Προς το περιεχόμενο

Σε μεγάλες αυξήσεις στο Apple TV+ και σε άλλες υπηρεσίες της προχωρά η Apple


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 27/10/2023 στις 10:30 ΠΜ, jack124 είπε

Ήθελα να πάει πιο ακριβά το icloud, θα έριχνα πολύ γέλιο. "δεν χρειαζόμαστε χώρο στο κινητό έχουμε το icloud με 1 ευρώ το μήνα". 

Άλλα δεν πήγε και έμεινες με την ξινίλα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

On 27/10/2023 at 09:24, Geo-nar said:

Αφού πληρώνουν όσο όσο για οτιδήποτε Apple ρε σεις, καλά κάνει και τους μαδάει.

Μαζί της!!

Πάλι καλά που όλοι οι άλλοι τα δίνουν για ένα κομμάτι ψωμί και έχει και η πλέμπα να πορεύεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, AtiX είπε

Πάντως συμφωνώ στο ότι ο κάθε ένας μας είναι υπεύθυνος των επιλογών μας και κανένας δεν ανάγκασε να κάνουμε συνδρομή για να δούμε κάτι…

Πρωφανως αλλα δεν κουβεντιαζουμε αυτο αλλα το οτι η απλε και οχι μονο για να ειμαστε δικαιοι βαραει στο ψαχνο.Το οτι οποιανου δεν του αρεσει αυτο το κοβει δεν αναιρεί το γεγονος οτι οι αλλοι βαρανε στο ψαχνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, filipprin είπε

Πρωφανως αλλα δεν κουβεντιαζουμε αυτο αλλα το οτι η απλε και οχι μονο για να ειμαστε δικαιοι βαραει στο ψαχνο.Το οτι οποιανου δεν του αρεσει αυτο το κοβει δεν αναιρεί το γεγονος οτι οι αλλοι βαρανε στο ψαχνο.

Όπως είπα και στο αρχικό μου ποστ κάπου εδώ τελειώνει η εποχή της διαφημιστικής περιόδου για τις steaming υπηρεσίες…

οποία ήταν να βγει στην αγορά βγήκε, οποία ήταν να αποκτήσει μερίδιο αγοράς απέκτησε, τώρα είναι η εποχή που θα πρέπει όχι μόνο να βγάλουν κέρδος αλλά και να πετύχουν-διαχειριστούν τους πλασματικούς στόχους που πέτυχαν μετά από την περίοδο της πανδημίας που τις εκτόξευσε…

Τις τιμές είτε είσαι στην Αμερική, είτε είσαι στην Ευρώπη, τις καθορίζουν ή οι καταναλωτές ή τα καρτέλ. Αυτό είναι απαράβατος νόμος της αγοράς και αν “διαβάζω” καλά την αγορά αυτή τη στιγμή καρτέλ δεν έχουμε…

Καταλαβαίνω τι εννοείς με το “ψαχνό” και εν μέρη συμφωνώ λόγω χώρας, μισθών και υψηλών τιμών στα βασικά είδη. Εγώ πχ πριν δέκα χρόνια δεν μπορούσα να δώσω 10€ για να βλέπω σειρές, πριν πέντε όμως μπορούσα να τα ξοδεύω, τώρα ακόμα και τριπλάσια να ήταν, δεν θα είχα πρόβλημα να πληρώσω. Το παράδειγμα μου, στο σύνολο των καταναλωτών που απευθύνεται, δεν είναι η εξαίρεση αλλά ο κανόνας…

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 27/10/2023 at 19:45, Arkin said:

Δεν θα χορτασουν ρε γαμωτο τι πραγμα ειναι αυτο. Οχι μονο η apple αλλα ολες οι εταιριες. Δηλωνουν υπερκερδη καθε χρονο και παλι δεν τους φτανουν την ιδια ωρα ο κοσμος αγκομαχαει για να βγαλει το μηνα. Δεν θα χορτασουν λες και θα τα παρουν μαζι τους ενα πραγμα.

Αδικεις το netflix με την ποιοτητα εικονας. Ξεκινησα χθες σε 4Κ το wednesday η εικονα απλα ειναι εξαιρετικη φοβερα χρωματα κτλ. Εννοειται εχω δει morning show ted lasso silo severance τα οποια ολα εχουν τρομερη εικονα αλλα οχι οτι του netflix ειναι κακη αντιθετως. 18mb bitrate βλεπω στα 4Κ αρχεια του wednesday που ειναι τιμιο και δινει φοβερη ποιοτητα εικονας. Γενικα παραπονο κανενα και το amazon πχ με το the boys ριχνει σαγονια στην εικονα. 

'Άλλο "τιμιο" άλλο ίδιο. Πώς μπορεί το 18mbps να ειναι ίδιο με το 35Mbps της Apple TV? Σαν την ποιότητα των ταινιών του Apple TV, δεν εχω πετύχει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Exorgistis είπε

'Άλλο "τιμιο" άλλο ίδιο. Πώς μπορεί το 18mbps να ειναι ίδιο με το 35Mbps της Apple TV? Σαν την ποιότητα των ταινιών του Apple TV, δεν εχω πετύχει ακόμα.

Στις σειρες netflix και apple ειναι μαζι στην ποιοτητα εικονας εχω δει πολλες και απο τις 2 υπηρεσιες και ειναι αψογες στο 4Κ HDR τους. Στις ταινιες τα καθαρα BR των 70-80mb bitrate ειναι η κορυφη στις ταινιες οτιδηποτε απο streaming υπηρεσιες ειναι πολυ πιο κατω ειτε apple ειτε netflix ειτε amazon. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλάδα, προς ώρας τουλάχιστον, παρατήρησα ότι αυξήθηκε μόνο το TV+ (στα 99 ευρώ η ετήσια από 69 μέχρι προχθές) και τα πακέτα Apple One, ενώ αμετάβλητα έχουν παραμείνει το Arcade και το Music. Το δεύτερο ίσως να κρατιέται ακόμα χαμηλά λόγω χαμηλής διείσδυσης του Apple TV (συσκευή), ενώ το τελευταίο προς το παρόν δεν αυξήθηκε πουθενά, μετά την αύξηση που είχε πάρει πέρσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...