Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα επιβράβευσης Revpoints από τη Revolut και για τους Έλληνες χρήστες


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Architekt είπε

Αν βάλεις χρήματα στην revolut μέσω apple/google pay ελληνικής κάρτας, μια χαρά κτίζεις αφορολόγητο καθώς φαίνεται σαν χρέωση!

Δεν περνάει στο αφορολόγητο. Ούτε στην eurobank περνάει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, someone- είπε

Γιατί οι συστημικές τράπεζες όταν κλείνεις τα λεφτά σου που τα επενδύουν??? Προσωπικά έχω λεφτά στη ρεβολουτ κάθε μέρα 10:00 μπαίνουν οι τόκοι.

όπου θέλουν τα επενδύουν αλλά στις προθεσμιακές παίρνεις πίσω τα λεφτά σου συν τον συμφωνημένο τόκο και ας τα επένδυσαν σε ψυγεία για εσκιμώους οι συστημικές. Άλλο πράγμα η προθεσμιακή άλλο πράγμα τα αμοιβαία κεφάλαια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 minutes ago, archangelgre said:

nope .
αυτο ειναι για εξτρα ποντους ΑΝ θελεις 

Μπορείς να μου πεις πως το ενεργοποίησες χωρίς το Spare Change γιατί δε το βρίσκω. Μόνο x1 με αφήνει να βάλω που όπως λέει και το παράδειγμα αν πληρώσω 1.90 κρατάει 10 cents.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, for4 said:

Επίσης διαφημίζει συνέχεια ως προθεσμιακή με επιτόκιο 3% μια επένδυση σε αμοιβαία κεφάλαια. Καθόλου τίμιο θα έλεγα.

Επειδή έχω το μενού στα αγγλικά ίσως να μην το πήρα πρέφα αλλά πώς γίνεται να μπερδευτείς πως είναι προθεσμιακή εφόσον δεν κλείνεις τα χρήματά σου για Χ μήνες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Architekt said:

Αν βάλεις χρήματα στην revolut μέσω apple/google pay ελληνικής κάρτας, μια χαρά κτίζεις αφορολόγητο καθώς φαίνεται σαν χρέωση!

Το top-up στη Revolut είναι το 95% των κινήσεων που κάνω με ελληνικές κάρτες. Καλό; :D

Όσο πάει μ' εκνευρίζουν και περισσότερο... πλέον σχεδόν ό,τι και να κάνω, το κάνω με Revolut.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, for4 είπε

Η revolut μέτα την έξοδο του ΗΒ έχει μεταφέρει την έδρα της revolut bank στην λιθουανία οπότε οι καταθέσεις σου καλύπτονται από την προστασία των 100.000 της ΕΕ. Καλή είναι η revolut αλλά μου την έχει δώσει λίγο με τα προγράμματα της και τις ξαφνικές αλλαγές. Επίσης διαφημίζει συνέχεια ως προθεσμιακή με επιτόκιο 3% μια επένδυση σε αμοιβαία κεφάλαια. Καθόλου τίμιο θα έλεγα.

Δεν καλύπτονται από καμία προστασία, προσωπικά με την αλλαγή αυτή που αναφέρεις μου κλείνει τον λογαριασμό με το έτσι θέλω με μόνη επιλογή να κάνω withdraw το υπόλοιπό μου (το οποίο βέβαια δεν με αφήνει να κάνω withdraw γιατί δεν έχω επικαιροποιημένα στοιχεία σε αυτούς, άσχετα που όταν άνοιξα λογαριασμό δεν μου ζητήθηκαν και δέχτηκαν το μαρουλάκι μια χαρά).

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι ένα WinBank έχω μόνο και φυσικά paypal. Ποτέ δεν χρειάστηκα εικονική κάρτα, τις online αγορές τι ςκάνω πάντα με payupal για να έχω και την ασφάλεια που μου προσφέρει.

3 hours ago, someone- said:

Από πότε η Λιθουανία δεν είναι μέλος ΕΕ???

Από το 2004.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, someone- είπε

Γιατί οι συστημικές τράπεζες όταν κλείνεις τα λεφτά σου που τα επενδύουν??? Προσωπικά έχω λεφτά στη ρεβολουτ κάθε μέρα 10:00 μπαίνουν οι τόκοι.

Εχεις ενεργοποιησει τον ευέλικτο λογαριασμό? Επισης το καθαρο επιτόκιο σου ειναι στο 3,10% εξαρταται απο το ποσο που βαζεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Xvipes είπε

Μπορείς να μου πεις πως το ενεργοποίησες χωρίς το Spare Change γιατί δε το βρίσκω. Μόνο x1 με αφήνει να βάλω που όπως λέει και το παράδειγμα αν πληρώσω 1.90 κρατάει 10 cents.

Πρέπει πρώτα να το ενεργοποιήσεις (όπως λες με x1 το μικρότερο που σε αφήνει), και μετά θα πας στο profile σου για του πόντους για να το απενεργοποιήσεις. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Diavolos666 είπε

 

Από το 2004.

Ναι δε με έπιασες, έγραψε ο άλλος ότι δεν κάνω συναλλαγές με τράπεζα εκτός ΕΕ, και του έγραψα ότι η Λιθουανία που έχει έδρα πλέον η Revolut είναι στην ΕΕ.

1 ώρα πριν, stratismjt είπε

Εχεις ενεργοποιησει τον ευέλικτο λογαριασμό? Επισης το καθαρο επιτόκιο σου ειναι στο 3,10% εξαρταται απο το ποσο που βαζεις? 

Ναι έχω τον ευέλικτο και παίρνω καθημερινά 3.10% επιτόκιο. Όχι δεν εξαρτάται από το πόσο ότι πόσο και να χεις. Μιλάω πάντα για το standard πακέτο αν αναβαθμίσεις τον λογαριασμό σου σε plus,premium, ultra φτάνεις έως 3.95% επιτόκιο αλλά έχεις και μηνιαία συνδρομή για αυτη την αναβάθμιση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο αλλά αν κάνεις delete account μέσα από το app της Revolut, κλείνει ο λογαριασμός κανονικά; Η φυσική κάρτα τι την κάνεις σε τέτοια περίπτωση; Απλά την κάνεις κομματάκια και την πετάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...