Προς το περιεχόμενο

Το ChatGPT with voice δίνει μια γεύση για τους ψηφιακούς βοηθούς του μέλλοντος


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάθε φορά απορώ τι κάνετε σε αυτό το forum ρε παιδιά... Το forum είναι καθαρά τεχνολογικού χαρακτηρά και μόνο λιβανιστήρι δεν ανάβετε κάθε φορά στα σχόλια. Το ChatGPT είναι ένα απίστευτο εργαλείο ακόμα και στην free έκδοση του. Αντί να κοιτάξτε πως μπορεί να σας βοηθήσει στην δουλειά σας, κάθεστε και το κατηγορείτε για χίλια δύο. Προσωπικά για εμένα το chatGPT έχει μεταφραστεί ξεκάθαρα σε χρήμα σε συνδιασμό με πολύ περισσότερο ελεύθερο χρόνο στην ζωή μου για να κάνω άλλα πράγματα πέραν της εργασίας μου.

  • Like 2
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά τα εργαλεία είναι χρήσιμα και μακάρι να μείνουν "δωρεάν".

Ήδη η Google ενσωματώνει σιγά σιγά τον Bard. H Microsoft επενδύει στο AI με το CoPilot. Η Amazon επίσης φαντάζομαι για την Alexa. Και τέλος η Apple ,παρότι αργοπορημένη , φημολογείται ότι ρίχνει 1 δις το χρόνο στο ΑΙ και θα αρχίσει με το iOS 18 να εμφανίζει τις νέες δυνατότητες. 

Σε αυτούς που δεν τους αρέσουν ας μην τα χρησιμοποιούν. Όσο δεν είναι invasive προς τον χρήστη είναι μια χαρά.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως αυτο που βλεπω ειναι οτι τα τελευταια χρονια τα σχολια που θα διαβασεις στο ινσομνια ειναι επιπεδου facebook και protothema, χαμηλου επιπεδου ξερολιαση και τιγκα στην τεχνοφοβια και συνομωσιολογια,.

Δειτε το chatGPT για αυτο που είναι αυτη τη στιγμη, η φυσικη εξελιξη του google search για να κανει τη ζωη μας ευκολοτερη και σταματηστε να βλεπετε παντου φαντασματα και συνωμοσίες, ουτε να περιμενετε να σας λυσει ολα τα προβληματα αλλιως ειναι αποτυχια.

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, ADHD είπε

Δυστυχως αυτο που βλεπω ειναι οτι τα τελευταια χρονια τα σχολια που θα διαβασεις στο ινσομνια ειναι επιπεδου facebook και protothema, χαμηλου επιπεδου ξερολιαση και τιγκα στην τεχνοφοβια και συνομωσιολογια,.

Δειτε το chatGPT για αυτο που είναι αυτη τη στιγμη, η φυσικη εξελιξη του google search για να κανει τη ζωη μας ευκολοτερη και σταματηστε να βλεπετε παντου φαντασματα και συνωμοσίες, ουτε να περιμενετε να σας λυσει ολα τα προβληματα αλλιως ειναι αποτυχια.

Σωστή άποψη, μόνο που στην Open AI οι συνωμοσίες και ο Μεσσιανισμός είναι κυρίαρχα 😂. Προτιμώ το Claude της Anthropic, είναι και κλάσεις πιο πάνω στα ελληνικά -άσε που με το τελευταίο μοντέλο διαβάζει μέχρι και 500 σελίδες περιεχομένου.

Πάντως ο φωνητικές βοηθός της Open AI ,Ω ναι, είναι Τέλειος. Μιλούσαμε μια ώρα χθες σερί 

Επεξ/σία από alexx_bauer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, emperor4her said:

Γιατί οι άμυαλοι χρησιμοποιήσαν 5g εξαρχης κ καταλήξαμε 2 χρόνια σε καραντίνα με τον κοβιντ

πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω να κλάψω, να γελάσω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 minutes ago, Vasilisxd said:

Το βγάζει κανονικά και σε iOS. 

Η εφαρμογή είναι η ίδια η άλλη; Αν είναι η chatgpt δεν βγάζει εμένα τίποτα. Τελευταία έκδοση

 

Edit: μετά από 2-3 force close την έβγαλε ... Ότι ναναι

Επεξ/σία από kazantzidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, emperor4her είπε

Γιατί οι άμυαλοι χρησιμοποιήσαν 5g εξαρχης κ καταλήξαμε 2 χρόνια σε καραντίνα με τον κοβιντ

Αυτό δεν το είχα ακούσει.... μπορείς να κάνεις τη σύνδεση;

 

 

Γιατι μας τα πουλανε για καινουρια; και γιατι μας τα πουλανε για "AI" "Εξυπνα;"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα ελληνικά κλαίω λίγο γιατί έχει καλό συντακτικό και γραμματική αλλά με προφορά και τόνο ρωσίδας milf. Αλλά όχι συνέχεια. Σαν να μαθαίνει από τη δική μου προφορά όσο περνάει η ώρα; Τι διάολο;

Ίσως γιατί στα settings έχω την αυτόματη αναγνώριση γλώσσας με primary τα αγγλικά. Πριν 15 λεπτά άρχισα να παίζω. Κάνεις κανονική συζήτηση με φυσική ροή...και οι 6 επιλογές φωνής που έχει είναι κάπως ανησυχητικά ανθρώπινες.

edit: It is happening...This is huge. Και όταν γίνει integration με ChatGPT 4 και πάνω γεια σας...

 
Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 minutes ago, kgian said:

Δεν υπάρχει τρόπος να ακούγεται από το εξωτερικό ηχείο του κινητού, σαν ανοιχτή ακρόαση; 

🤔 Ακούγεται κανονικά...

edit: Υπάρχει όντως πρόβλημα σε κάποια τηλέφωνα. Η προσωρινή λύση είναι να κλεισεις το Bluetooth.

source: 

 

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...