Προς το περιεχόμενο

Το Microsoft Phone Link μπορεί να επιτρέψει στους Android χρήστες να μετατρέψουν το smartphone τους σε Webcam


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 ώρες πριν, taris είπε

Στην πανδημία και την καραντίνα που η αισχροκέρδεια βάρεσε κόκκινο και πουλούσαν φτηνοκαμερούλες των 17 ευρώ για 90 και 100 ευρώ, αυτό θα είχε σταθεί πολύ πιο χρήσιμο. Και τώρα καλό είναι βέβαια, αλλά τότε θα ήταν σωτήριο.

Κι όμως εγώ την ίδια περίοδο με τον Covid για τον ίδιο λόγο είχα κατεβάσει προγραμματακι που έκανε αυτό ακριβώς. Χρησιμοποιούσαμε το κινητό ως webcam για τα webmeetings.

Καμία φορά δεν το έβλεπε η εφαρμογή και ήθελε λίγο σκάλισμα αλλά κατά βάση δούλευε.

Δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό είναι μια νέα ανακάλυψη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/12/2023 στις 4:46 ΜΜ, taris είπε

Στην πανδημία και την καραντίνα που η αισχροκέρδεια βάρεσε κόκκινο και πουλούσαν φτηνοκαμερούλες των 17 ευρώ για 90 και 100 ευρώ, αυτό θα είχε σταθεί πολύ πιο χρήσιμο. Και τώρα καλό είναι βέβαια, αλλά τότε θα ήταν σωτήριο.

Η Logitech ακόμη το κάνει 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/12/2023 στις 5:18 ΜΜ, nick_corobos είπε

Ρε παιδια, με το phone link μπορειτε να κανετε κλησεις και να σας ακουσουν?

Εμενα ολα καλα αλλα δεν με ακουνε και δεν μπορω να πειραξω τις ρυθμισεις για μικροφωνο.

Εγώ αν δεν με ακούν σημαίνει ότι θέλει το βύσμα λίγο κούνημα και όλα οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Volga είπε

Η Logitech ακόμη το κάνει 😂

Το ότι σήμερα μετά από τόσο εξέλιξη στους αισθητηρες των κινητών δεν υπάρχει επιλογη αξιολογων μοντέλων σε λογικες τιμές στις κάμερες είναι απορίας άξιο.

Σε λίγο δεν θα τις χρειάζεται κανένας και θα έχουν να τις κοιτάνε.

Έχουν οι κάμερες για τα μωρά καλύτερη ποιότητα από κάμερες για τηλεδιασκεψεις. Έλεος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xakerofxanthi είπε

Εγώ αν δεν με ακούν σημαίνει ότι θέλει το βύσμα λίγο κούνημα και όλα οκ

Με webcam της logitech ειμαι (c922 pro). Αλλα εχω δοκιμασει και με ακουστικα usb (razer kraken ultimate) αλλα δεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 3/12/2023 στις 3:32 ΜΜ, SeNNinhA είπε

Το ότι σήμερα μετά από τόσο εξέλιξη στους αισθητηρες των κινητών δεν υπάρχει επιλογη αξιολογων μοντέλων σε λογικες τιμές στις κάμερες είναι απορίας άξιο.

Σε λίγο δεν θα τις χρειάζεται κανένας και θα έχουν να τις κοιτάνε.

Έχουν οι κάμερες για τα μωρά καλύτερη ποιότητα από κάμερες για τηλεδιασκεψεις. Έλεος

Είναι αστείοι πραγματικά. Οι φακοί στις webcams είναι επιπέδου κινητού τηλεφώνου 15ετίας από midrange συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...