Προς το περιεχόμενο

Το YouTube επεκτείνει σε παγκόσμιο επίπεδο την απαγόρευση χρήσης ad blockers για την υπηρεσία του


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, M_i_k_e_ είπε

Να είχε μια τίμια τιμή το premium, με ενδιαφέροντα features, να πω ναι.

Αυτό ακριβώς. Εγώ ομολογώ ότι έχω σκεφτεί αρκετές φορές στο παρελθόν να κάνω συνδρομή στο Premium, αλλά με έχουν αποτρέψει τα εξής:

1) Η τιμή είναι υπερβολικά υψηλή, κι ας περιέχει YT Music μέσα. Εγώ έχω Apple Music, αυτό προτιμώ, αυτό με βολεύει. Γιατί να μη δίνει λοιπόν το YT μια επιλογή που να περιέχει μόνο το κόψιμο των διαφημίσεων, με πολύ -πολύ όμως- χαμηλότερη τιμή;

2) Αν υποθέσουμε ότι κάποιος θέλει να κάνει οικογενειακή συνδρομή ΥΤ Premium, καθίσταται εντελώς άχρηστο αν έχεις παιδιά κάτω των 13, γιατί δεν μπορείς να τα προσθέσεις στην "οικογένεια". Με αποτέλεσμα να μπαίνουν να βλέπουν με το δικό σου λογαριασμό (αν θέλουν να γλιτώσουν τις διαφημίσεις) και να σου καταστρέφουν το ιστορικό, τις λίστες, τα suggestions κ.λπ. Ευχαριστώ, δεν θα πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 157
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, aypnia είπε

Ωραία  αντεπιχειρήματα έχετε. Θα μας πείτε πως είστε προϊόν εσείς; Ή μήπως βγάζουν τα σπασμένα από εσάς από τους Παντελήδες που λέτε, τα γνωστά κορόιδα; Και τους τι λέτε από πάνω; Λίγο ντροπή, τσίπα πως το λένε 🤣

Αν θες να πληρώνεις και συνδρομή και στο insomnia, τι σοι τζαμπατζης είσαι να μπαίνεις εδώ και να γράφεις τις παρόλες σου 

spacer.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Zulualert είπε

Αν θες να πληρώνεις και συνδρομή και στο insomnia, τι σοι τζαμπατζης είσαι να μπαίνεις εδώ και να γράφεις τις παρόλες σου 

spacer.png

Ποιος σου είπε εσένα ότι έχω adblock στο Insomnia; Εννοείται πως πληρώνω με τον τρόπο που έχει ορίσει το site να πληρώνω. Εσύ κι εδώ adblock έχεις; Θα σε καρφώσω στους διαχειριστάς, να δεις που θα πάει ο λογαριασμός σου.

7 λεπτά πριν, Dead-Poet είπε

Η τιμή είναι υπερβολικά υψηλή, κι ας περιέχει YT Music μέσα. Εγώ έχω Apple Music, αυτό προτιμώ, αυτό με βολεύει. Γιατί να μη δίνει λοιπόν το YT μια επιλογή που να περιέχει μόνο το κόψιμο των διαφημίσεων, με πολύ -πολύ όμως- χαμηλότερη τιμή;

Είχε το Premium lite φίλε, στα 6 δολάρια ήταν νομίζω. Αλλά πήγε άπατο και το σταμάτησαν.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, aypnia είπε

Ωραία  αντεπιχειρήματα έχετε. Θα μας πείτε πως είστε προϊόν εσείς; Ή μήπως βγάζουν τα σπασμένα από εσάς από τους Παντελήδες που λέτε, τα γνωστά κορόιδα; Και τους τη λέτε από πάνω; Λίγο ντροπή, τσίπα πως το λένε 🤣

δεν θα κάθομαι να εξηγώ τα αυτονόητα στους κυρ Παντελήδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dtk-386 είπε

δεν θα κάθομαι να εξηγώ τα αυτονόητα στους κυρ Παντελήδες.

Μα γιατί; Διαφωτίστε μας εσείς οι Παναήδες κι εμάς τους Παντελήδες.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, aypnia είπε

Είχε το Premium lite φίλε, στα 6 δολάρια ήταν νομίζω. Αλλά πήγε άπατο και το σταμάτησαν.

Αν δεν κάνω λάθος, στην Ελλάδα δεν ήρθε ποτέ αυτό. Και πάλι βέβαια, 6 ευρώ μόνο για αφαίρεση διαφημίσεων είναι πολλά. Γι' αυτό πήγε άπατο. Εν πάση περιπτώσει όμως, έστω κι έτσι, πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που θα θελήσουν να τα δώσουν. Τι νόημα έχει να το αφαιρέσεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dead-Poet είπε

Αν δεν κάνω λάθος, στην Ελλάδα δεν ήρθε ποτέ αυτό. Και πάλι βέβαια, 6 ευρώ μόνο για αφαίρεση διαφημίσεων είναι πολλά. Γι' αυτό πήγε άπατο. Εν πάση περιπτώσει όμως, έστω κι έτσι, πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που θα θελήσουν να τα δώσουν. Τι νόημα έχει να το αφαιρέσεις;

Όντως ήταν πολλά για μόνο τις διαφημίσεις τα 6 δολάρια. Και ναι δεν το είχαν βγάλει Ελλάδα, βασικά είμαστε από τις χώρες που μας έχει χεσμένους η Google, φέρνει κάτι εδώ όταν πάει για παγκόσμια κυκλοφορία και μόνο τότε. Τώρα γιατί το σταμάτησαν... ο Θεός κι η ψυχή τους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Tablet είπε

ουτε 1€ φιλε μου με τον τσμπυκα. Ουτε μισο δεν τους δινω

Και όλη αυτή η υποδομή για τη μετάδοση των βίντεο κλπ πως θα πληρωθεί δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, aypnia είπε

Μα γιατί; Διαφωτίστε μας εσείς οι Παναήδες κι εμάς τους Παντελήδες.

 

σου έβαλα το timestamp από το 09:40 και μετα.

γιατί βαριέμαι να σου γράφω όπως σου είπα τα αυτονόητα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Keepstreams portable. Κατεβάζεις απο Youtube, και οχι μονο, χωρις διαφημισεις και τα βλέπεις με ησυχια στο PC

Επεξ/σία από vorlon68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

 

σου έβαλα το timestamp από το 09:40 και μετα.

γιατί βαριέμαι να σου γράφω όπως σου είπα τα αυτονόητα.

Ποιος είναι αυτός ο κυριούλης με τα γυαλιά; Ξέρει από οικονομικά, διοίκηση επιχειρήσεων;

Ο κυριούλης γιατί βάζει διαφημίσεις σαν καρφιτσωμένα σχόλια; Για να βγάλει λεφτά; Δάσκαλε που δίδασκες και νόμο δεν εκράτεις....

Το YouTube θέλει να καταστραφεί, να χάσει κόσμο κλπ, δικαίωμα του δεν είναι; Εσάς και τον κυριούλη τι σας κόφτει αν καταστραφεί, μέτοχοί του είστε;

Μακάρι να ισχύουν αυτά που λέει και να καταστραφεί τώρα που κυνηγάνε τους adblockers, να φύγουν όλοι λέμε. Καλύτερα, να γλυτώσουμε από δαύτο.

Δεν σας θέλει, πόσο πιο ξεκάθαρο να το κάνει; Ολόκληρα  banners έβαλε και σας λέει να φύγετε.

Επεξ/σία από aypnia
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, aypnia said:

Ωραία  αντεπιχειρήματα έχετε. Θα μας πείτε πως είστε προϊόν εσείς; Ή μήπως βγάζουν τα σπασμένα από εσάς από τους Παντελήδες που λέτε, τα γνωστά κορόιδα; Και τους τη λέτε από πάνω; Λίγο ντροπή, τσίπα πως το λένε 🤣

Βασικά φαίνεται από αυτά που είπες ότι δεν έχεις ιδέα πως δουλεύουν οι μεγάλες tech companies και με ποιους τρόπους κάνουν monetization. Οπότε ήταν on point το σχόλιο παραπάνω. Τώρα το να κάτσει κάποιος να σου κάνει μαθήματα, από το υφάκι σου και μόνο δεν θα το πρότεινα. Τζάμπα χρόνο θα έχανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Βασικά φαίνεται από αυτά που είπες ότι δεν έχεις ιδέα πως δουλεύουν οι μεγάλες tech companies και με ποιους τρόπους κάνουν monetization. Οπότε ήταν on point το σχόλιο παραπάνω. Τώρα το να κάτσει κάποιος να σου κάνει μαθήματα, από το υφάκι σου και μόνο δεν θα το πρότεινα. Τζάμπα χρόνο θα έχανε.

Το υφάκι μου είναι αντίστοιχο με το υφάκι του και τον απαξιωτικό τρόπο που άρχισε να γράφει σε όσους έχουν αντίθετη άποψη από τη δική του αποκαλώντας τους με σχόλια τύπου Παντελήδες. Αν δεν είχε αυτό το υφάκι, ούτε που θα ασχολούμουν μαζί του.

Η ουσία είναι μια φίλε. Όποιος θέλει πληρώνει, όποιος δεν θέλει να πληρώσει ή δεν έχει να πληρώνει τρώει στη μάπα διαφημίσεις. Όποιος δεν θέλει τίποτα από τα παραπάνω έχει adblock. Μέχρι τώρα ήταν παιχνιδάκι η διαδικασία. Από εδώ και πέρα δεν θα είναι όσο εύκολο ήταν πριν.

Το αν έχουν κι άλλους τρόπους για monetization, ναι τους έχουν. Αλλά.. πιστεύουν πια ότι δεν τους συμφέρει. Κοινώς πιστεύουν ότι χαλάνε πιο πολλά από όσα βγάζουν από αυτούς. Ή ότι παραέγινε της μόδας το adblocking και θα είναι πρόβλημα με την ακόμη περαιτέρω αύξηση του για τα μελλοντικά τους έσοδα. Και θέλουν να βάλουν ένα στοπ. Αυτός πιστεύω ότι είναι ο πραγματικός λόγος. Γιατί φροντίζαμε όλοι να πάμε και να βάλουμε adblock μέχρι και στο τρίτο μας ξάδερφο γιατί έτσι. Είναι δικαίωμα τους αυτό, αν δεν μας αρέσει να πάμε στο TikTok.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, dhm21911 είπε

Νομιζα ειναι 5 συνολο μαζι με τον ''δημιουργο'' . Το χεις κανει στη πραξη οτι δουλευει απο 5 διαφορετικα σπιτια?

Σπασμενο και το spotify και σε αυτους ουτε ευρω.

το spotify με ποιο τροπο το εχεις σπασμενο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...