Προς το περιεχόμενο

Το Copilot έρχεται και στα Windows 10 σύμφωνα με φήμες


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, panathatube είπε

Πάντως ο Edge είναι ανώτερος και ελαφρύτερος του Chrome είναι από τους καλύτερους browsers και λόγω Microsoft λειτουργεί άψογα με τα Windows. Όσον αφορά την ΤΝ είμαι περίεργος και εγώ για την υλοποίηση...

Όλοι είναι ελαφρύτεροι από τον chrome. Αυτό δεν τον εμπόδισε να επιτύχει όμως. 
Οταν πας να ξεφύγεις λόγο από τη Google δεν πας MS, κατά τη γνώμη μου πάντα. Θες κάτι εναλλακτικό. Εκεί υπάρχουν άλλες επιλογές πχ Firefox, Opera, Brave κ.α. Στη δίκη μου λογική ο Edge δεν έχει θέση στην αγορά. Προσπαθεί να κάνει ακριβώς ότι και ο Chrome, αλλά συνολικά χειρότερα. Προσπαθεί να συγχρονίσει τα πάντα στο λογαριασμό MS, όταν σχεδόν οι πάντες έχουν Google. Ο Safari πχ προσπαθεί να σε πάει προς το privacy.

Για το καλύτερος και ανώτερος θα σου πω ότι δεν πιστεύω ότι είναι έτσι. Ο edge είναι ελαφρύτερος σε RAM, αλλά δίνει μια χαρά αναφορά στη MS για την κάθε σου κίνηση και σε συνδυασμό με τα Windows σου φτιάχνει πλήρες προφίλ χρήσης στη MS. Όχι, ευχαριστώ. Δεν τον βλέπω καλύτερο. Ίδιο χαλί με τον Chrome είναι….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι MS. Μην μας το κάνεις αυτό σε εμάς τους πιστούς ακόλουθους που υποστηρίξαμε τα windows 11 σαν να ήμασταν μεγαλομέτοχοι. 😭😭😭😭

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tlykog είπε

Όλοι είναι ελαφρύτεροι από τον chrome. Αυτό δεν τον εμπόδισε να επιτύχει όμως. 
Οταν πας να ξεφύγεις λόγο από τη Google δεν πας MS, κατά τη γνώμη μου πάντα. Θες κάτι εναλλακτικό. Εκεί υπάρχουν άλλες επιλογές πχ Firefox, Opera, Brave κ.α. Στη δίκη μου λογική ο Edge δεν έχει θέση στην αγορά. Προσπαθεί να κάνει ακριβώς ότι και ο Chrome, αλλά συνολικά χειρότερα. Προσπαθεί να συγχρονίσει τα πάντα στο λογαριασμό MS, όταν σχεδόν οι πάντες έχουν Google. Ο Safari πχ προσπαθεί να σε πάει προς το privacy.

Για το καλύτερος και ανώτερος θα σου πω ότι δεν πιστεύω ότι είναι έτσι. Ο edge είναι ελαφρύτερος σε RAM, αλλά δίνει μια χαρά αναφορά στη MS για την κάθε σου κίνηση και σε συνδυασμό με τα Windows σου φτιάχνει πλήρες προφίλ χρήσης στη MS. Όχι, ευχαριστώ. Δεν τον βλέπω καλύτερο. Ίδιο χαλί με τον Chrome είναι….

Σε καμία περίπτωση δεν προσπαθεί να κάνει ό,τι ο chrome αλλά χειρότερα, κατά τη γνώμη μου καλύτερα. Ειδικά brave μακριά και Firefox χωρίς chromium δε θεωρώ ότι είναι ό,τι καλύτερο πλέον το πλεονέκτημά του είναι και μειονέκτημα. Από πλευράς δεδομένων με τόσους λογαριασμούς social είμαστε σαν την ιερόδουλη που μιλά για παρθενιά. Ο καθένας με τις προτιμήσεις του βέβαια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, panathatube είπε

Σε καμία περίπτωση δεν προσπαθεί να κάνει ό,τι ο chrome αλλά χειρότερα, κατά τη γνώμη μου καλύτερα. Ειδικά brave μακριά και Firefox χωρίς chromium δε θεωρώ ότι είναι ό,τι καλύτερο πλέον το πλεονέκτημά του είναι και μειονέκτημα. Από πλευράς δεδομένων με τόσους λογαριασμούς social είμαστε σαν την ιερόδουλη που μιλά για παρθενιά. Ο καθένας με τις προτιμήσεις του βέβαια. 

Αν έχεις τόσους λογαριασμούς social και δε σε νοιάζει, τότε πας σε Chrome. Βάζεις και το λογαρισμό Google και έχεις συγχρονισμένα τα πάντα μεταξύ των συσκευών σου.

Οι Brave και Firefox είναι εναλλακτικοί. Παρέχουν καλύτερη ασφάλεια (κυρίως privacy...) από Edge και Chrome, αλλά χάνεις τα παραπάνω. O Edge είναι απλά κάποιος που θα ήθελε να είναι Chrome, αλλά ο υπόλοιπος κόσμος (εκτός της MS) διαφωνεί. Δεν το λεω εγώ, το ποσοστό του στην αγορά το λέει.

Αν ήθελα ένα browser να μαζεύει προσωπικά δεδομένα θα πήγαινα στον πιο δημοφιλή. Θα πήγαινα σε Chrome, όχι στο δευτερεύον υποκατάστατο.

Δεν κρίνω τις προτιμήσεις του καθενός. Κουβέντα κάνουμε. 

Προσωπικά χρησιμοποιώ Safari και στα Windows μηχανήματα τον Brave. Δεν έχω καθόλου social, εκτός από ένα επαγγελματικό για την επιχείρησή μου στο facebook. Δεν ξέρω καν τους κωδικούς και μπαίνω μία φορά τη βδομάδα και αν...

Επεξ/σία από Tlykog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Volga είπε

Λογικά "διαδικαστικά" είναι τα θέματα. Πρέπει να γίνουν τα απαραίτητα για να μην φευγουν τα δεδομένα εκτός. Πίστευω μέσα στο 24 να το έχουμε

Ήδη υπάρχει…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...