Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Windows 11 2023 Update με ελάχιστες αλλαγές


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

17 λεπτά πριν, fmarkos είπε

Το πέρασα εγώ χτες το βράδυ, όχι μέσω update αλλά μέσα από το site της ms. Δεν είδα κάτι το εντυπωσιακό εκ πρώτης όψεως. Μόνο μου πήγε το  start time από το 1sec στα 2. 

 

Μέσω windows update δεν μπορείς δηλαδη?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 λεπτό πριν, Paragontas-x είπε

Μέσω windows update δεν μπορείς δηλαδη?

Χτες δεν μου το έβγαζε, θα τσεκάρω με το λάπροπ να δω πότε θα μου την βγάλει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
21 minutes ago, fmarkos said:

Δεν είδα κάτι το εντυπωσιακό εκ πρώτης όψεως.

Λογικό, τα περισσότερα αν όχι όλα τα νέα features μπήκαν τέλη Σεπτεμβρίου κι αρχές Οκτωβρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Thresh είπε

Λογικό, τα περισσότερα αν όχι όλα τα νέα features μπήκαν τέλη Σεπτεμβρίου κι αρχές Οκτωβρίου.

Το μόνο που σίγουρα δεν μπήκε, είναι η υποστήριξη ρε αρχεία RAR.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Κάποια θέματα όμως δεν μας επιτρέπει να τα αλλάξουμε η κυρία ms.

Ένα από αυτά που για έμενα είναι και το βασικότερο όλων να σταματήσουμε των έλεγχο ενημερώσεων για πάντα και όχι μόνο για μερικές μέρες που μας δίνει την επιλογή η κυρία ms.

Και απ' ότι έχω ψάξει στο ίντερνετ δεν υπάρχει κανένας τρόπος να απενεργοποιήσεις μόνιμα τον έλεγχο ενημερώσεων των windows11.

Γιατί και αυτοί οι λίγοι που υπάρχουν δεν είναι για πάντα.

Είσαι σε λογισμικό άλλου.

18 ώρες πριν, kinitos είπε

περιεργος παντα μιλαμε με λογικη σπιτι μου δουλευει το pc αρα ας κανει αναβαθμιση οποτε θελει.η γενικα ας κανει .

μου εχει τυχει και στα 10 και τωρα στα 11 να κανει αναβαθμιση και να περιμενω αν και ποτε θα ανοιξει και να πρεπει να κανω δουλεια και σιγουρα δεν ειμαι ο μονος .

οπως μου εβαλε τα 11 την δευτερη φορα χωρις να με ρωτησει και χωρις εμφανη σημειο επαναφορας οπως στις αρχες επρεπε να ψαχνω,

τωρα για αυτους που και καλα τα update ειναι για να μας σωσει ας βαλει υποχρεωτικα μονο και αμεσα κιολας τα update για τις τρυπες και ας αφησει τα υποιπα κατα την επιλογη του χρηστη .

αλλα οχι ....

α και μια ερωτηση γιατι οταν βαζεις τα παραθυρα πρωτη φορα σε ρωταει αν θες να παιρνει στοιχεια να κανει 1-2-3 πραγματα τα φτιαχνεις κανει αναβαθμιση και ξανα τα ιδια απο την αρχη και να θες και 5-10 λεπτα να κανεις τσεκ τσεκ τσεκ ελεος.

κατα τα λοιπα μπραβο στη microsoft που μας τα φτιαχνει ολα καλα και περιμενω τα 12 να δω τι θα λενε

Είσαι σε λογισμικό άλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτός ο άλλος όπως λες όμως ζητάει τα λεφτά μας για να αγοράσουμε το λογισμικό του χωρίς να μας προσφέρει τις ποιο αναγκαίες επιλογές(Κάτι που σε παλιότερες εκδόσεις windows η ίδια η ms το έκανε)

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Paragontas-x said:

  Μέσω windows update δεν μπορείς δηλαδη?

Εμένα σε 2 baremetal pc δεν το έβγαλε και το πέρασα inplace με το νέο .iso από την σελίδα τους.
Παραδόξως ότι είχα σε VM, ακόμα και στο ίδιο δίκτυο το βγάλανε μέσω windoze update.
Τώρα πως και γιατί δεν έκατσα να το ψάξω αλλά αν δεν το βγάζει μέσω windoze update, πας με το .iso και τελειώνεις αν το βιάζεσαι ή περιμένεις.
Μόνο στο macbook air m1 στο parallel vm δεν το έχει βγάλει ακόμα μέσω update και για arm64 δεν δίνει η ms .iso και η parallels είναι τα ζώα μου αργά στα .iso updates

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Αυτός ο άλλος όπως λες όμως ζητάει τα λεφτά μας για να αγοράσουμε το λογισμικό του χωρίς να μας προσφέρει τις ποιο αναγκαίες επιλογές(Κάτι που σε παλιότερες εκδόσεις windows η ίδια η ms το έκανε)

Ποια αναγκαία επιλογή είχε για τα updates που δεν έχεις τώρα επίσημα;

49 λεπτά πριν, kinitos είπε

Τι ακριβώς λες?

αν δε σου κάνει το λειτουργικό για κάποιο λόγο ας πας σε άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, hellghan είπε

Ποια αναγκαία επιλογή είχε για τα updates που δεν έχεις τώρα επίσημα;

αν δε σου κάνει το λειτουργικό για κάποιο λόγο ας πας σε άλλο.

Δες ποιο πάνω τι γράφω ότι δεν έχουν πλέον τα win11 ενώ οι παλιότερες εκδόσεις windows είχαν.

Δυστυχώς ή ευτυχώς είναι κάτι σαν μονοπώλιο στα pc τα windows.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Δες ποιο πάνω τι γράφω ότι δεν έχουν πλέον τα win11 ενώ οι παλιότερες εκδόσεις windows είχαν.

Δυστυχώς ή ευτυχώς είναι κάτι σαν μονοπώλιο στα pc τα windows.

Επίσημα δε βλέπω κάποιο disable. Απλά πειράζεις πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, hellghan said:

Ποια αναγκαία επιλογή είχε για τα updates που δεν έχεις τώρα επίσημα;

αν δε σου κάνει το λειτουργικό για κάποιο λόγο ας πας σε άλλο.

επειδη αρκετοι απαντανε με το λαθος τροπο

1.σκεψου  οτι μπορει λογο δουλειας να πρεπει να εχω τα τελευταια windows 

2.σκεψου οτι μπορει να θελω να βαλω τα τελευταια για να δω αν μου κανουν την δουλεια που λενε αρα εδω κολλαει αυτο που λες 

3.μπορει να πρεπει να αναβαθμισω επειδη γουσταρει η microsoft θελω xp η 95 η 3.1 και δεν με αφηνει και παει λεγοντας

δεν συνεχιζω αλλους λογους

αν δεν τα ειχα βαλει και τα εκραζα θα ειχες δικιο να πεις κατι απο την στιγμη που τα εχω και σε λαπτοπ και σε σταθερο και εχω αποψει οτι ειναι ηλιθια η λογικη τους και η microsoft με υποχρεωνει γιατι σταματαει τα προηγουμενα η βαζει αλλους να το κανουν βλεπε steam σταματαει στα 7αρια τοτε δεν μπορεις να λες αυτην την ατακα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, kinitos είπε

επειδη αρκετοι απαντανε με το λαθος τροπο

1.σκεψου  οτι μπορει λογο δουλειας να πρεπει να εχω τα τελευταια windows 

2.σκεψου οτι μπορει να θελω να βαλω τα τελευταια για να δω αν μου κανουν την δουλεια που λενε αρα εδω κολλαει αυτο που λες 

3.μπορει να πρεπει να αναβαθμισω επειδη γουσταρει η microsoft θελω xp η 95 η 3.1 και δεν με αφηνει και παει λεγοντας

δεν συνεχιζω αλλους λογους

αν δεν τα ειχα βαλει και τα εκραζα θα ειχες δικιο να πεις κατι απο την στιγμη που τα εχω και σε λαπτοπ και σε σταθερο και εχω αποψει οτι ειναι ηλιθια η λογικη τους και η microsoft με υποχρεωνει γιατι σταματαει τα προηγουμενα η βαζει αλλους να το κανουν βλεπε steam σταματαει στα 7αρια τοτε δεν μπορεις να λες αυτην την ατακα

July 29, 2015 windows 10

October 22, 2009 windows 7.

 

Πες μου πόσα χρόνια θες να υποστηρίζουν τα παλιά λειτουργικά γιατί έτσι το θες εσύ και σε βολεύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 minutes ago, hellghan said:

July 29, 2015 windows 10

October 22, 2009 windows 7.

 

Πες μου πόσα χρόνια θες να υποστηρίζουν τα παλιά λειτουργικά γιατί έτσι το θες εσύ και σε βολεύει

Δεν ξέρω αν αξίζει να απαντήσω.

Απο το να μην γίνει αυτόματη ενημέρωση σε αυτό που λες σε έναν που έχει πάντα το τελευταίο λειτουργικό και πολλές φορές πριν την επίσημη δηλαδή από μπετά....πως έβγαλες αυτό το συμπέρασμα?

Αλλά οκ ναι θέλω να μην με κάνει να σταματήσω να τα δουλεύω. Δεν είπα να συνεχίσει να υποστηρίζει. Εγώ θέλω  ένα παλιό πισι που το έχω να βλέπω η να ακούω μουσική στο σαλόνι να είναι με ένα παλιότερο λειτουργικό που δουλευει χωρίς καμια αλλαγή να .ην ξαφνικά δεν παίζει τίποτα.

Τελος αστο θα βγούμε οφ τόπικ

 

Έχεις δικιο

Επεξ/σία από kinitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, hellghan είπε

July 29, 2015 windows 10

Κοιτά τα 11 μπορούσαν άνετα να συνεχίσουν σαν μια αναβάθμιση των 10, η διαφοροποίηση ουσιαστικά από τα 11 είναι ότι τρέχουν μόνο σε 64bit συστήματα και το TPM. Εξ άλλου το αρχικό πλάνο της MS ήταν να μείνουν τα 10 για πάντα και να παίρνουν αναβαθμίσεις, πράγμα που τελικά άλλαξε με τα 11. Σίγουρα είναι ένας τρόπος για να ξεσκαρτάρει παλιό hardware αλλά επί της ουσίας πρόκειται για τα ίδια windows. Εξ άλλου όσοι ξέρουν και έχουν περάσει 11 σε παλιό hardware θα έχουν διαπιστώσει πως λειτουργούν μια χαρά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...