Προς το περιεχόμενο

Διαρροή με τα πλήρη τεχνικά χαρακτηριστικά της σειράς Samsung Galaxy S24


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 minutes ago, Macosj said:

να αλλάξει σχεδιασμό, σημασία έχει η επικοινωνία και όχι η ουσία. Θα πρέπει η Samsung να διαχωρίσει το σχεδιασμό από xiaomi κτλ, στο iPhone βλέπουν τις τρεις κάμερες στο γνωστό σχήμα και ξεχωρίζουν από όλα τα υπόλοιπα, άσχετος αν έχει 2GB RAM. Διότι, αν το βάλεις σε θήκη (που σίγουρα θα το κάνεις) δεν μπορεί να καταλάβει κάποιος αν είναι samsung των 1500 ευρώ, samsung των 100 ευρώ, xiaomi κτλ. Χωρίς θήκη είναι εντυπωσιακό πράγματι και φαίνεται ότι είναι πανάκριβο 

Εμένα δεν μου αρέσει και το τετράγωνο πλαίσιο, θα πρέπει οι γωνίες να είναι ομαλες όπως στο iphone 

Πράγματι! Με την πάροδο του χρόνου υπάρχει μια αισθητική ισοπέδωση σε όλες τις συσκευές, που καθρεπτίζει βέβαια την πολιτιστική ισοπέδωση και ομογενοποίηση των κοινωνιών.  Πλέον αν δεν κοιτάξεις την ταμπέλα, δύσκολα καταλαβαίνεις τον κατασκευαστή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, mphxths είπε

Δεν βρισκω νοημα να παει καποιος στο S24+ αντι για το ultra. Για 0.1 ιντσες παραπανω οθονη , πας στο ultra για ολα τα εξτρα που εχει σε σχεση με το plus.
Επρεπε το plus να εχει λιγο μικροτερη οθονη , π.χ. στις 6.5 ιντσες , ωστε να εχει λογο υπαρξης.

H τιμή είναι καλός λόγος, ειδικά αν δεν σε νοιάζει τόσο η zoom κάμερα, μένουμε να τις δούμε στην πράξη βέβαια.

Επεξ/σία από Jts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, dhm21911 είπε

Εισαι ο κλασικος χρηστης iphone που θελει να φαινεται το μηλο για να νιωθει ωραια με τον εαυτο του , προχωραμε

s23 ultra έχω, δεν μου αρέσει το ios διαφορετικά θα είχα iphone σίγουρα,ειναι με διαφορά τα πιο όμορφα. Κακά τα ψέματα όταν δίνεις 1500 θέλεις εκτός από εργαλείο να είναι και αξεσουάρ

  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Macosj said:

s23 ultra έχω, δεν μου αρέσει το ios διαφορετικά θα είχα iphone σίγουρα,ειναι με διαφορά τα πιο όμορφα. Κακά τα ψέματα όταν δίνεις 1500 θέλεις εκτός από εργαλείο να είναι και αξεσουάρ

Ακριβώς λόγω των περιορισμών του ios έχω κι εγώ ένα pixel. Παρόλα αυτά, όταν βγαίνω έξω και πηγαίνω για τρέξιμο ή ποδήλατο, παίρνω ένα iphone 5s που χωράει στην τσέπη, και το προσεγγίζω ουσιαστικά ως mp3 με δυνατότητα κλήσεων ανάγκης. Πράγματι, από ομορφιά και απλότητα, τα iphone είναι αξεπέραστα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, Macosj είπε

s23 ultra έχω, δεν μου αρέσει το ios διαφορετικά θα είχα iphone σίγουρα,ειναι με διαφορά τα πιο όμορφα. Κακά τα ψέματα όταν δίνεις 1500 θέλεις εκτός από εργαλείο να είναι και αξεσουάρ

Πληρώνεις 1500 ευρώ για ψυχολογικούς λόγους στα λόγια μου έρχεσαι. Λογικά φοράς και ρούχα μάρκες σωστά; Προτιμάς τον σχεδιασμό των καμερών του iPhone άπτου s23 ultra , εγώ όχι πάντως. Γούστα είναι αυτά! Μια χαρά ξεχωρίζουν πάντως τα galaxy απτά υπόλοιπα κάτι δεν βλέπεις καλά.

Επεξ/σία από dhm21911
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dhm21911 είπε

Πληρώνεις 1500 ευρώ για ψυχολογικούς λόγους στα λόγια μου έρχεσαι. Λογικά φοράς και ρούχα μάρκες σωστά; Προτιμάς τον σχεδιασμό των καμερών του iPhone άπτου s23 ultra , εγώ όχι πάντως. Γούστα είναι αυτά! Μια χαρά ξεχωρίζουν πάντως τα galaxy απτά υπόλοιπα κάτι δεν βλέπεις καλά.

Όχι πήρα το s23 ultra γιατί είναι το μόνο κινητό με Pen. Επίσης, συνήθως φοράω zara και λαϊκή. Πάντως δεν έχεις πέσει ούτε σε ένα μέσα 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Macosj είπε

Όχι πήρα το s23 ultra γιατί είναι το μόνο κινητό με Pen. Επίσης, συνήθως φοράω zara και λαϊκή. Πάντως δεν έχεις πέσει ούτε σε ένα μέσα 😅

 Άνθρωποι οι οποίοι τους νοιάζει η εμφάνιση του κινητού τους αυτόματα νοιάζονται και για τα ρούχα που φοράνε. Βγες έξω και δες ποιοί κρατάνε στα χέρια τους iPhone και θα καταλάβεις. 

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, dhm21911 είπε

 Άνθρωποι οι οποίοι τους νοιάζει η εμφάνιση του κινητού τους αυτόματα νοιάζονται και για τα ρούχα που φοράνε. Βγες έξω και δες ποιοί κρατάνε στα χέρια τους iPhone και θα καταλάβεις. 

Όχι απαραίτητα. Έχει γίνει νομίζω λίγο σαν τα κατοικίδια: αρκετά σκυλιά και γατιά παίζει να τρώνε καλύτερο φαγητό και να έχουν περισσότερα μπιχλιμπίδια από τα αφεντικά τους.

Αντίστοιχα, ξέρω κόσμο που ξοδεύει σε ακριβές θήκες & αξεσουάρ iphone και ντύνεται με φόρμες ό,τι να ναι (όχι μάρκα). Για αρκετούς το κινητό μοιάζει να έχει γίνει η προέκταση του εαυτού (που θα ήθελαν..)

(μιλάμε πάντα για χώρες που χρυσοπληρώνουν τα unlocked flagships.. γιατί στη Βόρεια Αμερική τα iphones είναι επιδοτούμενα - κυριολεκτικά του πανεριού, με αντίστοιχο ντύσιμο τις περισσότερες φορές..) 

Επεξ/σία από gadgetseek
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

No joke μοιάζει απίστευτα με A54 με εξαίρεση το Ultra. Καλά τι σκέφτονται εκεί στη samsung και τα κάνουν αυτά? όπως και να το κάνουμε ένα ακριβό κινητό θέλεις να φαίνεται ρε παιδί μου. Ψυχολογία. Με αυτό τώρα δεν μπορείς να ξέρεις αν είναι Α54 ή S24 ειδικά άμα είναι σε θήκη.

Επεξ/σία από atypicalcoder
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κινητα που βγαινουν καθε χρονο δεν βγαινουν για να τα παρουμε ντε και καλα. 
Μια καλη πρακτικη ειναι να το αλλαζεις καθε 3-4 χρονια που θα δεις (οπως ειπαν και παραπανω) καποια διαφορα. Το να αλλαζεις καθε χρονο, λογικο ειναι να μη δεις διαφορα.

Εγω απο το s9 πηγα στο s21 και τωρα σκέφτομαι για το s24 πιο πολυ λογο του οτι εχει ληξει η εγγυηση. Αν και φανταζομαι οτι το s25 θα εχει  κατι καλο ετσι που λενε τωρα για το AI. Εκτός και το κανουν bixby v2 🤮

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, TutaKachun said:

Εχει καλυτερο CPU, περισσοτερα MP κάμερα, ταχυτερη φορτιση, καλύτερα υλικά κατασκευης και σχεδον 1000nits παραπάνω max brightness. Τι ακριβως παραπάνω θελεις να εχει με την υπαρχουσα τεχνολογια;

sd card slot

ραδιο

και ας αφησουν το βυυσμα 3.5 εκτος ας βαλουν τα αλλα δυο

με το βυσμα βρικαμε ακρη και αγοραζουμε τα πανακριβα η παμφθηνα ασυρματα ακουστικα και ετσι εχουμε αλλο ενα πραγμα υποχρεωτικα να φορτιζουμε

 

1 hour ago, speedman_26 said:

αν εισαι χρηστης που βγαζει πολλες φωτο και βιντεο ενα iphone ειναι πιο καλη επιλογη

εχει φθηνοτερο cloud???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...