω σε σκούρο χρώμα θα κρατήσω το μαύρο. 
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 λεπτά πριν, TasosGoudas είπε

Πότε πιστεύετε ότι θα παραλάβει η πλειοψηφία που έχει κάνει προπαραγγελιες; Τέλη Οκτωβρίου-Αρχες Νοεμβρίου, ή πάει για Δεκέμβρη;

Αυτά που σας λένε για Δεκέμβρη κλπ τα θεωρώ υπερβολές πάντως! Φαίνεται πως παραλαμβάνουν νέες συσκευές ανά εβδομάδα (έστω και με χαμηλούς ρυθμούς για κάποια μοντέλα) οπότε δε νομίζω να περιμένετε 2 μήνες!

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από πλαίσιο αναμένω ένα 15 προ νατουραλ και καμία ενημέρωση...έχω δώσει περιθώριο 3 εβδομάδες να έχω νέα...αν δεν σκέφτομαι να πάω σε 15 Πλας που βρίσκω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εμενα στην εξέλιξη παραγγελίας στο σάιτ του Κώτσου δεν μου εμφανίζει την προπαραγγελία μου και λέει κωδικός σφάλματος 200. Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλον η να αρχίσω να ανησυχώ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...