Προς το περιεχόμενο

Από αύριο 25 Σεπτεμβρίου, ξεκινά η έκδοση των νέων ταυτοτήτων μέσω του id.gov.gr


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, rafeek είπε

Θα μπορουμε να την εχουμε σε ψηφιακη μορφη στο τηλεφωνο οπως την παλια; η θα χρειαζεται να την εχουμε μαζι στην φυσικη της μορφη??

Εγω έχω ήδη σε ψηφιακη μορφη την παλαιου τυπου και το διπλωμα (παλαιου τυπου και αυτο). Αρα σιγουρα θα γινει και με τη νέα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 326
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ο Clark Kent έβγαλε πρώτος, μπράβο του. Μόλις βγάλουν κανένα επίδομα που να θέλει το Χ ψηφίο της καινούριας ταυτότητας τότε θα τρέξουν όλοι. 31/12/2025 θα πάω και εγώ, μέχρι τότε θα είναι και τσαμπέ.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Klausx είπε

Ο Clark Kent έβγαλε πρώτος, μπράβο του. Μόλις βγάλουν κανένα επίδομα που να θέλει το Χ ψηφίο της καινούριας ταυτότητας τότε θα τρέξουν όλοι. 31/12/2025 θα πάω και εγώ, μέχρι τότε θα είναι και τσαμπέ.

Γιατί θα είναι τσαμπέ τότε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν κατάλαβα τι σχέση έχει ο ενιαίος αριθμός πολίτη με το αν πρέπει ή όχι να ενημερώσουμε εφορία, τράπεζα, δεη κτλπ. Πάλι η καινούργια ταυτότητα δεν θα έχει και δικό της αριθμό ;;  Η δεη πχ πάλι θα έχει το παλιό αριθμό ταυτότητας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, bep1995 είπε

Εγώ δεν κατάλαβα τι σχέση έχει ο ενιαίος αριθμός πολίτη με το αν πρέπει ή όχι να ενημερώσουμε εφορία, τράπεζα, δεη κτλπ. Πάλι η καινούργια ταυτότητα δεν θα έχει και δικό της αριθμό ;;  Η δεη πχ πάλι θα έχει το παλιό αριθμό ταυτότητας. 

Οι δημόσιες υπερεσίες λογικά ενημερώνονται απ' το Gov. Οι τράπεζες που είναι συνδεδεμένες με το Gov και τους έχεις δώσει εξουσιωδότηση, λογικά ενημερώνονται και αυτές αυτόματα.

Αποριούλα. Τα παράβολα πότε τα πληρώνουμε. Έκανα την αίτηση για ραντεβού αλλά δεν μου εμφανίσει κάτι σχετικό για να πληρώσω, ούτε κάποιο μήνυμα pop up με κάποιο αριθμό παραβόλου κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Οι δημόσιες υπερεσίες λογικά ενημερώνονται απ' το Gov. Οι τράπεζες που είναι συνδεδεμένες με το Gov και τους έχεις δώσει εξουσιωδότηση, λογικά ενημερώνονται και αυτές αυτόματα.

Αποριούλα. Τα παράβολα πότε τα πληρώνουμε. Έκανα την αίτηση για ραντεβού αλλά δεν μου εμφανίσει κάτι σχετικό για να πληρώσω, ούτε κάποιο μήνυμα pop up με κάποιο αριθμό παραβόλου κτλ.

Σίγουρα καλό είναι πριν πας στο ραντεβού. Δεν εμφανίζεται τπτ. Μπαίνεις στο e-paravolo και κάνεις την διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, prototypegr είπε

Σίγουρα καλό είναι πριν πας στο ραντεβού. Δεν εμφανίζεται τπτ. Μπαίνεις στο e-paravolo και κάνεις την διαδικασία.

Εν τέλει έρχεται email επιβεβαίωσης και στα λέει μετά.

Έβαλα ραντεβού βέβαια για μεθαύριο και τώρα θα πρέπει να τρέξω την διαδικασία της φωτογραφίας. Δεν το δικό μου αστυνομικό τμήμα τέρμα άκρη θεού να βγάζουν φωτογραφίες.

https://www.astynomia.gr/odigos-tou-politi/dikaiologitika/ekdosi-deltiou-taftotitas/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manolis940 είπε

Εν τέλει έρχεται email επιβεβαίωσης και στα λέει μετά.

Έβαλα ραντεβού βέβαια για μεθαύριο και τώρα θα πρέπει να τρέξω την διαδικασία της φωτογραφίας. Δεν το δικό μου αστυνομικό τμήμα τέρμα άκρη θεού να βγάζουν φωτογραφίες.

https://www.astynomia.gr/odigos-tou-politi/dikaiologitika/ekdosi-deltiou-taftotitas/

Όσες υπηρεσίες βγάζουν ταυτότητες, βγάζουν και φωτογραφίες. Ας είναι και στην πινέζα, που λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 minutes ago, Exodia The Forbidden One said:

Οπότε Δεκεμβρίο μια και καλή?

Εγω έκλεισα ραντεβου για 28 του μηνα το πρωι διοτι την χρειαζομαι οπωσδηποτε διοτι εχω θεμα με το πηγαινε ελα αγγλια ελλαδα. Τελευταια φορα που με αφησαν να μπω αγγλια πριν 2 μηνες με την παλια που ειναι απο το 2004 αυγουστο.

Μολις βγει ο ενιαιος αριθμος θα κλεισω ξανα ραντεβου για να μου τον τυπωσουν .

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, dream21 είπε

Εγω έκλεισα ραντεβου για 28 του μηνα το πρωι διοτι την χρειαζομαι οπωσδηποτε διοτι εχω θεμα με το πηγαινε ελα αγγλια ελλαδα. Τελευταια φορα που με αφησαν να μπω αγγλια πριν 2 μηνες με την παλια που ειναι απο το 2004 αυγουστο.

Μολις βγει ο ενιαιος αριθμος θα κλεισω ξανα ραντεβου για να μου τον τυπωσουν .

 

Γιατί δεν έχεις βγάλει διαβατήριο;Τι βίτσιο είναι αυτό με την ταυτότητα για εκτός ΕΕ ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Ukforthemoment said:

Γιατί δεν έχεις βγάλει διαβατήριο;Τι βίτσιο είναι αυτό με την ταυτότητα για εκτός ΕΕ ?

Δεν μπορω να βγαλω διαβατηριο για καποιους λογους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dream21 είπε

Δεν μπορω να βγαλω διαβατηριο για καποιους λογους...

Πάσο.

Πρόσεχε μόνο γιατί κλείνει το παράθυρο με τις ταυτότητες τέλος του 2025 για τους έχοντες status 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταξιδεύω σε ένα μήνα σε χώρα της ΕΕ (έχει λήξει η παλιά ταυτότητα), λέω να μη τρέχω νωρίτερα με τον χαμό που γινόταν. Μπαίνω σήμερα μια ώρα μετά την ώρα που άνοιξε η πλατφόρμα… κανένα διαθέσιμο ραντεβού μέχρι το τέλος του Οκτωβρίου! 😡

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, golity said:

Ταξιδεύω σε ένα μήνα σε χώρα της ΕΕ (έχει λήξει η παλιά ταυτότητα), λέω να μη τρέχω νωρίτερα με τον χαμό που γινόταν. Μπαίνω σήμερα μια ώρα μετά την ώρα που άνοιξε η πλατφόρμα… κανένα διαθέσιμο ραντεβού μέχρι το τέλος του Οκτωβρίου! 😡

Βγάζεις διαβατήριο και το αφήνεις για πιο μετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...