Προς το περιεχόμενο

[Gaming Πληκτρολόγιο TKL] Corsair K60 Pro RGB 40€ [ΤΕΛΟΣ]


Metaksas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, BeepBeepImaJeep είπε

Ο θόρυβος είναι πιο δυνατός από cherry red ή στα ίδια επίπεδα?

αυριο θα παω να το παρω απο public αλλα απο το youtube που ειδα 2 βιντεο λενε τα χειροτερα.μαλλον χειροτερος.Ομως στα 40 δεν νομιζω να εχει ανταγωνιστη.Πας στην λυση να βαζεις λαστιχακια στα κουμπια.

Επεξ/σία από Aias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Aias είπε

αυριο θα παω να το παρω απο public αλλα απο το youtube που ειδα 2 βιντεο λενε τα χειροτερα.μαλλον χειροτερος.Ομως στα 40 δεν νομιζω να εχει ανταγωνιστη.Πας στην λυση να βαζεις λαστιχακια στα κουμπια.

Εχω optical σε Razer,δεν ακουγεται καθολου δεν υπαρχει θορυβος ουτε κλικ ουτε κλακ ειναι μεν κατηγορια μηχανικοι οι διακοπτες αλλα δεν υπαρχει μηχανισμος που να κανει θορυβο φανταζομαι και οι διακοπτες του θεματος θα ειναι καπως ετσι

Επεξ/σία από poulaki1976
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Vasilis 07 είπε

Απλά για να ξέρετε για τι κατάστημα-καφενείο πρόκειται.

Κάνω παραγγελία άνω των 50 Ευρώ για να πάρω και το -10Ευρώ κουπόνι. Την επόμενη μέρα μου ήρθε ενημέρωση ότι από τα 4 προϊόντα δεν βρήκαν το 1 (μετά από ψάξιμο λέει στο παγκόσμιο δίκτυο προμηθευτών), έγινε refund και το γνωστό κουπόνι love, αλλά το προϊόν εξακολουθεί 4 μέρες μετά να υπάρχει στο site και μάλιστα σε έκπτωση.....

Το ξέρουμε ήδη, αλλά ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας.😝

Monsters Inc Hug GIF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Prasino Mantarinh είπε

Για προγραμματισμο πως ειναι ? Απο τι εχω δει σε reviews εχει πολυ sensitive κουμπια με το που τα ακουμπησεις κανει register 

Ειχα mx keys, εδω και μια βδομαδα δουλευω με ενα keychron k10 pro brown switches (140€). Η μερα με τη νυχτα, βολιδα γραφω σε σχεση με το mx keys που εσβηνα εγραφα ολη την ωρα. Εριξα τρελο ψαξιμο πριν κατασταλαξω στο keychron. 

Επεξ/σία από Predatorkill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, BeepBeepImaJeep είπε

Ο θόρυβος είναι πιο δυνατός από cherry red ή στα ίδια επίπεδα?

Μου φαίνεται δυνατότερος από red switches. Πρώτη μέρα σήμερα το δουλεύω αλλά δεν τρελάθηκα. Θα του δώσω μερικές μέρες ακόμη και αν δεν το συνηθίσω θα επιστέψω στο sharkoon Sgk3 (red switches)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσίμπησα και εγώ πιο πολύ για να το συνδέω στο Laptop οταν δουλευω από κάποιο cafe καθώς δεν με βολέυει κάθολου το πληκτρολόγιο του laptop. Μικρό σε μέγεθος χωράει στην τσάντα . Ελπίζω να βολέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο το παρέλαβα κι εγώ ( μέσω boxnow )! Είναι το πρώτο μου μηχανικό πληκτρολόγιο, ήθελα ένα για να ακούω το κλικ κλικ, ειδικά όταν βρίσκομαι στοι terminal του linux μου! ΟΚ, πράγματι βρίσκω λίγο υπερευαίσθητους τους διακόπτες των πλήκτρων, δηλαδή δεν χρειάζεται να πατήσεις μέχρι τέρμα το πλήκτρο για να πάρει την εντολή, αλλά ως απλός χρήστης και όχι gamer, δεν με ενοχλεί. Και για 40 ευρώπουλα, οκ, το βρίσκω κελεπούρι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χτές το παρήγγειλα, σήμερα το παρέλαβα.

ΠΟΛΥ τίμιο για τα χρήματα της προσφοράς.

Κάνει register τα κουμπιά πριν καν "ταξιδέψει" την μισή απόσταση του πατήματος. Ότι πρέπει για online games.

Αθόρυβο σε σχέση με το προηγούμενο μηχανικό πληκτρολόγιο που είχα με cherry MX blue διακόπτες ΜΕ λαστιχάκια.

Πρώτη εντύπωση θετική.

Επεξ/σία από Nick23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω γιατι το βρισκω μια χαρα;

Το ποντικι πρεπει να πουλησω τωρα γιατι εχω το Rog Gladius III να παρουμε Corsair να γινει σετακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά, μία απορία: Στη δακτυλογράφηση / γενική χρήση βολεύουν ή είναι υπερευαίσθητα? Έψαχνα tkl keyboard αυτό τον καιρό, και διαβάζοντας διάφορες κριτικές (από διάφορα μοντέλα) είχα αποφασίσει να μην πάρω optical μιας και πολλοί έγραφαν χαρακτηριστικά ότι μόνο ακουμπώντας τα δάκτυλα πάνω στα πλήκτρα μπορεί κατά λάθος να πατηθεί το κουμπί, πέρα ότι είναι και ακριβότερα. Επίσης ο θόρυβος σε σχέση με red switches?

Επίσης ήθελα και volume knob αλλά αν είναι αξιοπρεπές το συγκεκριμένο προφανώς και αξίζει σαν value for money.

Επεξ/σία από vag1989
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι  όντως, υπέρευαίσθητα στην δακτυλογραφηση. Θεωρώ ότι συνηθιζονται και ο ήχος όταν τερματίζεις το πλήκτρο είναι κομματάκι αρκετός (έχω και ένα corsair k70 με καφέ διακόπτες και δεν κάνει τόσο θόρυβο). 

 Δεν μου αρέσουν τα tenkeyless και θα προτιμούσα και εγώ ροδελιτσα για τον ήχο, αλλά φαίνεται αρκετά ποιοτικό και θεωρώ ότι είναι μια καλή vfm αγορά στα 50 ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σε αντιθεση δεν εχω δουλεψει ποτε τα πληκτρα tenkeys και βολευει που ειναι μικρο λογω οτι λειπουν αυτα τα πληκτρα.

Εγω ηθελα να παρω ενα απλο φωτιζομενο πληκτρολογιο αλλα οταν με 40 βρισκεις μηχανικο δεν το σκεφτεσαι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, vag1989 είπε

Καλησπέρα παιδιά, μία απορία: Στη δακτυλογράφηση / γενική χρήση βολεύουν ή είναι υπερευαίσθητα? Έψαχνα tkl keyboard αυτό τον καιρό, και διαβάζοντας διάφορες κριτικές (από διάφορα μοντέλα) είχα αποφασίσει να μην πάρω optical μιας και πολλοί έγραφαν χαρακτηριστικά ότι μόνο ακουμπώντας τα δάκτυλα πάνω στα πλήκτρα μπορεί κατά λάθος να πατηθεί το κουμπί, πέρα ότι είναι και ακριβότερα. Επίσης ο θόρυβος σε σχέση με red switches?

Επίσης ήθελα και volume knob αλλά αν είναι αξιοπρεπές το συγκεκριμένο προφανώς και αξίζει σαν value for money.

Ξεχασε το για δακτυλογραφηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...