Προς το περιεχόμενο

Η Samsung επιβεβαιώνει την πρώτη λίστα με τα Galaxy smartphones που θα λάβουν το One UI 6


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, Tlykog είπε

Σα δε ντρεπόμαστε λέω εγώ...

Να έχεις δώσει πχ 1200€ να πάρεις S22 Ultra και να έχεις την ΠΑΡΑΛΟΓΗ απαίτηση να μη θεωρεί ότι κατούρησες στο πηγάδι μετά από 1 χρόνο. Παλιά ελεγε ότι "δεν το υποστηρίζει το hardware και έβαζε την νέα έκδοση σε καινούρια μοντέλα της με χειρότερα specs...

Τα πράγματα διορθώθηκαν από τότε ΑΚΡΙΒΩΣ γιατί βγήκαν πολλοί καταναλωτές και την έκραξαν και δεν είπαν αυτό που λες εσύ τώρα...

Αν δε σου ανήκει η Samsung, τότε σαν καταναλωτής, έχεις άδικο.

Αυτοί που έδωσαν χρήματα για να πάρουν το s22 ultra θα έχουν τέσσερα os updates και 5 χρόνια security patch το πρόβλημα που είναι?

Ότι δεν θα τα πάρουν άμεσα?

Ότι συσκευή τους ξαφνικά δεν θα είναι καλή και θα γίνει μόλις πάρουν το update?

Οι λόγοι σου είναι καθαρά ψυχολογικοι και τίποτα άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dhm21911 είπε

@Tlykog δεν πιστεύω ότι υπάρχουν πολλοί που θα πάρουν το επόμενο μοντέλο για να πάρουν την ενημέρωση 20 30 μέρες πιο νωρίς. Για άλλους λόγους τα αγοράζουν. 

Δεν είναι αυτό το θέμα φίλε μου. Είναι ότι σε κάνουν να νοιώθεις ότι "έχεις το παλιό"... Ενώ μιλάμε για κορυφαίο και πολύ δυνατό hardware, που κόστισε και ένα σκασμό χρήματα και έχει περάσει μόλις 1 έτος από τότε... Αν και κάποιος μπορεί να το πήρε και αργότερα από τη κυκλοφορία του, οπότε μπορει να μιλάμε και για μήνες...

56 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Αυτοί που έδωσαν χρήματα για να πάρουν το s22 ultra θα έχουν τέσσερα os updates και 5 χρόνια security patch το πρόβλημα που είναι?

Ότι δεν θα τα πάρουν άμεσα?

Ότι συσκευή τους ξαφνικά δεν θα είναι καλή και θα γίνει μόλις πάρουν το update?

Οι λόγοι σου είναι καθαρά ψυχολογικοι και τίποτα άλλο...

Οι λέξεις security patch (που περιλαμβάνονται και στις ενημερώσεις) και άμεσα πρέπει να είναι στην ίδια φράση σε κατάφατικό ύφος.

Η ασφάλεια είναι πρώτη προτεραιότητα στα κινητά. Ειδικά σε αυτά που κάνουν τόσα χρήματα.

Οι λογοι μου είναι πρακτικοί και ψυχολογικοί. Κάτι που μετράει. Σαν καταναλωτής πληρώνω και θέλω να έχω. Είμαι παράλογος;

Δεν νομίζω.

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Δεν είναι αυτό το θέμα φίλε μου. Είναι ότι σε κάνουν να νοιώθεις ότι "έχεις το παλιό"... Ενώ μιλάμε για κορυφαίο και πολύ δυνατό hardware, που κόστισε και ένα σκασμό χρήματα και έχει περάσει μόλις 1 έτος από τότε...

Οι λέξεις security patch (που περιλαμβάνονται και στις ενημερώσεις) και άμεσα πρέπει να είναι στην ίδια φράση σε κατάφατικό ύφος.

Η ασφάλεια είναι πρώτη προτεραιότητα στα κινητά. Ειδικά σε αυτά που κάνουν τόσα χρήματα.

Οι λογοι μου είναι πρακτικοί και ψυχολογικοί. Κάτι που μετράει. Σαν καταναλωτής πληρώνω και θέλω να έχω. Είμαι παράλογος;

Δεν νομίζω.

Το  s22 ultra παίρνει μηνιαίες ενημερώσεις ασφαλείας κανονικά από ότι ξέρω... Δεν νομίζω ποτέ να έχει αδικηθεί στον τομέα αυτόν.

Οπότε πρόβλημά σου είναι στα os updates που νομίζω ήμουν αρκετά κατανοητός σε αυτά που έγραψα επάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kostasfalcon είπε

Το  s22 ultra παίρνει μηνιαίες ενημερώσεις ασφαλείας κανονικά από ότι ξέρω... Δεν νομίζω ποτέ να έχει αδικηθεί στον τομέα αυτόν.

Οπότε πρόβλημά σου είναι στα os updates που νομίζω ήμουν αρκετά κατανοητός σε αυτά που έγραψα επάνω...

Και εγώ ήμουν, αλλά γράφεις άλλα...

To καινούριο λειτουργικό κουβαλάει και επιπλέον επιλογές ασφαλείας και privacy. Δεν φτάνουν μόνο τα security updates, είναι το minimum.

Δεν είναι ψυχολογικό, είναι ξεκάθαρο:

Πληρώνω και θέλω να έχω. Σαν καταναλωτής είμαι αυστηρός, αλλά απαιτώ και πληρώνω. Είμαι υπερβολικός; Είμαι παράλογος;

Αγοράζω κινητά πάνω από 800€ ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ. Να μην απαιτώ; Γιατί να συμβιβαστώ με κάτι μέτριο όταν πληρώνω premium. 

Δε μιλάω για android vfm 200-250€. Εκεί κάνω παραχωρήσεις. Λογικό.

Επεξ/σία από Tlykog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Το s21 fe είναι εκτός? 

Σύμφωνα με αυτό:

https://www.sammobile.com/news/android-14-one-ui-6-0-update-list-eligible-galaxy-devices/

είναι μέσα...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Επειδή έλεγε σχετο s21  το άρθρο εδώ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Tlykog είπε

Και εγώ ήμουν, αλλά γράφεις άλλα...

To καινούριο λειτουργικό κουβαλάει και επιπλέον επιλογές ασφαλείας και privacy. Δεν φτάνουν μόνο τα security updates, είναι το minimum.

Δεν είναι ψυχολογικό, είναι ξεκάθαρο:

Πληρώνω και θέλω να έχω. Σαν καταναλωτής είμαι αυστηρός, αλλά απαιτώ και πληρώνω. Είμαι υπερβολικός; Είμαι παράλογος;

Αγοράζω κινητά πάνω από 800€ ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ. Να μην απαιτώ; Γιατί να συμβιβαστώ με κάτι μέτριο όταν πληρώνω premium. 

Δε μιλάω για android vfm 200-250€. Εκεί κάνω παραχωρήσεις. Λογικό.

Τότε μήλο με ότι  θετικό και αρνητικο... Αφού το θέλεις όπως το θέλεις!

Τα pixel τα θεωρώ beta phones κατά καιρούς είχαν τραγικά update χωρίς bootloaders και με boot loops.

Επεξ/σία από kostasfalcon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, AtiX είπε

Στο ότι ποτέ η Samsung δεν έχει δώσει ταυτόχρονα σε όλα τα μοντέλα μιας σειράς της, update…

πάντως εδώ θα ήμαστε για να δούμε αν είναι ώρες, βδομάδες ή μήνες…

Μα το έδωσε ταυτόχρονα σε όλη την σειρά S23...

Μπες σε γειτονικό φόρουμ και θα το δεις

14 ώρες πριν, Tlykog είπε

Πληρώνω και θέλω να έχω. Σαν καταναλωτής είμαι αυστηρός, αλλά απαιτώ και πληρώνω. Είμαι υπερβολικός; Είμαι παράλογος;

Πληρώνεις και θα πάρεις αυτό που σου υποσχέθηκε.

Εκτός και αν στους όρους αγοράς είχε αναφορά ότι θα προσφέρει την αναβάθμιση την ίδια στιγμή με το νεότερο μοντέλο (και οχι μερικές ημέρες μετά) για να μην νιώθεις μειονεκτικά, οπότε έχεις δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, andreas1gr είπε

Μα το έδωσε ταυτόχρονα σε όλη την σειρά S23...

Μπες σε γειτονικό φόρουμ και θα το δεις

Πληρώνεις και θα πάρεις αυτό που σου υποσχέθηκε.

Εκτός και αν στους όρους αγοράς είχε αναφορά ότι θα προσφέρει την αναβάθμιση την ίδια στιγμή με το νεότερο μοντέλο (και οχι μερικές ημέρες μετά) για να μην νιώθεις μειονεκτικά, οπότε έχεις δίκιο.

Δεν υποσχέθηκε για να μην το κάνει. Θα την κράζω, σαν καταναλωτής, μέχρι να σκεφτεί σωστά και να το κάνει. Αν σκεφτείς και εσυ σαν καταναλωτής αυτό πρέπει να κανείς.

Την Apple την έχει αντιγράψει όπου τη βόλευε, πχ αφαίρεση φορτιστή από τη συσκευασία. Ας την αντιγράψει και εδώ. Τα ίδια χρήματα ζητάνε πλέον.

Επεξ/σία από Tlykog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

Τότε μήλο με ότι  θετικό και αρνητικο... Αφού το θέλεις όπως το θέλεις!

Τα pixel τα θεωρώ beta phones κατά καιρούς είχαν τραγικά update χωρίς bootloaders και με boot loops.

Συμφωνώ, αλλά θέλω να έχω επιλογές. Όχι μόνο μια εταιρεία. Και η Samsung μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...