Προς το περιεχόμενο

Laser Έγχρωμο Πολυμηχάνημα για μικρή επιχείρηση


batikiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιχείρηση διαθέτει τον XEROX B225 και εκτυπωνει περι των 20-30 σελίδες ημερησίως. Με αυτον τον ρυθμό αλλάζει toner(μόνο αυθεντικά) περίπου κάθε 1,5 μηνα +/- 

Θέλει να πάρει έγχρωμο με μικρότερο κόστος σελίδας και γενικότερα κατι ευχρηστο και αξιόπιστο. Χρειάζεται επίσης ADF και duplex scan. 
To budget της ειναι στα 400 ευρώ. 

Καμία πρόταση παίδες; 

Επιπλέον δεν βλεπω στην αγορά να υπάρχουν συμβατα με τον XEROX B225, κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, αγαπητέ φίλε. Όντως στα Xerox δεν είναι πάντα εύκολη η εύρεση αξιόπιστων συμβατών. Πάντως η Brother είναι και δοκιμασμένη και αξιόπιστη στην κατηγορία που κινείσαι. Δεν αναφέρεις ωστόσο το μπάτζετ. Θα πρότεινα λοιπόν α) τον Brother MFC-L2712DW στα 243€ με κόστος ποιοτικών συμβατών τόνερ 20€ για 3.000 σελίδες ή β) τον Brother MFC-L2732DW στα 350€ με το ίδιο κόστος ποιοτικών συμβατών τόνερ 20€ για 3.000 σελίδες. Και οι δύο έχουν ethernet, wifi, κλπ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, georgeole είπε

Καλημέρα, αγαπητέ φίλε. Όντως στα Xerox δεν είναι πάντα εύκολη η εύρεση αξιόπιστων συμβατών. Πάντως η Brother είναι και δοκιμασμένη και αξιόπιστη στην κατηγορία που κινείσαι. Δεν αναφέρεις ωστόσο το μπάτζετ. Θα πρότεινα λοιπόν α) τον Brother MFC-L2712DW στα 243€ με κόστος ποιοτικών συμβατών τόνερ 20€ για 3.000 σελίδες ή β) τον Brother MFC-L2732DW στα 350€ με το ίδιο κόστος ποιοτικών συμβατών τόνερ 20€ για 3.000 σελίδες. Και οι δύο έχουν ethernet, wifi, κλπ κλπ.

Καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση, το budget ειναι 400 ευρώ, το έχω αναφέρει. Επιπλέον στο τίτλο γράφω για έγχρωμο. Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ου γαρ έρχεται μόνον, το αφιλότιμον! Αφού βρίσκω το δρόμο για το σπίτι, πάλι καλά!😁 Λοιπόν, δύο πολύ καλές προτάσεις είναι οι εξής:

α) Ο Brother MFC-L3730CDN. Δεν έχει wifi, ωστόσο τα ποιοτικά συμβατά του κοστίζουν 70€ η τετράδα, αποδίδοντας 3.000 σελίδες το μαύρο και από 2.300 σελίδες το κάθε χρώμα. Εδώ το να βρεις ποιοτικά συμβατά είναι και απλό και εύκολο.

β) Ο Canon I-Sensys MF752Cdw. Μια χαρά εκτυπωτής, αλλά... τα ποιοτικά συμβατά δεν έχουν (ακόμα τουλάχιστον) κυκλοφορήσει ευρέως.

Επεξ/σία από georgeole
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, gatos74 είπε

Εγώ θα σου πρότεινα inkjet εκτυπωτή με το μισό μπάτζετ

και πολύ οικονομικά αναλώσιμα.

Είναι αυτός

Δεν έχεις άδικο, μια χαρά είναι. Να πω την αλήθεια, κι εμένα πήγε το μυαλό μου σε παρόμοιες λύσεις, πχ ink tank, Workforce κλπ κλπ, αλλά δεν ξέρω αν θέλει ή αν τον βολεύουν. Αν είναι θετικός στη στροφή από τόνερ σε μελάνια, μπορούμε άνετα να το δούμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...