Προς το περιεχόμενο

Υποχώρηση της Apple, η οποία θα προσθέσει υποστήριξη RCS μηνυμάτων στο iPhone το 2024


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Μην σε δω να κλέβεσαι ξανα για αποφάσεις που δεν συμφωνείς όμως… ;)

Το θέμα δεν είναι να συμφωνούμε ο καθένας η να μας αρέσει αλλά να πάει μπροστά ο κόσμος, η έρευνα και η τεχνολογία. Κάποιος φορές δεν θα μας αρέσει προσωπικά, αλλά...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσο η aapl εναρμονίζεται σε πρότυπα και νόμους, ο χρήστης θα βγαίνει κερδισμένος.

Ήδη μη κολλημένοι android users βλέπουν θετικά όλες αυτές τις αλλαγές. Επίσης στο ίδιο price tag ίσως τα iPhone να γίνονται ακόμα πιο δελεαστικά εφόσον αποκτούν χαρακτηριστικά που δεν είχαν και προσέφερε ο ανταγωνισμός. 

Άποψη χρήστη που χρησιμοποεί και τα 2 οικοσυστήματα για πολλούς λόγους. 

Επεξ/σία από Questioner
  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, billdanos είπε

Υπάρχουν και iPhone users όμως που απολαμβάνουν όσα τους προσφέρει η εταιρεία και γι αυτό επιλέγουν να της "ακουμπούν" τα χρήματά τους. Δεν επιθυμούν μεσάζοντες που κερδοφορούν από τα προσωπικά δεδομένα των χρηστών και θέλουν απλά συσκευές που να τους ικανοποιούν στις καθημερινές τους ανάγκες, ενώ ταυτόχρονα προσφέρουν ασφάλεια και εμπειρία χρήσης.

Η Ε.Ε. γίνεται καλή ή κακή ανάλογα με το πως "μας βολεύει" κάθε φορά. Θέλω να δω την "επανάσταση" όταν ανακοινωθούν και τα νέα μέτρα κατά της πειρατείας στην Ε.Ε... 😛 

 

Το sideloading προαιρετικο θα ειναι και το RCS δεν θα αντικαταστησει το iMessage. Για τον μεσο χρηστη iPhone δεν θα αλλαξει τιποτα, απλα θα εχει παραπανω επιλογες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
8 λεπτά πριν, papp0us είπε

Μιας και θες να μιλήσουμε σοβαρά, αν έχεις απόδειξη για πρόσβαση της Google σε κρυπτογραφημένα δεδομένα χρηστών, μέσω RCS είμαστε όλοι αυτιά.

To σημαντικό δεν είναι η υποχώρηση της Apple, αλλα η αποδοχή της οτι το RCS μπορεί να βελτιώσει την εμπειρία επικοινωνίας των χρηστών, κάτι το οποίο ήξερε, αλλα έκανε πως δεν έβλεπε για τους γνωστούς λόγους. 

Δικαιωμά της να το κάνει όσο μπορούσε. Τώρα δε μπορεί, πρέπει να συμβιβαστεί.

Δεν είχαν εμπειρία επικοινωνίας οι χρήστες της Apple τόσα χρόνια? 😛 Τι νόμιζες, πως στέλναμε ακόμη SMS λες και είχαμε Android? :)

Ευτυχώς δεν θα αλλάξει τίποτα για εμάς! Για τον "πόνο" των άλλων γίνονται όλα αυτά! 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 λεπτά πριν, cat1967 είπε

Πάει να κάνει κόλπο πάλι αλλά θα φάει κιαλλη σφαλιάρα όπως με το usb c και τα καλώδια. Κακομαθημένο μουλικο θυμίζει. 

 

1 λεπτό πριν, dhm21911 είπε

Νενικήκαμεν!!!

Του χρόνου iPhone 16 και οι 2 ε! :) Welcome to our family! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, billdanos είπε

 

Του χρόνου iPhone 16 και οι 2 ε! :) Welcome to our family! 

Καμία σχέση, έχω μετοχές στη Google. Δεν θα πω τον τρόπο που τις απέκτησα γιατί θα καταλάβεις ποιός είμαι.

Επεξ/σία από dhm21911
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, billdanos είπε

Δεν είχαν εμπειρία επικοινωνίας οι χρήστες της Apple τόσα χρόνια? 😛 Τι νόμιζες, πως στέλναμε ακόμη SMS λες και είχαμε Android? :)

Ευτυχώς δεν θα αλλάξει τίποτα για εμάς! Για τον "πόνο" των άλλων γίνονται όλα αυτά! 

Εντάξει, είσασταν καλύτεροι γιατι είχατε άιφον, δέχομαι την ήττα μου σε αυτόν τον αγώνα "ποιος έχει καλύτερο κινητό" 🤣 🤣  🤣 , Μιας και έχω ξεπεράσει τα 12 έτη κατά πολύ, δε μπαίνω σε τέτοιες κόντρες πλέον.

Περιμένω απλά τις αποδείξεις για της πρόσβαση της Google στα κρυπτογραφημένα δεδομένα RCS, ή απλά την παραδοχή, οτι το είπες για να το πείς.

Ποιοί είσαστε "Εσείς" και ποιοι είναι οι "άλλοι";

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Titos301 είπε

ένα ένα πέφτουν τα κάστρα

iPhone-κηδες πονάτε;

Εν τω μεταξύ υπάρχουμε "iPhone-κηδες" οπως λες και εσύ που τα θέλαμε αυτά. Και ευτυχώς αλλάζουμε ένα προς ένα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, papp0us είπε

Ποιοί είσαστε "Εσείς" και ποιοι είναι οι "άλλοι";

Εμείς είμαστε οι "iPhone-κηδες" που "πονάμε" και οι "άλλοι" αυτοί που "νίκησαν" 😎

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 λεπτό πριν, dhm21911 είπε

Καμία σχέση, έχω μετοχές στη Google. Δεν θα πω τον τρόπο που τις απέκτησα γιατί θα καταλάβεις ποιός είμαι.

Και 'γώ της Apple! Στο τσακ δεν πήρα από την Tesla γιατί έβλεπα μπροστά! 😛 

1 λεπτό πριν, papp0us είπε

Εντάξει, είσασταν καλύτεροι γιατι είχατε άιφον, δέχομαι την ήττα μου σε αυτόν τον αγώνα "ποιος έχει καλύτερο κινητό" 🤣 🤣  🤣 , Μιας και έχω ξεπεράσει τα 12 έτη κατά πολύ, δε μπαίνω σε τέτοιες κόντρες πλέον.

Περιμένω απλά τις αποδείξεις για της πρόσβαση της Google στα κρυπτογραφημένα δεδομένα RCS, ή απλά την παραδοχή, οτι το είπες για να το πείς.

Ποιοί είσαστε "Εσείς" και ποιοι είναι οι "άλλοι";

Το καλύτερο κινητό αγαπητέ είναι αυτό με το οποίο κάνεις τη δουλειά σου καλύτερα σύμφωνα με τα προσωπικά σου γούστα.

Τώρα αν θες να κάνουμε μια κουβέντα για το πως βγάζει χρήματα η Google, να ανοίξουμε ένα νέο θέμα... Μην της δώσετε και τίτλο προάσπισης της "ελευθερίας" των χρηστών γιατί είμαστε όντως και μεγάλα παιδιά πλέον... 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mercast είπε

Εν τω μεταξύ υπάρχουμε "iPhone-κηδες" οπως λες και εσύ που τα θέλαμε αυτά. Και ευτυχώς αλλάζουμε ένα προς ένα.

το σχολιο μου ειναι καθαρα χιουμοριστικο

δεν επιδιωκω να προσβαλλω κανεναν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...