Προς το περιεχόμενο

Η Apple λέει πως οι δαχτυλιές ενδέχεται «να αλλοιώσουν προσωρινά το χρώμα» του πλαισίου τιτανίου στα μοντέλα iPhone 15 Pro


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ ποτέ δεν θα έδινα 1000+ για ένα κινητό, αλλά όποιος του περισσεύουν και το θέλει ας το πάρει. Άλλοι έχουν ψώρα με τα κινητά, άλλοι με τ αυτοκίνητα και δίνουν 100-200k ενώ μπορούν να κάνουν τη δουλειά τους με αμάξι των 25k, άλλοι σε 250τμ σπίτι για να μείνουν 4 άτομα, άλλοι σε ρούχα, άλλοι στον γάμο του παιδιού τους.... Ανήκουμε στη Δύση. Αρκεί να τους περισσεύουν και να μην φορτώνουν κάρτες για ένα μηλαρακι ή να είναι κακομαθημένα παιδάκια που αναγκάζουν το μπαμπά και τη μαμά να τους πάρουν. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 hours ago, atypicalcoder said:

Μιλώντας για στατους, βλέπω σε 5 χρόνια να έχουν όλοι iphone. Άντε λίγο ακόμα και φεύγουμε από την πλεμπαρία οι android users.

Εγώ πάντως δεν θα αγοράσω ποτέ κάτι δικό τους. Η ιστορία δείχνει ότι κάποτε όλα συγκρίνονταν με το iPhone ως καλύτερο κοντά στο 2010 ενώ τώρα σχεδόν όλες οι εταιρίες βγάζουν ναυαρχίδες και πολλές φορές με καλύτερα specs σε σημεία που έχουν σημασία.

 Αν δεν ήταν το κινητό μου σαν καινούργιο (τρία χρόνια το έχω) θα αγόραζα το Fairphone.

14 hours ago, TrialKid said:

πωωω με τι ασχολειται ο κοσμος...

Εν το μεταξυ...  https://browser.geekbench.com/ios_devices/iphone-15-pro , 2878 Single 7103 Multi

Για τον ανταγωνισμο με τα 1879 Single το αφηνω εκει... , αλλα ξεχασα εχει 200ΜP καμερα

1208 ευρω , 15 Pro Max 256 και εδωσα το 13 Pro Max 850 ευρω.Για 350 ευρω δεν με χαλασε οταν εχει 100 ευρω αλλαγη μπαταριας.

 

Συγνώμη εσύ κινητό παίρνεις για να κάνεις τίποτα emulation και να στήσεις νευρωνικό δίκτυο? Φυσικά και θα πάρει ο κόσμος αυτό που βγάζει καλύτερη φωτογραφία και βίντεο. Δεν είναι υπολογιστής να συγκρίνεις τα μέγιστα fps που θα πιάσει σε ένα παιχνίδι, υπάρχει κόσμος που δεν παίζει καν παιχνίδια στο κινητό και απλά το χρησιμοποιούν για τηλέφωνο, για διαδίκτυο και φωτογραφίες.

Όταν θα βγάλει ο άλλος φωτογραφία και θα την συγκρίνετε τι θα του πεις "ναι αλλά εγώ έχω 2878 single core bechnmark";

Μέχρι και το iPhone 13 είχε 12ΜΡ ανάλυση, σε όλα τα reviews για την κάμερα έχανε από κινητά των 200 ευρώ στις λεπτομέρειες. Αναγκάστηκαν στο 14 επιτέλους να αυξήσουν την κάμερα για να επιστρέψουν στον ανταγωνισμό.

Το ότι σου ρίχνουν την μπαταρία επίτηδες για να πάρεις καινούργιο κινητό το ξέχασες; Το ότι απαγορεύουν να κάνεις επιδιόρθωση και κλειδώνουν τα εξαρτήματα με ένα σωρό κωδικούς ώστε να τους τα σκάσεις το αγνοείς;

Όλα τα κινητά πλέον έχουν καλή οθόνη, όλα είναι γρήγορα για σερφάρισμα, όλα βγάζουν ικανοποιητικά καλές φωτογραφίες. Κινητό με πάνω από 400€ είναι πεταμένα λεφτά.

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν γουσταρω την apple για το anti-repair αλλα εχω 12 mini γιατι δεν μπορω τα μεγαλα κινητα...

Αλλα τι status και apple το 2023 οταν βλεπεις στο φαναρι τον πακετα με παπακι daytona και iphone 15 ?

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, panosk111178 είπε

για δες εδώ και θα καταλάβεις...

 

Αυτά τα τεστ είναι να τα βλέπεις μέχρι βαριά τα 20s μετά εάν δεν καταλαβαίνεις ότι είναι απλά για views, και δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα. Θα μπορούσε όλος τυχαίος να έσκαγε άσχημα και να έσπαγε πρώτο οποιοδήποτε και από οποιοδήποτε ύψος. Α επίσης τώρα αυτό τι λέει ότι το 14 είναι καλύτερο από το 15 γιατί δεν είναι φίλε μου να ξες. 

7 λεπτά πριν, Giorgos85thess είπε

Εγω δεν γουσταρω την apple για το anti-repair αλλα εχω 12 mini γιατι δεν μπορω τα μεγαλα κινητα...

Αλλα τι status και apple το 2023 οταν βλεπεις στο φαναρι τον πακετα με παπακι daytona και iphone 15 ?

Ξες ποσά βγάζουν οι πακεταδες ; Ποιο πολλά από πολλούς που δουλεύουν σε μεγάλο εταιρίες. 
 

οχι δεν είμαι πακετας επίσης 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Arkin είπε

Υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με όσους θεωρούν τα κινητά κοινωνικό status και το παίζουν μάγκες δυστυχώς. 

Έχω γνωρίσει σερβιτόρα που πήρε iPhone μετά από 2 μήνες δουλειάς είναι στο νοίκι και δεν έχει καν αμάξι. Αλλά ήθελε να πάρει και πήρε. Και είναι πάρα πολλοί αυτοί. Επίσης υπάρχουν πάρα πολλοί με αμάξια 100 χιλιάδων και σπίτια μισού εκατομμυρίου και κυκλοφορούν με κινητό 200 ευρώ max. Τι αναχρονιστικες αντιλήψεις είναι αυτές ότι ένα σκατοκινητο κάτι τόσο αναλώσιμο σου δίνει status απορώ. Που κυριολεκτικά μπορούν όλοι να πάρουν αλλά ξέρουν ότι δεν έχει κανένα νόημα η απόκτηση του. 

Αυτο! Βρε να το πάρει ΟΚ. Απλώς να το πάρει γιατί της αρέσει και οχι για να λέει οτι έχει iPhone. Εγώ εκεί κουφαίνομαι. 😄

Επεξ/σία από Volga
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι είμαστε λιγο (ή πολύ) "θύματα" της τεχνολογίας. Το θέμα είναι να το γνωρίζουμε τουλάχιστον, και να παίρνουμε κατι ακριβό εν γνώση μας οτι σε καμια περίπτωση δεν αξίζει αυτά τα λεφτά, και απλα το γουστάρουμε επειδή εχει λιγο καλύτερη κάμερα πχ, λιγο το ένα, λιγο το άλλο. 

Αμα αρχίσουμε και επιχειρηματολογουμε ότι το πήραμε λογω "στατους" ή επειδή τα αξίζει τα λεφτα του κλπ, το χάσαμε το παιχνίδι. Παλαιότερα εθαβα και εγω για τις τιμές του iphone αλλα εκει που πηγαν και οι ναυαρχίδες android, παει και αυτο το επιχειρημα. Ας παρει καθένας ότι γουστάρει αρκεί να τα βγαζει. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα προτιμούσα ατσάλι για το 15 pro max , μπορεί λίγο να ειναι πιο βαρύ αλλά πιο λειτουργικό , θεωρώ το 14  pro max καλύτερο σαν κατασκευή και αίσθηση στο χέρι και πιο ασφαλές

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, panosk111178 είπε

για δες εδώ και θα καταλάβεις...

 

Πονάει η καρδιά μου. Και τα 2 μαζί κάνουν όσο 4 βασικοί μισθοί (χωρίς το ΙΚΑ).

Τα αγοράζει καινουρια, τα ξεσφραγιζει και αρχίζει να τα πετάει κάτω…

Hardcore καταστάσεις…

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με άλλες εταιρείες δεν γίνεται αυτό που γίνεται με την apple απλά κάποιοι αγαπούν να μισούν την Apple. Στην τελική το iPhone είναι αυτό που είναι μα κακό μα καλό αυτό είναι. 

Εμένα απλά μου την δίνει που πειράζονται κάποιοι γιατί η σερβιτόρα πήρε iPhone για μόστρα δεν μπορείτε να κατανοήσετε ότι έτσι γουστάρει είτε το πήρε γιατί το χρειάζεται είτε για να πουλάει μούρη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Tlykog said:

Πονάει η καρδιά μου. Και τα 2 μαζί κάνουν όσο 4 βασικοί μισθοί (χωρίς το ΙΚΑ).

Βάλε άλλα τόσα για τα εισιτήρια που πλήρωσε, το λέει στο βίντεο ότι πήγε Αυστραλία μόνο και μόνο για να τα αγοράσει!

Κοιτάμε κι εμείς εξ αποστάσεως:
image.png.7fe02af233b1c399e55dc1761fc8fcb5.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, farcry33 είπε

Αυτά τα τεστ είναι να τα βλέπεις μέχρι βαριά τα 20s μετά εάν δεν καταλαβαίνεις ότι είναι απλά για views, και δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα. Θα μπορούσε όλος τυχαίος να έσκαγε άσχημα και να έσπαγε πρώτο οποιοδήποτε και από οποιοδήποτε ύψος. Α επίσης τώρα αυτό τι λέει ότι το 14 είναι καλύτερο από το 15 γιατί δεν είναι φίλε μου να ξες. 

Ξες ποσά βγάζουν οι πακεταδες ; Ποιο πολλά από πολλούς που δουλεύουν σε μεγάλο εταιρίες. 
 

οχι δεν είμαι πακετας επίσης 

υπάρχουν πολλά τεστ δες το youtube που αφορούν μόνο το iphone 15 pro/pro max

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Το έψαχνα λίγο, περισσότερο από περιέργεια. Χαμηλό βάρος μπορείς να πετύχεις και με άλλα υλικά στο πλαίσιο. Εδώ σας παραθέτω μια άλλη ναυαρχίδα, άλλης εταιρείας. Βέβαια, πολύ διαφορετικά τηλέφωνα για να συγκριθούν αλλά με το ίδιο ακριβώς βάρος. Τώρα για να προστατέψεις μια συσκευή που κοστίζει τουλάχιστον 1000€ το θεωρώ αυτονόητο να πάρεις μια θήκη των 50-60€.

Screenshot_20230923-140602.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς σιγά μη υπάρξει χρήστης που δε θα το βάλει σε θήκη.  Εκτός κάποιων ειδικής ομάδας χρηστών που δεν τους καίγεται καρφί ούτε για την τεχνολογία ούτε καν τα λεφτά που δίνουν (εδώ υπάρχουν 2 κατηγορίες, οι πραγματικοί μερακλήδες και οι ηλίθιοι).

Και κατά δεύτερον που προσωπικά είναι το σημαντικότερο από όλα ... από το κακό στο χειρότερο.  Κάποτε ήλπιζα ότι θα υπάρξει βελτίωση στη σκέψη των ανθρώπων.  Έχει χαθεί αυτή η ελπίδα δυστυχώς.  Οι ψυχολόγοι/ μαρκετιστες της Apple έχουν ξεπεράσει κατά πολύ τη φυσική και τη λογική.  

Καταλήγω σε ένα μεγάλο μπράβο τους αν και ποτέ δε θα "καταλήξω" / "καταντήσω" να μπω σε τέτοιου είδους κοινότητα. Κυρίως λόγο λογισμικού, γιατί η ποιότητα τους είναι αποδεδειγμένη και κυρίως ανεπανάληπτα υπερτιμημένη (πάμε πάλι στο μπράβο της ψυχολογικής ομάδας μάρκετινγκ της Apple). 

Ξύλο λέει έπεσε στα πρώτα καταστήματα που τα είχαν ετοιμοπαραδοτα.  Τραγικό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...