Προς το περιεχόμενο

Τα νέα χαρακτηριστικά που φέρνει το iOS 17.1 που μόλις κυκλοφόρησε


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, gregory22 είπε

Αυτό με το AirDrop ακόμη μεγαλύτερη ευκολία στη δουλειά. ΝΑΙ χρειαζόμαστε το iphone  στη δουλειά.....

Οντως αυτο ειναι πολυ καλο feature!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δυστυχώς φέρνει επίσης και... αιφνιδιαστικές μεγάλες αυξήσεις στις συνδρομητικές υπηρεσίες της Apple. Ήδη εφαρμόστηκαν στις ΗΠΑ και σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες, είναι ζήτημα ημερών -αν όχι ωρών- να έρθει και η δική μας σειρά. Όσοι ενδιαφέρονται για κάποια/-ες από αυτές τις υπηρεσίες σε βάθος χρόνου, ας πάρουν ένα ετήσιο πακέτο με τις παλιές τιμές όσο προλαβαίνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Dead-Poet είπε

Δυστυχώς φέρνει επίσης και... αιφνιδιαστικές μεγάλες αυξήσεις στις συνδρομητικές υπηρεσίες της Apple. Ήδη εφαρμόστηκαν στις ΗΠΑ και σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες, είναι ζήτημα ημερών -αν όχι ωρών- να έρθει και η δική μας σειρά. Όσοι ενδιαφέρονται για κάποια/-ες από αυτές τις υπηρεσίες σε βάθος χρόνου, ας πάρουν ένα ετήσιο πακέτο με τις παλιές τιμές όσο προλαβαίνουν...

Όπως; Ποιες υπηρεσίες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, tuning123 said:

Μιλάμε για φοβερές καινοτομίες για ακόμη μια φορά 

παίζει να έχεις το φοβερό Xiaomi με το φοβερό MIUI και τα φοβερά updates. Που γίνεσαι beta tester σε κάθε update. Και προσπαθεί να αντιγράψει το iPhone ως και στο wallpaper :D
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δω ποτε θα φτιαξουν το κωλοχανιο που λεγετε Φωτογραφιες που ολες ειναι μπρδελο στο Προσφατα ... που τις μετακινεις σε φακελο και παραμενουν στο Προσφατα και δεν ξερεις πια μετακινησες και ποια οχι . 
οτι χειροτερο 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, killer76 είπε

Ρε παιδες και εγω οτι εχω ειναι apple κει καλοδεχουμενα τα οποια update. 
 

Αλλα ειναι τωρα αξιο λογου οτι κανεις like τα αλμπουμ και τις λιστες στη μουσικη πατωντας το αστερι; Ή οτι η απενεργοποιηση της οθονης μπορει τωρα να γινει απο *20 λεπτα ή ποτε;
 

* Εντω μεταξυ δεν μπορω να καταλαβω την εμμονη της apple με τα απολυτα νουμερα. πχ διαρκεια ενεργης οθονης. Ή εως 5 λεπτα ή ποτε. Εγω μπορει να θελω 10 λεπτα. Βαλε περισσοτερες επιλογες ή βαλε μια ελευθερη επιλογη οπως ειναι πχ η επιλογη χρονου στην αντιστροφη μετρηση.

IMG_7282.jpeg.26dbc54804203aaf1524204e6c9f58b1.jpeg

δεν ξέρεις εσύ, apple ξέρει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, NikonNote είπε

Να δω ποτε θα φτιαξουν το κωλοχανιο που λεγετε Φωτογραφιες που ολες ειναι μπρδελο στο Προσφατα ... που τις μετακινεις σε φακελο και παραμενουν στο Προσφατα και δεν ξερεις πια μετακινησες και ποια οχι . 
οτι χειροτερο 

πες τα ρε καλε μου ανθρωπε...ποια η λογικη υπαρξης φακελων αφου παραμενουν , δεν μπορω να την καταλαβω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, tuning123 είπε

Το αντίθετο.... 

Εχω όλες τις συσκευές σε apple, απλώς, η αλήθεια να λέγεται. δεν είναι δικές μου.

fixed

:P:D:lol:

Επεξ/σία από Tlykog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Marduk1 είπε

το ποσοστο μπαταριας μην  ξετιναξει

Από την 16 που την είχα 1 χρόνο σε iPhone 14 άρχισα και έκανα ενημερώσεις και από 98% από τον Ιούλιο τώρα έχει πάει 91% :')

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι να ζητάμε.

Το θέμα είναι να λαμβάνουμε υπόψη και τη φιλοσοφία της κάθε εταιρείας. Η Apple είναι "σφιχτή", με περιορισμούς, αλλά είναι ασφαλής. Δεν έχει παραμετροποίηση, αλλά έχει στήσει όλο το οικοσύστημά της στην ασφάλεια και εκεί τα καταφέρνει. Κάθε μία αλλαγή που κάνει λαμβάνει σοβαρά υπόψη αυτή την παράμετρο. Η άλλη σημαντική παράμετρο είναι η εμπειρία χρήσης και εκεί τα καταφέρνει πολύ καλά για την πλειοψηφία των ανθρώπων. Σίγουρα υπάρχει κάποια καταναλωτική όμάδα που θα ζητήσει κάτι παραπάνω, αλλά οι περισσότεροι ανθρωποι είναι οκ με τους περιορισμούς του λειτουργικού που δίνει και θεωρούν κορυφαία την εμπειρία χρήσης.

Στο android πχ κάνεις όλα τα παραπάνω που αναφέρεις, αλλά η εμπειρία χρήσης είναι κατώτερη. Αυτό γίνεται ΑΚΡΙΒΩΣ επειδή δεν υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί, εκτός απο όσους βολεύουν τη Google...

Δεν γράφω τα παραπάνω για να ανοίξω VS, αλλά για να τονίσω ότι όλες οι επιλογές έχουν επιπτώσεις. Για να πετύχεις κάτι πρέπει να θυσιάσεις κάτι άλλο.

Το innovation έχει σταματήσει εδώ και χρόνια και στα 2 λειτουργικά. Πχ αν το κινητό μου είχε android 12 αντί για 13 θα έχανα πολλά, ουσιαστικά πράγματα; Όχι. Τίποτα ουσιαστικό πέρα από το λίγο διαφορετικό UI. Οι περισσότεροι χρήστες δεν θα είχαν πρόβλημα να μείνουν και στο android 10.

Παρόλα αυτά οι αλλαγές είναι μεγάλες στις μεγάλες εκδόσεις. Πχ από iOS 16 σε 17:

https://www.apple.com/ios/ios-17/pdf/iOS_All_New_Features.pdf

δεν τις λες και λίγες... Κατεβατό 16 σελίδων με νέα features ειναι.

Εδώ πήγαμε από iOS 17.0.3 σε 17.1. Τί περίμενες; Πέρα από αυτές που αναφέρει το άρθρο έχει και εδώ αλλαγές που αφορούν τα bugs:

https://developer.apple.com/documentation/ios-ipados-release-notes/ios-ipados-17_1-release-notes

 

 

13 ώρες πριν, apos είπε

Άσχετο / σχετικό (μιας και αναφέρει και το Apple Music), θα φτάσουμε στο iOS 40 και εγώ τρόπο να αλλάξω το default music app, δεν θα έχω βρει...

Κάνε αυτό. Λύνει το θέμα.

https://www.howtogeek.com/725103/how-to-set-a-default-music-app-on-iphone-and-ipad/

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...