Προς το περιεχόμενο

Το Xbox Cloud Gaming είναι τώρα διαθέσιμο στα Quest VR headsets της Meta


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 hours ago, immortalx said:

Και ειμαι μια χαρα, ουτε πονοκεφαλους ουτε ζαλαδες, ειδικα δεδομενης της ηλικιας μου 😛

Φυσικά και δεν έχεις πονοκέφαλο, οι μεγαλύτεροι άνθρωποι βλέπουν χειρότερα και με λιγότερα Hz... τι πιο σύνηθες να συμβεί! (πλάκα κάνω)

Εγώ που δοκίμασα ένα (δεν θυμάμαι πιο ήταν) έγινε το αντίθετο, στην αρχή μου φάνηκε ΟΚ, μετά από λίγη ώρα άρχισε να με ενοχλεί. Ο δεπονοκέφαλος κράτησε αρκετή ώρα μετά.

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Diavolos666 είπε

Φυσικά και δεν έχεις πονοκέφαλο, οι μεγαλύτεροι άνθρωποι βλέπουν χειρότερα και με λιγότερα Hz... τι πιο σύνηθες να συμβεί!

Εγώ που δοκίμασα ένα (δεν θυμάμαι πιο ήταν) έγινε το αντίθετο, στην αρχή μου φάνηκε ΟΚ, μετά από λίγη ώρα άρχισε να με ενοχλεί. Ο δεπονοκέφαλος κράτησε αρκετή ώρα μετά.

Μιας και ασχολουμαι ενεργα εδω και χρονια, εχω γνωστους σε πολυ μικροτερη ηλικια (ηλικιες των παιδιων μου 😛) που επισης δεν εχουν κανενα θεμα.
Εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων επετρεψε μου να επιμενω οτι σε 2-3 μερες η αρχικη δυσαρεσκεια εξαφανιζεται 100% Θελει να του δωσεις λιγο χρονο, οποτε με μια δοκιμη που εκανες ηταν λογικο να σου συμβει. Ειναι ελαχιστοι αυτοι που δεν το συνηθισαν ποτε και οπως ειπα πιο πανω υπαρχουν πλεον λυσεις και μεσω software. Δλδ υπαρχουν options στα games για να παιξεις καθιστος ή να κανεις rotate τμηματικα, για οσους ειναι υπερβολικα ευαισθητοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 hours ago, immortalx said:

Μιας και ασχολουμαι ενεργα εδω και χρονια, εχω γνωστους σε πολυ μικροτερη ηλικια (ηλικιες των παιδιων μου 😛) που επισης δεν εχουν κανενα θεμα.
Εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων επετρεψε μου να επιμενω οτι σε 2-3 μερες η αρχικη δυσαρεσκεια εξαφανιζεται 100% Θελει να του δωσεις λιγο χρονο, οποτε με μια δοκιμη που εκανες ηταν λογικο να σου συμβει. Ειναι ελαχιστοι αυτοι που δεν το συνηθισαν ποτε και οπως ειπα πιο πανω υπαρχουν πλεον λυσεις και μεσω software. Δλδ υπαρχουν options στα games για να παιξεις καθιστος ή να κανεις rotate τμηματικα, για οσους ειναι υπερβολικα ευαισθητοι.

Σίγουρα αν το χρησιμοποιούσα παραπάνω καιρό ίσως να εκπαίδευα τον εγκέφαλό μου να το αντέχει.

Προφανώς έκανα χιούμορ πιο πάνω που είπα για την ηλικία.

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Quest 3 με τους καινούργιους pancake φακούς και την μεγαλύτερη ανάλυση είναι απόλαυση. Η ζαλάδες και οι πονοκέφαλοι ισχύουν για όσους πρωτομπαίνουν στο vr, άλλους τους επιρεάζει ελάχιστα άλλους αρκετά αλλά όλοι σε λίγες μέρες δεν θα καταλαβαίνουν τίποτα. Όταν κάποιος αρχίζει να νιώθει κάποια δυσφορία δεν επιμένει αλλά βγάζει το headset και δοκιμάζει πάλι όταν νιώσει καλά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το quest 1. Έβλεπα θολά.χαμηλες αναλύσεις κτλπ. Δεν ασχολήθηκα παρα πολυ μαζί του διότι με χαλούσε το όλο σκηνικό. 

Είπα να του δώσω άλλη μια ευκαιρία με το quest 3 , και είδα το φως το αληθινό. Εικόνα λες και βλέπω το μονιτορ μου. Και άνεση με το bobovr heatstrap λες και φοράς καπέλο ηλίου.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...