Προς το περιεχόμενο

Samsung One UI 6: Διαθέσιμη από σήμερα η τελική έκδοση, βασισμένη στο Android 14


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, giorgosaero said:

Μπράβο στην Samsung για την ταχύτητα της.

Γνωριζει κανεις αν άλλη εταιρεία έχει δώσει επίσημα  android 14?
 

Δώστω μια φορά  σε όλους ταυτοχρόνως όμως……

 

 

Αυτό! Κι όσο θα βγαίνουν νεότερα μοντέλα, τόσο πιο πολύ θα αργούν τα επόμενα major Android updates του S23, S22 και πάει λέγοντας.

Της αξίζουν πολλά συγχαρητήρια όμως της Samsung που έχει βελτιωθεί σε αυτό το κομμάτι τόσο πολύ. Παλιά έπρεπε να μπει το νέο έτος για να δώσει την νέα έκδοση Android και μάλιστα πολλούς μήνες μετά. Γενικά η συνεργασία της με την Google, φαίνεται να έχει αποδώσει καρπούς.

Επεξ/σία από Waiss
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, dimitris1090t said:

Το πιο θετικό είναι ότι το σύστημα απο 38,5 γιγα που έπιανε πριν τώρα πιάνει μονο 17,5. 

Πήγε τοσο λίγο οντως ? Σημαντικό αυτό, είναι αποτέλεσμα αυτού που έγραφα, του νεου αλγόριθμου αποθήκευσης των app που είναι συμπιεσμένες. Υποτίθεται οτι πιάνουν λιγότερο χωρο, καταναλώνουν λιγότερο οταν φορτώνουν,  αλλα δεν περίμενα τοση διαφορά. Μακάρι αν ειναι ετσι.

Υπάρχει και ενα έξτρα στοιχείο καπου στις επιλογές, lab αν θυμάμαι καλα, το εχω δει στην beta. Οπου επιλέγεις να γινει με μαύρο  background,  οποία εφαρμογή θες ,ακομα και αν δεν το υποστηρίζει.  Αλλά δε θυμάμαι αν είναι στοιχείο του Android 14 ή το προσθέσανε μονο στο fold 5.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, oldnew είπε

Πήγε τοσο λίγο οντως ? Σημαντικό αυτό, είναι αποτέλεσμα αυτού που έγραφα, του νεου αλγόριθμου αποθήκευσης των app που είναι συμπιεσμένες. Υποτίθεται οτι πιάνουν λιγότερο χωρο, καταναλώνουν λιγότερο οταν φορτώνουν,  αλλα δεν περίμενα τοση διαφορά. Μακάρι αν ειναι ετσι.

Υπάρχει και ενα έξτρα στοιχείο καπου στις επιλογές, lab αν θυμάμαι καλα, το εχω δει στην beta. Οπου επιλέγεις να γινει με μαύρο  background,  οποία εφαρμογή θες ,ακομα και αν δεν το υποστηρίζει.  Αλλά δε θυμάμαι αν είναι στοιχείο του Android 14 ή το προσθέσανε μονο στο fold 5.

 

Screenshot_20231030_213954_Settings.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, dimitris1090t said:

 

Screenshot_20231030_213954_Settings.jpg

Εμενα το σύστημα στο fold 5 είναι 60 γιγα ,και το εχω μια βδομάδα το κινητό.. βέβαια το εχω γεμίσει εφαρμογες. Για να δούμε οταν έρθει η 6 αν όντως κατέβει πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, oldnew είπε

Εμενα το σύστημα στο fold 5 είναι 60 γιγα ,και το εχω μια βδομάδα το κινητό.. βέβαια το εχω γεμίσει εφαρμογες. Για να δούμε οταν έρθει η 6 αν όντως κατέβει πολυ.

60 γιγα υπερβολικά πολλα πιστεύω.  Απο απορία και μόνο οταν πάρεις την ενημέρωση πες μας πόσο πήγε το σύστημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, EvilEyes είπε

Σε s23 ultra αντιμετωπίζει άλλος πρόβλημα με το goodlock; δε μου ανοίγουν τα modules μετά την εγκατάσταση. 

Δεν έχω πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, dimitris1090t said:

60 γιγα υπερβολικά πολλα πιστεύω.  Απο απορία και μόνο οταν πάρεις την ενημέρωση πες μας πόσο πήγε το σύστημα. 

Ισως επειδη εχω 512 μοντέλο, και εχω καμια 150ρια gb roms μαζι με  videosnaps τοης κλπ απο arcade, playstation 2 κλπ. Πιθανόν να επηρεάζει και το φάκελο Systems 

3 hours ago, EvilEyes said:

Σε s23 ultra αντιμετωπίζει άλλος πρόβλημα με το goodlock; δε μου ανοίγουν τα modules μετά την εγκατάσταση. 

Διαβάζα για το s23 ultra στο myphone.gr και έχουν και αλλοι πρόβλημα με το goodlock, απλα οχι όλοι σε ολα τα plugin του goodlock. Κάποια ομως έχουν θέμα, χρειάζεται να βγει update. Κοίτα εκεί για περισσότερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω αλλάξει csc σε THL και δεν έχει έρθει τίποτα ακόμη.. Περίεργο συνήθως ήταν πιο γρήγορα τα updates από τα ευρωπαϊκά ....

 

 

 

Τελικά το έδωσαν τώρα....

Επεξ/σία από redcom7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...