Προς το περιεχόμενο

Η ASUS ανακοίνωσε την κάρτα γραφικών Dual GeForce RTX 4060 Ti SSD


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, Thresh είπε

Δες το review video του  der8auer που βρίσκεται μερικά posts πιο πάνω τότε.

Ναι αμε. Δεν μου αλλάζει άποψη. Εδώ θα είμαστε σε λίγο καιρό να τα λέμε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
49 minutes ago, killerx3 said:

Ναι αμε. Δεν μου αλλάζει άποψη. Εδώ θα είμαστε σε λίγο καιρό να τα λέμε.. 

Τι να λέμε, αφού όποιος και να την πάρει δεν θα σου αλλάξει την άποψη κι εσύ δεν πρόκειται να την αγοράσεις γιατί έχεις αποφασίσει ήδη. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Thresh είπε

Τι να λέμε, αφού όποιος και να την πάρει δεν θα σου αλλάξει την άποψη κι εσύ δεν πρόκειται να την αγοράσεις γιατί έχεις αποφασίσει ήδη. 😛

Χαχαχχα 🤣 Ε δεν συμφωνώ όντως.. αν και δεν θα αλλάξω σίγουρα ακόμα εγώ έχω μια 6800xt. Φτιάχνεις αυγά πάνω… Κατάλαβες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσα εμείς θέλουμε να δώσουμε σε πράγματα που δεν είναι και τόσο επαναστατικά εναντίων πόσα οι εταιρίες θέλουν να πάρουν
debt GIF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα 500αρι -550αρι € η κάρτα, λόγω των ιδιαιτεροτήτων με την υποδοχή ssd, πρόσθεσε και 120-160€ ο ssd, τότε παίρνεις μια κάρτα γραφικών μαζί με ssd , στα 700€ περίπου, αλλά με "" κανονική αξία στα  450-480€ . Φωστήρες μου εσείς....  Άραγε όταν θα μπει η αντίστοιχη υποδοχή ssd , επάνω στην rtx 4090, ποιός ανταπτορας και από τι υλικό, θα σταματήσει το ψήσιμο των καλωδίων, που γνωρίζουμε ? Μήπως τότε θα αναγκαστούν να βγουν ειδικά cases, με πλαϊνό τζάμι, κατασκευής pyrex ?  Ο Νέρωνας, επάνω  στο γραφείο μας !!!

Στις 25/11/2023 στις 6:47 ΜΜ, PadPoet είπε

Απαντάω από την μεριά ενός τύπου που έχει ήδη στήσει PC εδώ και καιρό σε πολύ μικρό form factor, περιμένει μια καλύτερη λύση αναβάθμισης και όλες οι υλοποιήσεις για mini ITX στην σειρά 4060/4060 Ti από όλες τις εταιρείες μέχρι στιγμής είναι μαύρα χάλια. Αν δεις σε γκρουπ και subreddits ατόμων που στήνουν μικρά PC όλοι την παραπάνω άποψη μοιράζονται.

Να φανταστείς η 3060 που έχω είναι 192bit το bus. Γενικώς με την σειρά 4060 τον παίξανε αγρίως...

Ακριβώς. Και εγώ πιστεύω, ότι δεν υπάρχει λόγος να αντικατασταθεί η 12άρα 3060 , με κάποια 4060-4060 ti , των 8 gb. Εκτός αν κάποιος  έχει το p.c.  μόνο για ταινίες ή πασιέντζα  . 

Στις 25/11/2023 στις 6:54 ΜΜ, Tlykog είπε

Τί κάνουν για να πουλήσουν 4060ti...

Σε λίγο θα το δίνουν και με θήκη καφέ ενσωματωμένη στην κάρτα.

Αν μπορέσουν να βάλουν επάνω στην κάρτα και μια υποδοχή ταχείας φόρτισης κινητού τηλεφώνου, η καρτουλα θα τα σπάει.. 

Επεξ/σία από jimagas99
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχή νόμισα ότι μάλλον θα έχει κάποιο όφελος στα παιχνίδια, δηλαδή θα το χρησιμοποιεί η κάρτα σαν κάποιου είδους cache (;) για τη VRAM. Αλλά όχι, είναι απλώς ένας SSD πάνω σε μια κάρτα γραφικών... Τι περίεργο προϊόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ προσωπικά περιμένω αυτήν την κάρτα πως κ πως.

Έχω έναν 8600κ i5, roksteady itx, ssd512 k rtx 2070, Intel optane memory 32GB, othoni Samsung 2,5k

To rig μέχρι το alan wake 2 k forza motorsports , έπαιζε τα πάντα στα ultra sta 120hz.

Ο ssd είναι μόνο 512 έχει το σύστημα κ αρχίζει κ γεμίζει. Κ ξεκίνησαν τώρα τα παιχνίδια να απαιτούν να μπούνε σε  ssd για να κατέβουν. Πήρα έναν νέο ssd 2TB

Δύσκολο να κάνω μεταφορά από to C:,  οπότε απλώς έβγαλα την optane memory k  έβαλα τον ssd. Εκεί που άνοιγε στα 4 δευτερόλεπτα , ανοίγει στα 9, αλλού διαφορά δεν βλέπεις.

Σκέφτομαι λοιπόν να πάω στην Rtx 4070,  ή όποια κάνει όσο ένα laptop.

Λένε ότι η  rtx 4060 θα έχει καλύτερη απόδοση από την 2070 λόγω γενιών εξέλιξης του dlss, το οποίο αξιοποιεί μικρότερη υπολογιστική ισχύ.

Σε μεγαλύτερη γενιά δεν θα μπει επειδή μόνο η 4060 χρησιμοποιεί τα μισά pin.

Απλώς κάποτε θα βγει και η 4060 me ta 16GB k βέβαια θα το κάνουν κ άλλες εταιρίες εκτός από την asus.

Μέτα τέλος το PC έτσι κ αλλιώς, αυτή θα είναι η τελευταία του αναβάθμιση.

Το κόστος θα είναι αρχικά στα 550 κ εκεί δεν θα αξίζει όμως ναι

Επεξ/σία από Dr_Christos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οτι και να της βαλουν παλι δε με ψηνουν να αγορασω τιποτα απο αυτα τα "next gen" σκ@τα 

Kαι η αζους εχει γινει χεζoύς σε τιμες και quality control :devil:

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...