Προς το περιεχόμενο

Το να αγοράσεις το blu-ray του Oppenheimer είναι καλύτερο απ΄το να το δεις “στις κακές streaming υπηρεσίες” λέει ο Nolan


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όποιος δεν είδατε ούτε το bluray ούτε το webrip... τυχεροί είστε, γλυτώσατε 3 ώρες απ'τη ζωή σας. 😝

Χίλιες φορές καλύτερα, δείτε το Manhattan (αν βρείτε τα επεισόδια μετά από τόσα χρόνια).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, polakis21 είπε

Δηλαδη εγω που βλεπω με 1000αρα γραμμη kodi τις ταινιες ανω των 60gb εως 120gb σε τι ποιοτητα τις βλεπω; Για να ξερω ρε Νολαν...

σε αυτά τα μεγέθη είναι blueray rip

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα σχόλια και μόνο καταλαβαίνεις εύκολα το επίπεδο και την αντίληψη του μέσου Έλληνα. Έχουν καταφέρει να μας φέρουν με τον τρόπο τους σιγά σιγά εκεί που θέλουν. Κρίμα πραγματικά λυπάμαι τις νεότερες γενιές που η ποιότητα ζωής τους θα πέσει κι άλλο.

  • Like 16
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα σχόλια καταλαβαίνω ότι οι πιο πολλοί που πήγανε να την δούνε σινεμά περιμένανε να δούνε τίποτα World War 3 φάση με πυρηνικά να σκάνε αριστερά και δεξιά. Δεν κατάλαβαν ότι πάνε να δούνε ταινία για την ζωή ενός επιστήμονα και πώς δημιουργήθηκε η ατομική βόμβα. Θλίψη....

Κατά τα άλλα, την έχουμε κατεβάσει σε blu-ray remux για να μην έχουμε θέμα με ποιότητα.

  • Like 17
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενα υπομονετικά να βγει η ταινία σε br rip/4K διότι οτιδήποτε άλλο δε μου «κάνει» μιας και στο σπίτι έχω στήσει ένα υποτυπώδες σύστημα atmos.

Αγοράζω γενικά όταν βρίσκω προσφορές και δισκάκια 4Κ, διότι υπάρχουν ταινίες που αξίζει να μένουν ταινιοθήκη. 
Θα αγοράσω σίγουρα και το οπενχαιμερ κάποια στιγμή. Όχι ότι θα το δω πέντε φορές, απλά είμαι φαν του αντικειμένου.
Άλλωστε ποια βιογραφική ας πούμε ταινία, μπορείς να δεις πάνω από μια δυο φορές?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταινία σε σύγκριση με αυτές που βγαίνουν στο σινεμά είναι πολύ καλή, αν τώρα την συγκρίνουμε με άλλες του Νόλαν μέτρια. Παρόλα αυτά είναι σημαντικό να την δουν νέοι και έπειτα να ψάξουν για την όλη ιστορία. Η ανακάλυψη ενός ανθρώπου καθόρισε τις ζωές που ζούμε σήμερα και ας μην το αντιλαμβανόμαστε. (Θα το αντιληφθούμε μια και καλη, όταν σκάσει 😐)

Όσο για το blu ray δίκιο έχει ο Νόλαν αλλά ποιος έχει να "πετάει" 30αρια για μόνο μια ταινία ενώ με ένα 10ε έχει μεγαλύτερη ποικιλία. Ωραία η ποιότητα αλλά οκ μια ταινία είναι, τα 30ε θα τα σκάσει κάποιος που είναι φαν ή συλλέκτης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα και μικρό καλάθι. Πολύ βαρετή ταινία, άλλα περίμενα να δω. Μας τα έκαναν τσουρέκια με τον Κομμουνισμό, τα πολιτικά φρονήματα κτλ.  Πάλι καλά που κατέβηκε από τορενάδικο και δε μου στοίχησε μία.

Επεξ/σία από IcemanGr71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...