Προς το περιεχόμενο

Mobile Internet


PETROS13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

δοκιμάζω σε 5g κινητό να βάλω μια κάρτα vodafone που έχω που είναι σε πρόγραμμα με απεριόριστα gb

Είναι δυνατόν χωρίς να το αλλάξω σημείο στο δίκτυο 4G να δουλεύει με ταχύτητες σε download από 1mbps - 20mbps 

και αντίστοιχα στο 5G με ταχύτητες από 1mbps - 300mbps  ? 

θεωρητικά στο ίδιο μέρος θα έπρεπε να έχει περίπου ίδια ταχύτητα αλλά αντί για αυτό μπορεί να τρέχει πχ σε 5G με 1mbps στα πρώτα 3-4 τεστ του speedtest και στο 5ο να πάει στα 300mbps 

Σίγουρα δεν έχει το σήμα της cosmote η vodafone αλλά τέτοιες διαφορές; (έχω κάνει δοκιμή με 2-3 συσκευές και τα αποτελέσματα είναι αντίστοιχα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει ρόλο και πόσοι άλλοι καταναλωτές τραβάνε την ίδια ώρα από την κεραία νομίζω.
Δοκίμασε σε διάφορες ώρες της ημέρας και ιδίως πάρα πολύ αργά το βράδυ ή πολύ νωρίς το πρωί που λογικά δεν θα έχει τόση κίνηση για να πάρεις μια ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dpolal είπε

Παίζει ρόλο και πόσοι άλλοι καταναλωτές τραβάνε την ίδια ώρα από την κεραία νομίζω.
Δοκίμασε σε διάφορες ώρες της ημέρας και ιδίως πάρα πολύ αργά το βράδυ ή πολύ νωρίς το πρωί που λογικά δεν θα έχει τόση κίνηση για να πάρεις μια ιδέα.

οκ θα το δοκιμάσω γιατί ακόμα και από θέμα ping σε speetest η cosmote έχει ελάχιστο σε αντίθεση με τη vodafone φτάνει σε σημείο 4.900 στο download και 4.000 στο upload

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...